Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, November 04, 2010

AUL FIXTURES

CORK AUL FIXTURES
Saturday 13th November Ko. 2.30 pm Unless otherwise stated

Lucozade Sport Munster Junior Cup 1st Round
Village Utd v Coachford, Silverheights Pk, J.Thompson
Lucozade Sport Munster Junior Cup 2nd Round
Ballyvolane A v Macroom A, Pfizer Pk, A.Mylod
Richmond v Park Utd A, Garandarragh, B.Noonan
Blarney St Ath v Springfield A, Monard, D.O’Mahony
Premier League
Grattan Utd v Knockavilla Celtic, O’Neill Pk, P.Murphy
Premier A League
Blackstone Rovers v Castleview, Monard, Paul O’Sullivan
Pearse Celtic v Glenthorn Celtic, CIT Bishopstown, S.McDermott
Bohemians v Kanturk, Fairfield, M.O’Farrell
AUL 1
Carrigtwohill Utd v Dillons Cross, Ballyadam Pk, R.Bond
AUL 1A
Greenmount Rangers v Rathcoole Rovers, Murphys Farm, S.Barry
Donoughmore Ath v UCC, Donoughmore, D.Donovan
AUL 2
Casement Celtic v Ard Na Laoi, Casement Pk, B.Buckley
Dunbar Celtic v Inter City Celtic, Murphys Farm, G.Duffy
AUL 2A
Macroom v CFC Banteer, Town Pk, J.Gaffney
Coachford v Killowen, Carrigadrohid, S.Joyce
AUL 2B
Carrigaline Utd v Cathedral Celtic, Ballea Pk, 5.00pm, C.Long
Churchvilla v Corkbeg, Kimoy Cloyne, P.McAulliffe
Central Rovers v Glanworth Utd, Central Pk, M.O’Flynn
Castle Celtic v Watergrasshill Utd, Castletownroche, T.Thompson
AUL 3
UCC v Carrigtwohill Utd, The Farm, E.Mullins
St Johns Boscos v Leeside, Waterrock Pk, M.O’Flaherty
Glen Celtic v Parkview Celtic, Glen Pk, P.Hennessy
Cork Road Celtic v Hibernians, Fermoy, J.Quinn
AUL 3A
Buttevant v Lakewood Ath, Buttevant, L.Murphy
Sunday 14th November Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated
Lucozade Sport Munster Junior Cup 1st Round
Crescent Ath v Waterloo, Monard, P.Murphy
Lucozade Sport Munster Junior Cup 2nd Round
Greenwood A v Kinsale, Clashduv Pk, 2.30pm, M.O’Farrell
Millstreet Celtic v Killumney Utd, Town Pk, Millstreet, A.Mylod
Leeds v Postal Celtic, Leeds Pk, Paul O’Sullivan
Brooklodge Utd v Innishvilla A, GACA, Brooklodge, A.O’Regan
Presidents Cup 2nd Round
Knocknaheeny Celtic v Bweeng, Kimore Rd, S.Barry
Premier League
Leeside v Wilton Utd, Little Island, D.O’Mahony
AUL 1
Glen Celtic v Leeside, Glen Pk, M.Doody
St John Boscos v Park Utd, Waterrock Pk, S.Joyce
Shandon Celtic v Knockraha, Killowen, T.McCarthy
Buttevant v Fairview, Buttevant, C.long
AUL 1A
Glenvale v Passage, Regional Pk, T.Thompson
Grangevale v Kilreen Celtic, Pfizer Pk. S.McDermott
Douglas Hall v Dunbar Celtic, Money Gourney, J.Thompson
AUL 2
City Wanderers v Kinsale, CIT Bishopstown, M.O’Flynn
Blackpool Celtic v Wilton Utd, St Aidens Community School, P.McAulliffe
AUL2A
Leeview Ath v Rylane Celtic, Pfizer Pk, 2.30pm, D.Long
AUL 2B
Springfield v Brooklodge Utd, Pat O’Brien Pk, J.Quinn
AUL 3
De Courcey Albion v Greenwood, Eliy Lily, P.O’Reilly
Innishvilla v Afton Villa, Innishannon, A.McDonough
AUL 3A
Hillington v Ballincollig, Hillington Pk, E.Mullins
Ballinhassig v Rathcoole Rovers, Gortnaglough, P.Hennessy
Grattan Utd v Kanturk, O’Neill Pk, T.McDonagh
Strand Utd v Newmarket, Ballyanley, S,Madine.

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.