Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, April 05, 2018

AUL Results and corrected Fixtures

RESULTS
Thursday, 5 April 2018
AUL 2:
Knocknaheeney Celtic B 3 Castleview 3;
Hibernians v Churchvilla (off);
Blackpool Celtic 1 Carrigtwohill United B 3;
Richmond 1 Central Rovers 1.
AUL 3:
Buttevant B 1 Los Zarcos 6;
Innishvilla B 0 Kilmichael Rovers 3;
Macroom B 4 Lakewood Athletic B 1;
Greenwood B 2 Ard-na-Laoi 2;
Bweeng Celtic 1 Killumney United 1, (abandoned after 50 minutes).
AUL 3A:
Greenmount Rangers 1 South Coast Athletic 1;
UCC B 3 Knockraha B 1;
Grattan United B 2 Parkview Celtic 0;
St John Bosco B 0 Watergrasshill United 1.


Friday, 13 April 2018 – K/o 7.45 p.m. (unless otherwise stated)
Premier League:
Carrigtwohill United A v Glenthorn Celtic A, Ballyadam Pk, 6.30 p.m., K.Callanan
Premier A League:
Buttevant A v Macroom A, Buttevant, T.Kelleher
AUL 1A:
City Wanderers v Corkbeg, CIT Bishopstown, Liam Murphy
Saturday, 14 April 2018 - K/o 2 p.m.
City Challenge Cup Quarter-final:
Knocknaheeney Celtic B /Blackstone Rovers v Dunbar Celtic, Venue Later, M.O’Flaherty
County Cup Quarter Final:
Los Zarcos v Hibernians/Churchvilla, Town Pk, Millstreet, Liam Murphy
Premier League:
Innishvilla A v Knocknaheeney Celtic A, Knocknacurra, Innishannon, J.Lenihan
Grattan United A v Coachford, O’Neill Pk, K.Callanan
Village United v Pearse Celtic A, Silverheights Pk, Finbarr Murphy
Premier A League:
Rylane Celtic v Bohemians, Rylane, P.Buckley
AUL 1:
Rathcoole Rovers v Tower FC, Rathcoole, T.Cotter
AUL 1A:
UCC A v Cathedral Celtic, The Farm, D.Keeler
AUL 2:
Central Rovers v CFC Banteer, Central Pk, Richard Murphy
AUL 3:
Macroom B v Innishvilla B, Town Pk, G.Duffy
AUL 3A:
Knockraha b v Parkview Celtic, GACA Pitches, Brooklodge, J.O’Connor
Hillington v South Coast Athletic, Popham’s Road, D.Daunt
Sunday, 15 April 2018 - K/o 10.45am (unless otherwise stated)
City Challenge Cup Third Round:
Greenwood B/Blackpool Celtic v Lakewood Athletic B, Venue Later, T.Thompson
City Challenge Cup Quarter-final:
Glenthorn Celtic B v Fairview/Temple United, Glenthorn Pk, P.Buckley
County Cup Quarter-final:
Strand United/Springfield v Waterloo, Venue Later, T.Kelleher
Premier A League:
St John Bosco A v Kanturk, Billy Ahern Field, Paddocks Midleton, 2 p.m., D.Coleman
AUL 1A:
Springfield v Pearse Celtic B, Pat O’ Brien Pk, Provisional A.Buttimer
AUL 2:
Knocknaheeney Celtic B v Carrigtwohill United B, Kilmore Rd, Provisional, B.O’Regan
AUL 3:
Buttevant B v Ard-na-Laoi, Buttevant, P.O’Sullivan
AUL 3A:
UCC B v St John Bosco B, The Farm, 2 p.m., B.Forde
Watergrasshill United v Greenmount Rangers, Skehanagh, M.O’Flaherty
Tuesday, 17 April 2018 - K/o 6.30 p.m. sharp (unless otherwise stated)
Premier League:
Grattan United A v Village United, O Neill pk, D.Coleman
Innishvilla A v Glenthorn Celtic A, Knocknacurra, Innishannon, D.Keeler
Pearse Celtic A v Lakewood Athletic A, Lehenaghmore, K.Callanan
Coachford v Knocknaheeney  Celtic A, The Glebe, T.Cotter
Premier A League:
Leeview Athletic A v Bohemians, Mayfield Community School, 7.45pm, Liam Murphy
AUL 1:
Donoughmore Athletic v Strand United, Donoughmore, J.Lenihan
Blackstone Rovers v Cloughduv Celtic, Fairfield, Richard Murphy
Waterloo v Temple United, Whitechurch Community Centre, T.Kelleher
Tower FC v Fairview, Killowen, A.Buttimer
AUL 1A:
Corkbeg v Springfield, Whitegate, T.Thompson
Dunbar Celtic v Pearse Celtic B, Murphy's  Farm, P.Buckley
Wednesday, 18 April 2018 - K/o 6.30 p.m.
AUL 1A:
Cathedral Celtic v Knockraha A, Fairfield, D.Keeler
UCC A v Glenthorn Celtic B, The Farm J.O’Connor
Thursday, 19 April 2018 - K/o 6.30 p.m.
AUL 2:
Knocknaheeney Celtic B v Churchvilla, Kilmore Rd, G.Duffy
Carrigtwohill United B v Castleview, Ballyadam Pk, J.O’Connor
Blackpool Celtic v Leeview Athletic B, Popham’s RD, B.Forde
Richmond v Hibernians, Garrandarragh, Wilton,,, J.O’Leary
AUL 3:
Greenwood B v Buttevant B, Lehenaghmore, Richard Murphy
Los Zarcos v Kilmichael Rovers, Town Pk, Millstreet, B.O’Regan
Innishvilla B v Lakewood Athletic B, Knocknacurra, Innishannon, T.Cotter
Macroom b v Killumney United, Town Pk, A.Buttimer
AUL 3A:
Grattan United B v Hillington, O Neill Pk, J.Leniahn
Greenmount Rangers v St John Bosco B, Murphy's Farm, B.Noonan
Parkview Celtic v UCC A, Garryduff, T.Callanan
South Coast Athletic v Watergrasshill United, Shanbally, P.O’Keeffe


No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.