Featured post

Midleton AFC Photographs

FIXTURES

MURPHYS STOUT CORK AUL FIXTURES
Saturday February 17th, @ 2.00pm (Unless OtherwiseStated)


AOH Cup Second Round (Extra Time and Penalties if needed
Grattan A v Cork Road Celtic, O`Neill Park;(John Lyne)
AOH Cup Third Round (Extra Time and Penalties if needed
Douglas Hall v Glenthorn Celtic B,Doughlas Hall Grounds;(Christy Byrne)
Coachford A v Mayfield United B,The Gleb;(Frank Murphy)
Coachford B v Villa United,Carraigadrohid;(Paul Pearson)

Corinthians Cup First Round (Extra Time and Penalties if needed)
Grangevale A v Buttevant B,Grangevale Park;(Pat Buckley)
Waterloo FC v Killford,Sport Field Grenagh; (Denis Daly)
UCC A v Millstreet, The Farm;(Liam Murphy)
Ballincollig B v Doneraile A,Regional Park; (Mark O`Flynn)
Watergrasshill United B v Rathcoole Rovers B,Celtic Park;(Eddie Mullins)
Shanavoher v Hibernians A,Bweend Comm Ctr; (Brendan O`Regan)
Corkbeg v Inter City Celtic,Corkbeg;(Tom McCarthy)
Brooklodge United v Parkview Celtic,Pigeon Hill;(Paul O`Sullivan)
St Michaels Cup Semi-Final(Extra Time and Penalties if needed)
Dunbar Celtic A v Rathcoole Rovers A,Murphys Farm;(Larry Buckley)
Premier League
Maymount Celtic A v Park United,Killowen;(Willie Long)
Premier A League
Ballincollig A v Village Utd A,Regional Park; (Michael O`Farrell)
Kanturk v Greenmount Rngrs,Banteer Road;(Pat Murphy)
AUL 1
Albert Rovers v Richmond,Doughlas Comm School;(Gene Stephens)
AUL 1 A
Balyvolane B v Glanworth Utd,Ballyvolane Park;(Sean Barry)
AUL 1 B
Greenwood v St John Boscos B,Clashduv Road;(Barry Buckley)
Carrigtwohill Utd A v Ballintotis;Slatty Park; (Frank O`Neill)
Mayfield Utd v Leeside B,Mayfield United Park;(Pat McAuliffe)
Knockraha A v Glen Celtic,Pigeon Hill;(Thomas Lynch)
AUL 2 B
Central Rovers v Blackstone Rovers,Central Park; (James O`Reilly)
Dillon's Cross Ath v Hibernians B,Silverheights Park;(Peter O`Sullivan)
AUL 3 A
Keim FC V Ard-na-Laoi,Kilmeedy Millstreet;(Alan Jackson)







MURPHYS STOUT CORK AUL FIXTURES
Sunday February 18th, @ 10.45am (Unless OtherwiseStated)

Munster Junior Cup Fourth Round
Rathkeale v Lakewood Ath.Rathkeale;2.00PM(DL)
AOH Cup Third Round (Extra Time and Penalties if needed
Watergrasshill United A v Killumney United, Celtic Park;(Christy Byrne)
Ballyvolane A v Glenthorn Celtic A,Ballyvolane Park;(John Lyne)
Bohemians v Castleview B,O`Sullivan Park;(Willie Long)
Blackpool Celtic v Ballyphehane Celtic,Kilcully;(Pat Murphy)
Wilton United A v Kinsale,The Farm; (Gene Stephens)
County Cup First Round (Extra Time and Penalties if needed)
Ballinhassig v Strand United,Gortnaglough; (Michael Doody)
City Clallange Cup First Round (Extra Time and Penalties if needed)
Greemount Rangers B v Cresent Ath, Murphys Farm;(Graham Duffy)
Lee Rangers v Dunbar Celtic B, Crossbarry; (Denis Donovan)
Everton v Grattan United B,Everton Park;(Barry Buckley)
Corinthians Cup First Round (Extra Time and Penalties if needed)
Examiner/Echo v Lakewood Athletic B,Garryduff;(Denis Daly)
Park United B v Kilreen Celtic,Brigown Park;(Mark O`Flynn)
Shandon Celtic v Afton Villa,Glen Park;(John Gafney)
St Michaels Cup Semi-Final(Extra Time and Penalties if needed)
Leeds, v Knockavilla Celtic,Leeds Park;(Frank Murphy)
Saxone Cup Fourth Round (Extra Time and Penalties if needed)
Rylane Celtic v Hillington A,Glounaglough;(Sean Barry)
Premier League
Leeside v Togher Rovers,Little Island;2.00pm(Larry Buckley)
Premier A League
St John Boscos A v Springfield A,Water Rock Park;(Michael O`Farrell)
AUL 1 A
Blarney St Ath v Buttevant A,Monard; (Pat McAuliffe)
AUL 2
Casement Celtic v Innishvilla,Casement Park;(Paul O`Sullivan)
City Wanderers v Postal Celtic, Water Rock Park; 2.00pm(Frank O`Neill)
Glenvale v Pearse Celtic, Regional Park;(Paul Pearson)
AUL 2 A
Donoughmore Ath v Passage A,Donoughmore Comm Ctr; 2.00pm(James O`Reilly)
AUL 3
Carrigaline Utd v Bishopstown Celtic, Ballea Park; 2.00pm(Pat Buckley)
Leeview AFC v Ardmanning Celtic, Killeady; 2.00pm(Liam Murphy)
AUL 3 A
Los Zarcos v Macroom B,Station Road Millstreet;2.00pm(Thomas Lynch)
Killowen v CFC Banteer,Killowen;(Tom McCarthy)
AUL 3 B
Carrigtwohill Utd "B v Springfield "B, Slatty Park;(EddieMullins)
Hillington "B" v Knockraha,Hillington Park; (Tony McDonough)
Knocknaheeny Cel v UCC "B,Kilmore Road; (Peter O`Sullivan)

Comments