Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, March 29, 2018


CORK AUL FIXTURES
Saturday 7th April Ko. 2.00pm
County Cup 3rd Round
Hibernians v Churchvilla / St John Boscos B, Shanbally, M.O’Flaherty
Premier League
Lakewood Ath v Grattan Utd, Ovens, Richard Murphy
Village Utd v Innishvilla, Silverheights Park, P.O’Sullivan
Glenthorn Celtic v Pearse Celtic, Glenthorn Pk, D.Keeler
Knocknaheeny Celtic v Coachford, Kilmore Rd, T.Cotter
Premier A League
Kanturk v Bohemians, Kanturk, A.Buttimer
Greenwood v Buttevant, Leaghanamore, Liam Murphy
Rylane Celtic v Macroom, Rylane, J.Lenihan
AUL 1
Cloughduv Celtic v Donoughmore Ath, Fr O’Driscoll Pk, G.Duffy
AUL 1A
Knockraha v Dunbar Celtic, GACA Pitches Brooklodge, B.O’Regan
Corkbeg v Pearse Celtic, Whitegate, J.O’Connor
AUL 2
Churchvilla v Leeview Ath, Kilboy, Cloyne, Provisional, P.O’Sullivan
Richmond v CFC Banteer, Garrandarragh Wilton, J.O’Leary
AUL 3
Killumney Utd v Kilmichael Rovers, The Farm, P.O’Keeffe
Macroom v Buttevant, Town Pk, B.Forde
AUL 3A
Greenmount Rangers v Knockraha, Murphys Farm, T.Callanan
Sunday 8th April Ko. 10.45am Unless otherwise Stated
City Challenge Cup 1st Round
Greenwood v Blackpool Celtic, Leaghanamore, J.O’Connor
City Challenge Cup 3rd Round
Grattan Utd B v Cathedral Celtic, O’Neill Pk, Liam Murphy
Fairview v Temple Utd, Fairfield, K.Callanan
Knocknaheeny Celtic B v Blackstone Rovers, Kilmore Rd, G.Duffy
County Cup 3rd Round
Strand Utd v Springfield, Ballyanley, M.O’Flaherty
Corinthians Cup 1st Round
Carrigtwohill Utd B v Ard Na Laoi, Ballyadam Pk, T.Thompson
AUL 1
Waterloo v Tower FC, Whitechurch Community Centre, Richard Murphy
AUL 1A
Glenthorn Celtic v UCC, Glenthorn Pk, T.Kelleher
AUL 2
Castleview v Central Rovers, O’Sullivan Pk, 2,00pm, P.Buckley
AUL 3
Innishvilla v Bweeng Celtic, Knocknacurra, Innishannon, B.Forde
Ballinhassig v Los Zarcos, Gortnaglough, B.O’Regan
AUL 3A
UCC v Southcast Ath, The Farm, 2.00pm, J. O’Leary
Watergrasshill Utd v Grangevale, Skehanagh, D.Daunt
Parkview Celtic v Hillington, Garryduff, P.O’Keeffe
Tuesday 10th April Ko 6.30pm Sharp Unless Otherwise Stated
Premier League
Grattan Utd v Pearse Celtic, O’Neill Pk, D.Coleman
Knocknaheeny Celtic v Village Utd, Kilmore Rd, K.Callanan
Lakewood Ath v Glenthorn Celtic, Ovens, T.Kelleher
Innishvilla v Coachford, Knockncurra, Innishannon , Finbarr Murphy
Premier A League
Buttevant v Kanturk, Buttevant, 7.45pm, J.Lenihan
Greenwood v Bohemians, Leaghanamore, Richard Murphy
St John Boscos v Leeview Ath, Billy Ahern Field, Paddocks, Midleton, P.Buckley
AUL 1
Temple Utd v Donoughmore Ath. Temple Pk. A.Buttimer
Strand Utd v Tower FC, Ballyanly, D.Keeler
AUL 1A
UCC v Springfield, The Farm , G.Duffy
Cathedral Celtic v Corkbeg, Fairfield, T.Thompson
Wednesday 11th April Ko. 6.30pm Sharp
AUL 1A
Glenthorn Celtic v Knockraha, Glenthorn Pk, T.Cotter
Thursday 12th April Ko 6.30pm Sharp
AUL 2
Knocknaheeny Celtic v Central Rovers, Kilmore Rd, J.Lenihan
Churchvilla v Carrigtwohill Utd, Kilboy, Cloyne, J.O’Connor
Hibernians v Blackpool Celtic, Shanbally, B.Forde
Richmond v Leeview Ath, Garrandarragh, Wilton,  P.Buckley
AUL 3
Los Zarcos v Bweeng Celtic, Town Pk, Millstreet, A.Buttimer
Ard Na Laoi v Macroom, Leemount, D.Coleman
Ballinhassig v Innishvilla, Gortnaglough, B.O’Regan
Greenwood v Kilmichael Rovers, Leaghanamore, T.Kelleher
Lakewood Ath v Buttevant, Ovens, Liam Murphy
AUL 3A
St John Boscos v Parkview Celtic, Billy Ahern Field Paddocks, Midleton, P.O’ Keeffe
Greenmount Rangers v Hillington, Murphys Farm, J.O’Leary
Grattan Utd v Southcoast Ath, O’Neill Pk, K.Callanan
UCC  v Watergrasshil Utd, The Farm, T.Callanan


No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.