Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, October 06, 2011

AUL Fixtures

CORK AUL FIXTURESSaturday 15th October Ko. 3.00pm Unless Otherwise StatedFAI Junior Cup 2nd Round
Wilton Utd A v Carrigaline Utd MSL, Farranlea Rd, T.Murphy
Ballinhassig B v Innishvilla A, Gortnaglogh, G.Duffy
Kanturk A v Douglass Hall , Kanturk, T.Callanan
Ballincollig v Midleton FC, Regional Pk, Ray Murphy
Pearse Celtic v Everton AFC , Cit , Bishopstown, G.Stephens
Greenmount Rangers v Macroom A, Murphys Farm, S.Barry
Waterloo v Leeside, Grenagh Sports Field, A.O’Connell
Rathcoole Rovers A v Dunbar FC, Rathcoole, D.Donovan
Ringmahon Rangers v City Wanderers, Ringmahon Pk, MSL
Kinsale v Cathedral Celtic, Madden Pk, T.Tully
Coachford A v Everton B, The Glebe, J.Lyne
Blackstone Rovers v Glanworth Utd, Monard, M.O’Farrell
Richmond FCv Fairview FC, Garrandarragh, Wilton, S.McDermott
Glasheen FC v Greenwood A, Glasheen Pk, 2.00pm MSL
AUL 1A
Donoughmore Ath v Millstreet Celtic, Donoughmore, B.Buckley
UCC v Grangevale, The Farm, C.Long
AUL 2
CFC Banteer v Casement Celtic, Banteer Sports Field, D.Daly
Rylane Celtic v De Courcey Albion, Rylane, B.Dowling
AUL 2A
Corkbeg v Churchvilla, Whitegate, A.McDonagh
St John Boscos v Wilton Utd, Waterrock Pk, F.O’Neill
AUL 3A
Cork Road Celtic v Glountane, St Colemans College , Fermoy, J O’Reilly
AUL 3B
Lakewood Ath v Strand Utd, Ovens, T.Kelleher
Bweeng v Los Zarcos, Bweeng Sports Centre, P.O’Reilly
Sunday 16th October Ko. 10.45 am Unless Otherwise StatedFAI Junior Cup 2nd Round
Blackpool Celtic v Mayfield Utd, St Aidens Community School, T.Callanan
Carrigtwohill Utd A v Doolans Cow FC, Ballyadam Pk, T.Murphy
Fermoy FC v Knockavilla Celtic, Carrig Pk, MSL
Glenvale v Kilreen Celtic, Regional Pk, Ray Murphy
Leeds v Blarney St Ath, Leeds Pk, G.Stephens
Ballinhassig A v Killumney Utd, Gortnaglough, M.O’Farrell
Buttevant A v Leon Mountain FC, Buttevant, J.O’Reilly
Tramore Ath v Castleview, Tramore pk, MSL
Springfield FC A v Crosshaven FC, Pat O’Brien Pk, A.O’Connell
Bunratty Utd v Glenthorn Celtic, Schull, 2.00pm, WCL
Abtran FC v Glen Celtic, The Farm, 2.30pm CBSL
Presidents Cup 2nd Round
UCC B v Knocknaheeny Celtic, The Farm, 3.00pm, T.Kelleher
Premier A League
Bohemians v Grattan Utd, Fairfield, J.Lyne
AUL 1
Crescent Ath v Knockraha, Monard, S.McDermott
Dillons Cross v Leeside, Silverheights Pk, C.Long
AUL 2
Ard Na Laoi v Killowen, Leemount, P.O’Sullivan
AUL 2A
Brooklodge Utd v Leeview Ath, GACA Pitches, Brooklodge , 3.00pm, M.O’Connor
AUL 3
Hillington v Hibernians, Hillington Pk, T.McDonagh
Afton Villa v St John Boscos, Killeady, J.Harte
Passage v Parkview Celtic, Rockenham, S.Madine

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.