Featured post

Midleton AFC Photographs

MURPHY’S STOUT CORK AUL FIXTURES
Saturday May 12th @ 2.30pm (Unless Otherwise Stated)Corinthians Cup Semi-Final (Extra Time and Penalties if needed)Knockraha A or Hibernians A v Killeen Celtic or City Wanderers (Damien Klier)
Premier LeagueKinsale v Grattan United A , Charles Fort (Finbarr Murphy)Macroom A v Glenthorn Celtic, St Aidan’s College (Pat Murphy)
Premier A LeagueGreenmount Rngrs v Springfield A, Murphy’s Farm (Larry Buckley)Castleview A v Ballyphehane Celtic, O`Sullivan Park (John Lyne)Kanturk v Wilton Utd A, Banteer Road (Frank Murphy)
AUL 1Dunbar Celtic A v Knockavilla, Murphy’s Farm (Paul O`Sullivan)
AUL 2Pearse Celtic v Afton Villa, Clashduv Road (Gene Stephens)
AUL 2AFairview v Buttevant B, Venue Later (Mark O`Flynn)
AUL 3Lakewood B v Wilton B, Lakewood (Eddie Mullins)
AUL 3ARathcoole Rvrs B v Coachford B, Cooney Park (John Gaffney)

Sunday May 13th @ 10.45 AM (Unless Otherwise Stated)County Cup Semi-Finals Second Leg (Extra Time and Penalties if needed)Lakewood Ath A v Passage A, Ovens (Sean Barry)
AUL 1AMallow Celtic v Buttevant A, St Joseph Road (Brendan O`Regan)Doneraile A v Crescent Ath, Heatherside (Barry Buckley)Blackpool Celtic v Rathcoole Rvrs A, Kilcully (Pat Buckley)AUL 1BBohemians v Greenwood, Pigeon Hill (Paul O`Sullivan)Watergrasshill Utd A v Leeds, Celtic Park (Michael O`Farrell)
AUL 2Casement Celtic v Glenvale, Casement Park (Denis Donovan)
AUL 2AHillington A v Millstreet Celtic, Hillington Park (Graham Duffy)
AUL 3ACork Road Celtic v Keim, St Colman’s College (Pat McAuliffe)Ard-na-Laoi v Los Zarcos, Leemount Cross (Denis Morley)Killowen v Macroom B, Killowen (Mark O`Flynn)
AUL 3BCastleview B v Watergrasshill Utd B, O`Sullivan Park 11.15am(Denis Daly)

Tuesday May 15th @ 6.45pmPremier LeagueLeeside A v Park United, Little Island (Gene Stephens)Villa United v Kinsale, Fairfield (Finbarr Murphy)Grattan United A v Macroom A, O`Neill Park (John Lyne)
Premier A LeagueSpringfield A v Castleview A, Pat O`Brien Park (Frank Murphy)Ballyphehane Celtic v Wilton Utd A, Venue Later (Larry Buckley)St John Bosco`s v Ballincollig A, Water Rock Park (Christy Byrne)
AUL ILakewood Ath A v Lee Rangers, Ovens (Michael O`Farrell)
AUL I ABallyvolane B v Blackpool Celtic, Ballyvolane Park (Pat Murphy)
AUL 1BBohemians v Knockraha, Pigeon Hill (Sean Barry)Mayfield Utd v Leeds, Mayfield United Park (Barry Buckley)
AUL 2Pearse Celtic v Postal Celtic, Clashduv Road (Liam Murphy)Glenvale v Shandon Celtic, Regional Park (Pat Buckley)Casement Cel v Kilreen Celtic, Casement Park (Graham Duffy)AUL 2APassage A v Rylane Celtic, Passage 7.00pm (Thomas Lynch)Fairview v Strand, Venue Later (Paul Pearson)Donoughmore v Hillington A, Donoughmore Comm Ctr (Mark O`Flynn)AUL 3AMacroom B v Cork Road Celtic, Town Park 7.00pm (Alan Jackson)
AUL 3BCastleview B v Knockraha, O`Sullivan Park (James O`Reilly)

Thursday May 17th @ 6.45pmCorinthians Cup Semi-Final (Extra Time and Penalties if needed)Lakewood Ath A / Watergrasshill Utd A v Douglas Hall or Brooklodge Utd (Graham Duffy)Premier LeagueGrattan United A v Park United A, O`Neill Park (Willie Long)Leeside A v Villa United, Little Island (John Lyne) Coachford A v Togher Rovers, The Glebe 7.00pm (Larry Buckley)
Premier A LeagueVillage Utd A v Ballyphehane Celtic, Silverheights Park (Gene Stephens)
AUL 1AButtevant A v Mallow Celtic, Abbey View (Michael O`Farrell)
AUL2Postal Celtic v Kilreen Celtic, O`Sullivan Park (John Gaffney)
AUL 3ARathcoole Rvrs B v Coachford B, Cooney Park (Brendan O`Regan)

End of story

Comments