Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, January 17, 2013


CORK AUL FIXTURES
Saturday 26th January Ko. 2.00pm Unless Otherwise Stated

AOH Cup 4th Round
Douglas Hall v Coachford A, Moneygourney, 7.30 pm, D.Deady
Kilreen Celtic v Glenthorn Celtic, Murphys Farm, F.Murphy

Corinthians Cup 2nd Round
Waterloo v Fairview, Whitechurch Community Centre, D.Klier
Macroom B v Dunbar Celtic A, Town Park, D.Donovan

County Cup 2nd Round
Ballincollig v Richmond A, Regional Park, K.Hennessy

Premier League
Castleview v Knockavilla Celtic, O’Sullivan Pk, T.Long
Park Utd v Springfield, Brigowen, Paul O’Sullivan
Blarney St Ath v Greenwood, GACA Pitches, Brooklodge, P.Buckley

Premier A League
Kanturk v Leeds, Kanturk, A.Mylod
Carrigtwohill Utd v Grattan Utd, Ballyadam Pk, J.Lenihan

AUL 1
Cathedral Celtic v Lakewood Ath, Fairfield, J.Thompson

AUL 1A
Millstreet Celtic v Grangevale, Town Pk, T.Cotter

AUL 2A
Central Rovers v Churchvilla, Central Pk, S.Barry

AUL 3A
Knocknaheeny Celtic v Carrigaline Utd, Kilmore Road, F.O’Neill

AUL 3B
Los Zarcos v Buttevant, Station Rd Millstreet, K.O’Keeffe

Sunday 27th January, Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated
AOH Cup 4th Round
Killumney Utd v Greenmount Rangers A, Killeady, D.Deady
Glen Celtic A v Innishvilla A, Glen Pk, T.Long

Corinthians Cup 1st Round
St John Boscos C v Casement Celtic, Water Rock Pk, 2.00pm M.O’Connor
Watergrasshill Utd v Innishvilla B, Skehanagh, L.Murphy

Corinthians Cup 2nd Round
UCC B v Kanturk B, The Farm, 2.00pm, R.Fitzgerald
De Courcey Albion v Ballinhassig A, Ballinadee, S.Madine
Dillons Cross Ath v Knockraha, Silverheights Pk, M.O’Farrell

City Challenge Cup 1st Round
City Wanderers v Afton Villa, CIT Bishopstown, J.Gaffney

City Challenge Cup 2nd Round
Evergreen v Greenmount Rangers B, Deerpark Community School, T.Thompson
Parkview Celtic v Village Utd, Pfizer Park, E,Mullins

County Cup 2nd Round
St John Boscos A v Richmond B, Water Rock Pk, F.O’Neill

Premier League
Macroom v Pearse Celtic, Murray Field, D.Cronin

Premier A League
Blackstone Rovers v Bohemians, Fairfield, P.Buckley

AUL 1A
Glenvale v Rathcoole Rovers, Regional Pk, J.Lenihan

AUL 2A
Hillington v Shandon Celtic, Hillington Pk, T.McDonagh
Park Utd v Hibernians, Brigowen, S.Barry

AUL 3
Greenwood v Ard Na Laoi, Alsa Pk, Z Kristic

AUL 3A
Tower v Glen Celtic, Killowen, P.O’Sullivan
Dunbar Celtic  v Leeview Ath, Murphys Farm, 2.00pm, M.Troysi

AUL 3B
Newmarket v Rylane Celtic, Rathcoole, J.Sweeney
Coachford v Glanworth Utd, Carrigadrohid, A.McDonagh

 

 

 

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.