Featured post

Hibernian v Blackstone Rovers 09.03.08

HERE GOES WITH FIRST SET OF FIXTURES:

CORK AUL

Thursday 18th August Ko. 6.45 pm
Mossie Linnane League Cup
Group B
Knockavilla Celtic v Macroom A, Knockavilla, J.Lyne
Saturday 20th August Ko 3.00pm
Mossie Linnane League Cup
Group A
Blarney St Ath v Carrigtwohill Utd A, Monard, L. Buckley
Group B
Kanturk A v Killumney Utd, Kanturk, R.Murphy
Group C
Kinsale v Pearse Celtic, Madden Pk, G.Stephens
Group D
Grattan Utd A v Park Utd A, O’Neill Pk, T.Tully
AUL 1
Knockraha v Watergrasshill, Pigeon Hill, T.Callnan
Cathedral Celtic v Buttevant, Fairfield, A.O’Connell
AUL1A
Grangevale v Innisvilla, Pfizer Pk, C.Long
Glenthorn Celtic v Rathcoole Rovers, St Aidens Community School, M.O’Farrell
Dunbar Celtic v Richmond, Murphys Farm, 3.00pm, B.Buckley
AUL 2
Ballincollig v Ard Na Laoi, Regional Pk, M.O’Conner
Casement Celtic v Killowen, Casement Pk, D.Daly
CFC Banteer v De Courcey Albion, Banteer Sports Field, D.Donovan
AUL 2A
Central Rovers v Brooklodge Utd, O’Sullivan Pk, B.Dowling
Churchvilla v Wilton Utd, Kilmoy, Cloyne, G.Duffy
Corkbeg v Springfield, Whitegate, S.Barry
Glanworth Utd v Leeview Ath, Glanworth, A.McDonagh
AUL 3
Ballinhassig v Afton Villa, Gortnaglough, J.O’Reilly
AUL 3A
Cork Road Celtic v Park Utd, Fermoy, P.O’Reilly
AUL 3B
Bweeng v Buttevant, Bweeng Sports field, D.Mullins
Coachford v Strand Utd, Carrigadrohid, P.Hennessy
Lakewood Ath v Newmarket, Ovens, E.Mullins
Sunday 21st August Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated
Mossie Linnane League Cup
Group A
Leeds v Leeside A, Leeds Pk, J.Lyne
Group C
Greenwood A v Kilreen Celtic, Clashduv Rd, 3.00pm, G.Stephens
Group D
Bohemians v Castleview, Fairfield, A.O’Connell
AUL 1
Crescent Ath v Village Utd, Monard, T.Callnan
Dillons Cross v Shandon Celtic, Silverheights Pk, L.Buckley
Glen Celtic v Leeside, Glen Pk, M.O’Farrell
AUL 1A
Douglas Hall v Donoughmore Ath, Moneygourney, R.Murphy
Glenvale v Millstreet Celtic, Regional Pk, S.McDermott
AUL2
Ballinhassig v Rylane Celtic, Gortnaglough, D.Daly
Blackpool Celtic v Macroom, St Aidens Community School, D.Donovan
City Wanderers v Waterloo, CIT Bishopstown, G.Duffy
AUL3
Greenwood v Passage, Clashduv Rd, C.Long
Hibernians v Park View Celtic, Shanbally, 3.00pm, S.Barry
Hillington v St John Boscos, Hillington Pk, F.O’ Neill
AUL 3A
Carrigtwohill Utd v Carrigaline Utd, Ballyadam Pk, E.Mullins
Glounthaune v St John Boscos, Glenmore Pk, T.McDonagh
Dunbar Celtic v Knocknaheeny Celtic, Murphys Farm, 3.00pm J.Harte
AUL 3B
Kanturk v Rathcoole Rovers, Kanturk, P.O’Sullivan
Tuesday 23rd August Ko. 6.45 pm
Mossie Linnane League Cup
Group A
Carrigtwohill Utd A v Leeds, Ballyadam Pk, T.Callanan
Leeside A v Springfield A, Little Island, G.Stephens
Group B
Coachford A v Kanturk A , The Glebe, L.Buckley
Kilumney Utd v Knockavilla Celtic, Killeady, A.O’Connell
Group C
Kilreen Celtic v Kinsale , Murphys Farm, J.Lyne
Pearse Celtic v Wilton Utd A, CIT Bishopstown, R.Murphy
Group D
Blackstone Rovers v Bohemians, Monard, S.McDermott
Castleview v Grattan Utd, O’Sullivan, M.O’Farrell
Wednesday 24th August Ko. 6.45 pm Sharp
AUL2
Waterloo v Ballincollig, Grenagh Sports Field, J.O’Reilly
Thursday 25th August Ko. 6.45 pm Sharp
AUL 1
Buttevant v Crescent Ath, Buttevant, J.Lyne
Leeside v Knockraha, Little Island, L.Buckley
Shandon Celtic v Fairview, Killowen, T.Callanan
Village Utd v Dillons Cross , Silverheights Pk, R.Murphy
Watergrasshill v Cathedral Celtic, Skehanagh, S.McDermott
AUL1A
Donoughmore Ath v Dunbar Celtic, Donoughmore, A.O’Connell
Innishvilla v Greenmount Rangers, Knocknacurra, Innishannon, G.Stephens
Millstreet Celtic v Grangevale, Town Pk, M.O’Farrell
Rathcoole Rovers v Glenvale, Rathcoole, C.Long
Richmond v Glenthorn Celtic, Garrandarragh, Wilton, D.Daly
AUL 2
Ard Na Laoi v Ballinhassig, Leemount, D.Donovan
De Courcey Albion v City Wanderers, Eily Lily, B.Buckley
Killowen v CFC Banteer, Killowen, F.O’Neill
Macroom v Casement Celtic, Murray Field, B.Dowling
Rylane Celtic v Blackpool Celtic, Rylane, A.McDonagh
AUL 2A
Brooklodge Utd v Churchvilla, GACA Pitches, Brooklodge, P.O’Reilly
Leeview Ath v Hibernians, Pfizer Pk, S.Madine
Springfield v Glanworth Utd, Pat O’Brien Pk, M.O’ Conner
St John Boscos v Corkbeg, Waterrock Pk, J.Harte
Wilton Utd v Central Rovers, Lee Road. P.Hennessy

Comments