Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, October 30, 2014

CORK AUL FIXTURES
Friday 7th November Ko. 7.45pm
Presidents Cup Quarter Final
City Wanderers v Tower FC, CIT,  Bishopstown, J.Walsh
AUL 1A
Buttevant v Central Rovers, Buttevant, Finbar Murphy
Saturday 8th November Ko. 2.00pm Unless Otherwise Stated
Fai Junior Cup 4th Round
Carrigaline Utd v Leeview Ath, Ballea Pk, 5.00pm, MSL
Munster Junior Cup 3rd Round
Carrigtwohill Utd A v Glen Celtic B / Grattan Utd A, Ballyadam Pk, Paul O’Sullivan, Provisional
Castleview v Blarney St Ath, O’Sullivan Pk, D. O’Mahony
AOH Cup 2nd Round
Rylane Celtic v Coachford A, Rylane, D.Cronin
Kanturk v Macroom A, Kanturk, Liam Murphy
Waterloo C v Glen Celtic A, Whitechurch Community Centre, Tony Murphy
Saxone Cup Quarter Final
CFC Banteer v Glenthorn Celtic B, Banteer Sports Centre, B.Buckley
Presidents Cup Quarter Final
Pearse Celtic B v St John Boscos C, Leaghanamore, Tony Thompson
Macroom B v Castlelack, Town Pk, P.Hennessy
Afton Villa v Carrigaline Utd, Kiileady, R.Crean
Premier League
Glenthorn Celtic v Killumney Utd, Glenthorn Pk, G.Stephens
AUL 1A
Greenmount Rangers v UCC, Murphys Farm, D.Deady
Dunbar Celtic v Richmond, Murphys Farm, J.Thompson
AUL 2
Cloughduv Celtic v Blackpool Celtic,Fr O’Driscoll Pk, T.Cottor
AUL 2A
Donoughmore Ath v Glanworth Utd, Donoughmore, B.O’Regan
Park Utd v Knocknaheeny Celtic, Brigown, T.Collins
AUL 3B
Innishvilla v Bweeng Celtic, Knocknacurra, Innishannon, S.Madine
Killumney Utd v Waterloo, Killeady, Paul Braganza
Sunday 9th November Ko. 10.45am Unless Otherwise Staded
MFA League Champions Trophy Semi Final
Castleisland v Park Utd, Castleisland, 2.00pm, KDL
AOH Cup 1st Round
Grattan Utd B v Killreen Celtic, O’Neill Pk, E.Harte
St Michaels Cup Semi Final
Strand Utd A v Knockraha, Ballyanley, A.McDonagh
Premier League
Greenwood v Grattan Utd, Leaghanamore, G.Stephens ,Provisonal
Premier A League
Dillons Cross Ath v Springfield, Silverheights Pk, Paul O’Sullivan
Innishvilla v Cathedral Celtic, Knocknacurra, Innishannon, D.O’Mahony
AUL 1
Glenvale v Blackstone Rovers, Regional Pk, Finbarr Murphy
Bohemians v Lakewood Ath, Fairfield, D.Deady
AUL 2
Crescent Ath v Ballinhassig, Regional Pk, Christopher Braganza
De Courcey Albion v Ballincollig, Ballinadee, P.Hennessy
AUL 2A
Grangevale v Hillington, Grangevale Pk, D.Mulcahy
Shandon Celtic v Watergrasshill Utd, Pophams Field, M.Doody
AUL3
Parkview Celtic v UCC, Garryduff, Peter O’Sullivan
AUL 3A
Carrigtwohill Utd v Temple Utd, Ballyadam Pk, H.McGovern
Glen Celtic v St John Boscos, Glen Pk, R.Fitzgerald
AUL 3B

Los Zarcos v Strand Utd, Station Rd, Millstreet, D.Donovan 

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.