Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, April 19, 2018


CORK AUL FIXTURES
Saturday 28th April Ko. 2.00pm
AOH Cup Semi Final 2nd Leg
Kanturk\Grattan Utd v Knocknaheeny Celtic A, Venue later, Finbarr Murphy, J.Lenihan, Liam Murphy
Coachford v Glenthorn Celtic B, The Glebe, T.Kelleher, Richard Murphy, K.Callanan
Corinthians Cup 2nd Round
Fairview v Carrigtwohill Utd B, Fairfield, T.Cotter
Premier League
Innishvilla v Grattan Utd, Knocknacurra, Innishannon, P.Buckley
Lakewood Ath v Pearse Celtic, Ovens, A.Buttimer
Premier A League
Greenwood v Buttevant, Leaghanamore, M.O’Flaherty
AUL 1
Cloughduv Celtic v Rathcoole Rovers, Fr O Driscoll Pk, D.Daunt
AUL1A
Knockraha v Dunbar Celtic, Gaca Pitches, Brooklodge, D.Keeler
AUL 2
Hibernians v CFC Banteer, Shanbally, B.Forde
Richmond v Churchvilla, Garrandarragh, Wilton, J.O’Connor
AUL 3
Macroom v Buttevant, Town Pk, B.Noonan
AUL3A
Greenmount Rangers v Knockraha, Murphys Farm, B.O’Regan
St John Boscos v Grangevale, Billy Ahern Field, Paddocks, Midleton, J.O’Leary
Sunday 29th April, Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated
City Challenge Cup 3rd Round
Cathedral Celtic v Grattan Utd B, Fairfield, Richard Murphy
Knocknaheeny Celtic B v Blackstone Rovers, Kilmore Rd, M.O’Flaherty
County Cup 3rd Round
Strand Utd v Springfield, Ballyanley, T.Thompson
Premier League
Glenthorn Celtic v Knocknaheeny Celtic, Glenthorn Pk, Provisional  K.Callanan
Premier A League
Macroom v Leeview Ath, Murray Field, P.Buckley
St John Boscos v Kanturk, Billy Ahern Field Paddocks Midleton, Provisional 2.00pm , T.Kelleher
AUL 1
Waterloo v Donoughmore Ath, Whitechurch Community Centre, T.Cotter
Temple Utd v Tower FC, Temple Pk, Liam Murphy
AUL 1A
Pearse Celtic v City Wanderers, Leaghanamore, G.Duffy
AUL 2
Castleview v Cental Rovers, O’ Sulivan Pk, 2.00pm, J.O’Connor
AUL 3
Bweeng Celtic v Innishvilla, Bweeng Sports Centre, P.O’Keeffe
Greenwood v Los Zarcos, Leaghanamore, B.Noonan
Ballinhassig v Kilmichael Rovers, Gortnaglough, P. O’Sullivan
AUL 3A
UCC v Southcoast Ath, The Farm, 2.00pm, T.Callanan
Tuesday 1st May Ko 6.45pm Unless otherwise Stated
Presidents Cup Final
Killumney Utd v Lakewood Ath B, Turners Cross, 7.30pm, Liam Murphy, T.Thompson,G.Duffy
Premier League
Carrigtwohill Utd v Knocknaheeny Celtic, Ballyadam Pk, K.Callanan
Village Utd v Grattan Utd, Silverheights Pk, D.Coleman
Glenthorn Celtic v Innishvilla, Glenthorn  Pk, Finbarr Murphy
Pearse Celtic v Coachford, Leaghanamore, T.Kelleher
Premier A League
St John Boscos  v Leeview Ath, Billy Ahern Field, Paddocks Midleton, T.Cotter
Bohemians v Kanturk, Fairfield, P. Buckley
Macroom v Buttevant, Murray Field, A.Buttimer
AUL 1
Strand Utd v Donoughmore Ath, Ballyanley, J.O’Connor
Tower FC v Waterloo, Killowen, D.Keeler
AUL 1A
Dunbar Celtic v Cathedral Celtic, Murphys Farm, Richard Murphy
Springfield v Glenthorn Celtic, Pat O’ Brien Pk, B.Forde
Corkbeg v Pearse Celtic, Whitegate, J.Lenihan
Wednesday 2nd May Ko 6.45pm Sharp
Blackstone Rovers v Temple Utd, Fairfield, T.Cotter
Thursday 3rd May Ko 6.45pm Sharp
AUL 2
Leeview Ath v Kncknaheeney Celtic, Mayfield Community School, Finbarr Murphy
Hibernians v Carrigtwohill Utd, Shanbally, D.Coleman
Blackpool Celtic v Churchvilla, Pophams Rd, J.Lenihan
AUL 3
Macroom v Kilmichael Rovers, Town Pk, B.Forde
Los Zarcos v Buttevant, Town Pk Milllstreet, A.Buttimer
Greenwood v Bweeng Celtic, Leaghanamore, T.Kelleher
Innishvilla v Ard Na Laoi, Knocknacurra, Innishannon, B.O’Regan
AUL 3A
Grattan Utd v Watergrasshill Utd, O.Neill Pk, T.Callanan
Parkview Celtic v Southcoast Ath, Garryduff, P.O’Keeffe
UCC v St John Boscos, The Farm, D.Keeler


No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.