Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, January 08, 2015

CORK AUL FIXTURES

CORK AUL FIXTURES
Friday 16th January Ko 7.45pm
AOH Cup 3rd Round
Buttevant v Glenthorn Celtic B, Buttevant, J.Walsh
AUL 2
Leeview Ath v Blackpool Celtic, Mayfield Community School, Liam Murphy
Saturday 17th January Ko. 2.00pm
Munster Junior Cup 4th Round
Glenthorn Celtic A v Ennis Town, O’Sullivan Pk, D.O’Mahony, Paul O’Sullivan, John Thompson
AOH Cup 3rd Round
Pearse Celtic A v Glen Celtic A, Leaghanamore, G.Stephens
Newmarket Town v Glen Celtic B, Rathcoole, Finbarr Murphy
Knocknaheeny Celtic v Carrigtwohill Utd B, Kilmore Road, R.Crean
Premier League
Blarney St Ath v Kilreen Celtic, GACA Pitches, Brooklodge, Pat Murphy
Coachford v Grattan Utd, The Glebe, D.Deady
AUL 1
Kanturk v Lakewood Ath, Kanturk, D.Cronin
Blackstone Rovers v Fairview, Fairfield, T.Cottor
AUL 1A
Greenmount Rangers v Waterloo, Murphys Farm, Tony Thompson
St John Boscos v Richmond, Billy Ahern Field, Paddocks, Midleton, Liam Murphy
Central Rovers v Dunbar Celtic, Central Pk, Paul Barganza
AUL 2
CFC Banteer v Ballinhassig, Banteer Sports Centre, B.Buckley
Cloughduv Celtic v Rathcoole Rovers, Fr O’Driscoll Park, B.O’Regan
AUL 2A
Park Utd v Donougmore Ath, Brigown, H.McGovern
AUL 3
Afton Villa v Ard Na Laoi, Killeady, P.Hennessy
AUL 3A
Temple Utd v Corkbeg, Temple Pk, D.Donovan
AUL 3B
Killumney Utd v Los Zarcos, Killeady, Peter O’Sullivan
Sunday 18th January Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated
Munster Junior Cup 4th Round
Nenagh A v Castleview, Nenagh, 2.00pm, NTDL
Dungarvan Utd v Carrigtwohill Utd A, Dungarvan, 2.00pm, WDL
Clonakilty v Village Utd, Clonakilty, 2.00pm, WCL
Riverstown Brooklodge v Park Utd A, GACA Pitces, Brooklodge, MSL
AOH Cup 3rd Round
Crescent Ath v Rylane Celtic, Regional Pk, A.McDonagh
Killumney Utd A v Innishvilla B, The Farm, D.O’Mahony
Bweeng Celtic v Macroom B, Bweeng Sport Centre, R.Crean
City Challenge Cup 2nd Round
Grattan Utd B v UCC A, O’Neill Pk, Paul O’Sullivan
County Cup 2nd Round
Strand Utd A v Waterloo B, Ballyanley, Pat Murphy
Premier A League
Cathedral Celtic v Springfield, Fairfield, E.Harte
Innishvilla v Macroom, Knocknacurra, Innshannon, G.Stephens
AUL 2
Ballincollig v  De Courcey Albion, Regional Pk, D.Cronin
AUL 2A
Shandon Celtic v Glanworth Utd, Pophams Field, D.Deady
Hillington v Grangevale, Hillington Pk, Finbarr Murphy
AUL 3
Castlelack v Greenwood, Castlelack, Tony Thompson
Parkview Celtic v Waterloo, Garryduff, S.Madine
UCC v St John Boscos, The Farm,2.oopm, H.McGovern
AUL 3A
Pearse Celtic v St John Boscos, Leaghanamore, M.Doody
Glen Celtic v City Wanderers, Glen Pk, B.Buckley
AUL 3B
Coachford v Tower FC, Carrigadrohid, 2.00pm, P.Hennessy







No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.