Featured post

08.08.23 Castleview v Rathcoole Rvrs

CORK AUL FIXTURES
Saturday 16th April Ko 3.00 pm Unless Otherwise Stated
County Cup Quarter Final
Carrigtwohill Utd A v Glanworth Utd, Ballyadam Pk, J.Thompson
Hibernians A v Buttevant A, Shanbally, C.Long
Corinthians Cup Quarter Final
UCC A v Brooklodge Utd, The Farm, R.Bond
Park Utd B v Rathcoole Rovers A, Brigowen T.Thompson
Kilreen Celtic v Castle Celtic, Murphys Farm, M.O’Farrell
Premier League
Knockavilla Celtic v Ballyvolane, Knockavila, P.Murphy
Grattan Utd v Kinsale, O’Neill Pk, T.Tully
Premier A League
Kanturk v Killumney Utd, Kanturk, A.Mylod
Blackstone Rovers v Leeds, Monard, Paul O’Sullivan
Glenthorn Celtic v Greenwood, St Aidens Community School. D.O’Mahony
AUL 1
Postal Celtic v Dillons Cross, Mayfield Utd Pk, 5.00pm, A.McDonagh
AUL 1A
Greenmount Rangers v Dunbar Celtic, Murphys Farm, S.Barry
Donoughmore Ath v Douglas Hall, Domoughmore, D.Donovan
AUL 2
Dunbar Celtic v City Wanderers, Murphys Farm, B.Buckley
AUL 2A
CFC Banteer v Millstreet Celtic, Banteer Sports Field, J.Gaffney
Rylane Celtic v Macroom, Rylane, J.Quinn

AUL 2B
Corkbeg v Carrigaline Utd, Whitegate, P.McAulliffe
Cathedral Celtic v Central Rovers, Fairfield, L.Murphy
AUL 3
Cork Road Celtic v Greenwood, Fermoy, M.O’Flynn
Leeside v Afton Villa, Pigeon Hill, M.O’Flaherty
AUL 3A
Lakewood Ath v Los Zarcos, Ovens, E.Mullins
Sunday 17th April Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated
County Cup 3rd Round
Springfield A v Innishvilla A, Pat O’Brien Pk, A.Mylod
Corinthians Cup Quarter Final
Buttevant A v Killowen, Buttevant, Paul O’Sullivan
Premier League
Wilton Utd v Park Utd, The Farm, 3.00pm, P.Murphy
Leeside v Coachford, Little Island, A.O’Regan
AUL 2
Blackpool Celtic v Casement Celtic, St Aidens Cummounity School, B.Noonan
Wilton Utd v Inter City Celtic, Lee Road, M.O’Farrell
AUL 2A
Crescent Ath v Waterloo, Monard, G.Duffy
AUL 2B
Springfield v Watergrasshill, Pat O’Brien Pk, 3.00pm, A.McDonagh
AUL 3
De Courcey Albion v UCC, Eliy Lily, S.Madine
Innishvilla v Carrigtwohill Utd, Knocknacurra, J.Quinn

AUL 3A
Kanturk v Strand Utd, Kanturk, Peter O’Sullivan
Knocknaheeny Celtic v Bweeng, Kilmore Rd, T.McDonagh
Ballinhassig v Newmarket, Gortnaglough, T.McCarthy
Grattan Utd v Hillington, O’Neill Pk, P.O’Reilly
Tuesday 19th April Ko. 6.45 pm Sharp Unless Otherwise Stated
St Michaels Cup Final
Fairview v Grangevale, Turners Cross, 7.30pm, A.O’Regan,T.Thompson, P.McAulliffe
Premier League
Kinsale v Ballyvolane, Madden Pk, D.O’Mahony
Wilton Utd v Leeside, The Farm, T.Tully
Macroom v Blarney St Ath Murray Field, J.Thompson
Premier A League
Castleview v Killumney Utd, O’Sullivan Pk, P.Murphy
AUL 3
UCC v Glen Celtic, The Farm, S.Madine
ST John Boscos v Leeside, Waterrock Pk, J.Quinn
Greenwood v Afton Villa, Clashduv Rd, E.Mullins
Hibernians v Cork Road Celtic, Shanbally, T.McDonagh
AUL 3A
Knocknaheeny Celtic v Buttevant, Kilmore Rd, A.McDonagh
Grattan Utd v Kanturk, O’Neill Pk , Peter O’ Sullivan
Hillington v Strand Utd, Hillington Pk, B.Buckley
Newmarket v Los Zarcos, Newmarket, L.Murphy
Ballinhassig v Lakewood Ath, Gortnaglough, R.Bond


Thursday 21st April Ko. 6.45 pm Sharp
AUL 1
Glen Celtic v ST John Boscos, Glen Pk, B.Noonan
Park Utd v Carrigtwohill Utd, Brigowen, Paul O’Sullivan
Springfield v Shandon Celtic, Pat O’Brien Pk, M.O’Farrell
Leeside v Buttevant, Little Island, A.Mylod
AUL 1A
Passage v Greenmount Rangers, Passage, D.O’Mahony
UCC v Glenvale, The Farm, C.Long
Richmond v Douglas Hall, Garrandarrgh , Wilton, D.Donovan
AUL 2
Dunbar Celtic v Casement Celtic, Murphys Farm, S.Barry
Kinsale v Inter City Celtic, Fort Hill, M.O’Flaherty
Innishvilla v Blackpool Celtic, Knocknacurra, G.Duffy
Wilton Utd v City Wanderers, Lee Road, M.O’Flynn
AUL 2A
Killowen v Waterloo, Killowen, P.McAulliffe
Millstreet Celtic v Coachford, Town Pk, P.Murphy
Crescent Ath v Rylane Celtic, Monard, T.Tully
AUL 2B
Central Rovers v Churchvilla, O’Sullivan Pk, E.Mullins
Castle Celtic v Glanworth Utd, Castletownroche, T.Thompson
Brooklodge Utd v Cathedral Celtic, GACA Pitches, Brooklodge, P.O’Reilly

Comments