Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, November 24, 2011

AUL Fixtures

CORK AUL FIXTURESFriday 2nd December Ko. 7.30 pmAUL 1
Buttevant v Dillons Cross, Buttevant, R.Murphy
AUL 1A
Douglas Hall v Innishvilla, Moneygourney, G.Duffy
Saturday 3rd December Ko. 2.00pm Unless otherwise statedFAI Junior Cup 4th Round
Kinsale v Glasheen, Madden Pk, G.Stephens
Munster Junior Cup 2nd Round
Castleview v Greenmount Rangers, O’Sullivan Pk, L.Buckley
Munster Junior Cup 3rd Round
Blarney St Ath v Park Utd A, Monard, J.Lyne
Casement Celtic v Wilton Utd A, Casement Pk, S.Barry
AOH Cup 3rd Round
Richmond v Grangevale, Garrandarragh , Wilton, M.O’Farrell
Corinthians Cup 2nd Round
Buttevant B v Donoughmore Ath, Buttevant, D,Daly
Carrigaline Utd v Dunbar Celtic B, Ballea Pk, 5.00pm, B.Buckley
Macroom B v Rathcoole Rovers B, Town Pk, D.Donovan
Rylane Celtic v Park Utd B, Rylane, A.McDonogh
Waterloo v Dunbar Celtic A, Grenagh Sports Field, J.O’Reilly
Rathcoole Rovers A v Los Zarcos, Rathcoole, T.Kelleher
Watergrasshill Utd v Fairview, Skenanagh, P.O’Reilly
Premier League
Leeside v Greenwood, Little Island, T.Murphy
Coachford v Macroom, The Glebe, T.Callanan
Premier A League
Carrigtwohill Utd v Pearse Celtic, Ballyadam Pk, T.Tully
Kilreen Celtic v Bohemians, Murphys Farm, A.O’Connell
Blackstone Rovers v Leeds, Monard, C.Long.
AUL 1
Village Utd v Shandon Celtic, Silverheights Pk, J.Harte
AUL 2A
Hibernians v Wilton Utd, Shanbally, T.McDonagh
St John Boscos v Central Rovers, Water Rock Pk, M.O’Connor
AUL 3A
Knocknaheeny Celtic v Carrigtwohill Utd, Kilmore Road, M.Troysi
Sunday 4th December Ko. 10.45 am Unless Otherwise StatedMunster Junior Cup 3rd Round
Springfield A v Killunmney Utd, Pat O’Brien Pk, J.Lyne
Corinthians Cup 1st Round
Parkview Celtic v Leeview Ath, Pfizer Pk, L.Buckley
Glounthane v Churchvilla, Glenmore Pk, 2.00pm, S.Barry
Corinthians Cup 2nd Round
Ard Na Laoi v Glenthorn Celtic, Leemount, T.Callanan
Glanworth Utd v Kanturk B, Glanworth, S.Madine
UCC B v Killowen, The Farm, 2.00pm, D.Donovan
AUL 1
Cathedral Celtic v Crescent Ath, Fairfield, T.Tully
Glen Celtic v Knockraha, Glen Pk, G.Stephens
AUL 1A
Glenvale v UCC, Regional Pk, T.Murphy
AUL 2
City Wanderers v Ballincollig, CIT Bishopstown, P.O’Sullivan
Ballinhassig v CFC Banteer, Gortnaglough, B.Dowling
De Courcey Albion v Blackpool Celtic, Eily Lily, J.O’Reilly
AUL 2A
Brooklodge Utd v Corkbeg, GACA Pitches, Brooklodge, 2.00pm, A.McDonagh
AUL 3
St John Boscos v Ballinhassig, Water Rock Pk, 2.00pm, M.Troysi
Innishvilla v Hibernians, Knocknacurra, Innishannon, F.O’Neill
Greenwood v Afton Villa , ALSA Pk, T.Kelleher
AUL 3B
Bweeng v Coachford, Bweeng Sports Field, B.Buckley

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.