Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, August 08, 2019


CORK AUL FIXTURES
Friday 16th August Ko 6.30pm
AUL 2
Blackstone Rovers v Knockraha, Fairfield, J.O’Connor
Glenthorn Celtic v Richmond, GlenthornPk, T.Thompson
Saturday 17th August Ko 2.00pm
MossieLinnane League Cup
Section A
Innishvilla A v Pearse Celtic A, Knocknacurra, Innishannon, John Thompsom
Section B
Bohemians v Buttevant, Fairfield, P.O’Sullivan
Glen Celtc v Grattan Utd, Glen Pk, D.Cronin
Section C
Kanturk v City Wanderers, Kanturk, R.O’Leary
AUL 1
Central Rovers v Kilmichael Rovers, Central Pk, T.McCarthy
Corkbeg v CFC Banteer, Whitegate, T.Cotter
Rylane Celtic v Donoughmore Ath, Rylane, M.O’Flaherty
Southcoast Ath v Blackpool Celtic, Shanbally, Tony Thompson
AUL 2
Killumney Utd v Hibernians, The Farm, S.Moore
St John Boscos v Cloughduv Celtic, Dungourney, P.O’Keeffe
AUL 3
Macroom v Greenwood, Town Pk, M.O’Flynn
Pearse Celtic v Ard Na Laoi, Leaghanamore, T.Callanan
Sunday 18th August Ko 10.45am Unless Otherwise Stated
MossieLinnane League Cup
Secton A
St John Boscos A v Temple Utd,Dungourney,2.00pm, P.O’Sullivan
Section C
Waterloo v Coachford, Whitechurch Community Centre, T.McCarthy
Section D
Glenthorn Celtic A v  Knocknaheeny Celtic, GlenthornPk, D.Cronin
Macroom A v Village Utd, Murray Field, 2.00pm, A.Buttimer
AUL 1
Cathedral Celtic v Dunbar Celtic, Fairfield, B.O’Regan
AUL 2
Grattan Utd v Bweeng Celtic, O’Neill Pk, J.O’Connor
Castleview v Innishvilla, O Sullivan Pk, D.O’Riordan
AUL 3
Watergrasshill Utd v Ballinhassig, Skehanagh, D.Daunt
Tuesday 20th August Ko 6.30pm
Mossie Linnane League Cup
Section A
Pearse Celtic A v St John Boscos A, Leaghanamore, R.O’Leary
Temple Utd v Tower FC, Temple Pk, T.Cotter
Section B
Buttevant v Glen Celtic, Buttevant, D.Cronin
Grattan Utd A v Greenwood A, O Neill Pk, T.McCarthy
Section C
City Wanderers v Waterloo, CIT Bishopstown, P.O’Sullivan
Coachford v Rathcoole Rovers, The Glebe, John Thompson
AUL 1
Blackpool Celtic v Rylane Celtic, Pophams Road, P.O’Keffe
CFC Banteer v Strand Utd, Rathcoole, J.O’Connor
Donoughmore Ath v Central Rovers Donoughmore, T.Thompson
Kilmichael Rovers v Dunbar Celtic, Kilmichael, S.Moore
Southcoast Ath v Springfield, Shanbally, D.Riordan
Corkbeg v Cathedral Celtic, Whitegate, B.O’Regan
Thursday 22nd August Ko 6.30pm
AUL 2
Cloughduv Celtic v Killumney Utd, Fr O Driscoll Pk, B.Noonan
Grattan Utd v Glenthorn Celtic, O’ Neill Pk, P.O’Keeffe
Hibernians v Castleview, Shanbally, T.Callanan
Innishvilla v Blackstone Rovers, Knocknacurra, Innishannon, M.O’Flynn
Knockraha v St John Boscos, GACA PithesBrooklodge, D’O Riordan
Richmond v Grangevale, Garrandarragh, Wilton, B.O’Regan.



No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.