Featured post

Midleton AFC Photographs

AUL FIXTURES

CORK AUL FIXTURES
Wednesday 26th January Ko 7.30 pm.
Oscar Traynor Trophy
MSL v
Cork AUL, O’Shea Pk, MSL
Friday 28th January, Ko. 7.30pm
Lucozade Sport Munster Junior Cup 4th Round
Buttevant v Leeds / Springfield A, Buttevant, G.Duffy,M.O’Flaherty,L.Murphy
AUL 1A
Douglas Hall v Richmond, Moneygourney, S.McDermott
Saturday 29th January Ko. 2.00pm Unless Otherwise Stated
Umbro FAI Junior Cup 5th Round
Castleview v Wicklow Rovers , O’Sullivan Pk, P.Murphy, B.Buckley, P.McAulliffe
AOH Cup 3rd Round
Cathedral Celtic v Glenthorn Celtic, Fairfield, M.O’Flynn
City Challenge Cup 1st Round
UCC A v Parkview Celtic, The Farm, P.O’Reilly
Greenmount Rangers v UCC B, Murphys Farm, S.McDermott
County Cup 1st Round
Macroom B v Rathcoole Rovers, Town Pk, D.Donovan
Castle Celtic v Newmarket, Castletownroche, S.Barry
Premier League
Coachford v Blarney St Ath, The Glebe, M.O’Farrell
Ballyvolane v Grattan Utd, Pfizer pk, B.Noonan
Premier A League
Village Utd v Bohemians, Silverheights Pk, D.O’Mahony
Kanturk v Blackstone Rovers, Kanturk, Paul O’Sullivan
AUL 1
Park Utd v Postal Celtic, Brigowen, J.Thompson
Carrigtwohill Utd v Leeside, Ballyadam Pk, T.Tully
AUL 2
Casement Celtic v City Wanderers, Casement Pk, R.Bond
AUL 2A
Coachford v Waterloo, Carrigadrohid, D.Mullins
CFC Banteer v Killowen, Banteer Sports Field, J.Gaffney
AUL 2B
Carrigaline Utd v Central Rovers, Ballea Pk, 5.00pm, C.Long
Watergrasshill v Glanworth Utd, Skenagh, T.McDonagh
AUL 3
Leeside v St John Boscos, Pigeon Hill, M.O’Flaherty
Cork Road Celtic v De Courcey Albion, Fermoy, L.Murphy
Hibernians v Afton Villa, Shanbally, E.Mullins
AUL 3A
Ballincollig v Ballinhassig, Regional Pk, J.Quinn
Sunday 30th January Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated
FAI Umbro Junior Cup, 5th Round
Kinsale v Bellurgan Utd, Madden Pk, 2.00pm, D.O’Mahony,S.McDermott,D.Donovan
FC Blanch v Park Utd, Dublin. 2.00pm, Dublin.
Wilton Utd A v Kiltimagh/Knock fc, The farm, 2.00pm, B.Noonan,B.Buckley,R.Bond
City Challenge Cup 1st Round
Fairview v Leeview Ath, Monard, L.Murphy
Dillons Cross v Greenwood B, Silverheights Pk, S.Barry
Shandon Celtic v Crescent Ath, Killowen, J.Quinn
County Cup 1st Round
Innishvilla B v Bweeng, Knocknacurra ,Innishannon, C.Long
Premier League
Leeside v Macroom, little island, J.Thompson
Premier A League
Killumey Utd v Pearse Celtic, Killeady, A.O’Regan
AUL 1
Glen Celtic v Knockraha, Glen Pk, P.Murphy
AUL 1A
Grangevale v Donoughmore Ath, Pfizer Pk, M.O’Flaherty
Dunbar Celtic v Glenvale, Murphys Farm, 2.00pm, T.Tully
Passage v Rathcoole Rovers, Rockenham, P.McAulliffe
AUL 2
Inter City Celtic v Innishvilla, Pophams Field, M.O’Farrell
Blackpool Celtic v Dunbar Celtic, St Aidens Community School, J.Gaffney
Ard Na Laoi v Hibernians, Leemount, Paul O ‘Sullivan
Wilton Utd v Kinsale, Lee Road, S.Maddine
AUL 2B
Brooklodge Utd v Churchvilla, GACA Pitches,2.00pm, D.Mullins
Ballintotis v Corkbeg, Ballintotis, M.Doody
AUL 3
Carrigtwohill Utd v Glen Celtic, Ballyadam Pk, T.McDonough
AUL 3A
Grattan Utd v Hillington, O’Neill Pk, T.McCarthy
Strand Utd v Buttevant, Ballyanley, P.O’Reilly
Knocknaheeny Celtic v Lakewood Ath, Kilmore Rd, M.O’Flynn
Kanturk v Los Zarcos, Kanturk, E,Mullins

Comments