Featured post

08.08.23 Castleview v Rathcoole Rvrs

AUL Fixtures
Friday 9th October kick off 7-45
FAI Umbro Oscar Traynor Cup:
Kerry District League v Cork AUL Mounthawk Pk KDL

Saturday 10th October kick off 3 pm
FAI Umbro Junior Cup 2nd Round:
Passage Fc v Glen Cel Passage Denis Daly
Buttevant v Rathcoole Rovers Abbey view Ray Murphy
Brooklodge Utd v Postal Cel GACA Brooklodge Damian Klier
Murphy’s Irish Stout Premier A League
Ballincollig v Blackstone Rovers Regional Pk Ted Callanan
Murphy’s Irish Stout League 1 A
Donoughmore Ath v Bohemians’ Community Centre Sean Barry
Fairview v Ballyvolane Hillington Pk Michael O’Farrell
Park Utd v Mayfield Utd Brigown Pk A Stephen O’Connell
Murphy’s Irish Stout League 2
Lakewood Ath v Wilton Utd Ovens Zlato Kristic
Murphy’s Irish Stout League 2A
Waterloo v Hillington Grenagh Comm Centre Frank O’Neill
Murphy’s Irish Stout League 2B
Carrigaline Utd v Knockraha Ballea Pk Michael O’Flaherty
Central Rovers v Corkbeg Central Pk Liam Murphy
Murphy’s Irish Stout League 3A
Watergrasshill Utd v Los Zarcos Skehanagh Pk Damien Carty
Sunday 11th October kick off 10-45, unless Stated.
FAI Umbro Junior Cup 2nd Round:
Leeds v Pearse Cel Leeds Pk Denis Donovan
UCC v Dunbar Cel The Farm CBL
Innishvilla v Killumney Utd Jake O’Donoghue Pk Pat Buckley
Greenmount Rangers v Greenwood “B” Greenmount Pk Stephen McDermott
Cash’s Export v Dillon’s Cross Ath Garryduff CBL
Shandon Cel v Tile Kings Ltd Glen Pk Alan O’Connell
Munster Lucozade Sport Junior Cup 1st round:
Richmond v Kanturk Regional Pk Ted Callanan
Murphy’s Irish Stout Premier League
Blarney St Ath v Kinsale CIT Stephen O’Connell
Coachford v Grattan Utd The Glebe Michael O’Farrell
Park Utd v Leeside Brigown Pk Richard Murphy
Village Utd v Knockavilla Cel Silver heights Damian Klier
Wilton Utd v Glenthorn Cel The Farm Finbarr Murphy
Murphy’s Irish Stout Premier A League
Ballyvolane v Castleview Ballyvolane Pk Tom Tully
Macroom v Greenwood Town Pk Paul Crowley
Murphy’s Irish Stout League 1
Ballintotis v St John Boscos 3 pm Ballintotis Frank O’Neill
Carrigtohill Utd v Douglas Hall Ballyadam Denis Cronin
Grangevale v UCC Grangevale Pk James O’Reilly
Leeside v Watergrasshill Utd Leeside Pk Barry Buckley
Murphy’s Irish Stout League 2
Glenvale v City Wanderers Regional Pk Graham Duffy
Hibernians’ v Kinsale 3 pm Shanbally Martin Goldsboro
Casement Cel v Blackpool Cel Casement Pk Stewart Joyce
Murphy’s Irish Stout League 2A
Coachford v Millstreet Cel Carrigadrohid Peter O’Sullivan
Crescent Ath v Killowen Monard Thomas Lynch
Murphy’s Irish Stout League 2B
Cathedral Cel v Knocknaheeny Cel Pfizer’s Pk Eddie Mullins
Springfield “B” v Leeview Ath Pat O’Brien Pk Pat Hennessy
Murphy’s Irish Stout League 3
Afton Villa v Hibernians’ Killeady Edward Geaney
UCC v Leeside 3 pm The Farm Brendan O’Regan
Parkview Cel v De Courcy Albion Crossbarry Denis Morley
Murphy’s Irish Stout League 3A
Ballinhassig v Strand Utd Gortnaglough Paul O’Reilly
Grattan Utd v Macroom O’Neill Pk Michael Doody

Comments