Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, November 02, 2017

CORK AUL FIXTURES
Friday 10th November Ko 7.45pm
Premier A League
Leeview Ath v Macroom, Mayfield Community School, J.Lenihan
Saturday 11th November Ko. 2.00pm
FAI Junior Cup 4th Round
College Corinthians /Leeside v Knocknaheeny Celtic, Venue Later, MSL
Grattan Utd / Waterloo v Kilreen Celtic / Cobh Wanderers, Venue Later, K.Callanan
Glenthorn Celtic  / UCC A (MSL) v Innishvilla / Macroom B, Venue Later, D.Coleman
 Pearse Celtic A / Springfield v Strand Utd / Cathedral Celtic, Venue Later,  Finbarr Murphy
Everton FC / St Marys v Knockraha FC, Venue Later, MSL
AOH Cup 3rd Round
Los Zarcos v Innishvilla B, Town Pk, Millstreet, J.Lenihan
Corkbeg v St John Boscos A, Whitegate, T.Cotter
Saxone Cup 2nd Round
Central Rovers v Knocknaheeny Celtic B, Central Pk, J.O’Connor
CFC Banteer v Leeview Ath B, Banter Sports Field, M.O’Flaherty
Hibernians v Blackpool Celtic, Shanbally, S.Wolfe
Premier League
Village Utd v Coachford, Silverheights Pk, T.Kelleher
Glenthorn Celtic v Carrigtwohill Utd, Glenthorn Pk, Provisional. D.Coleman
Premier A League
Rylane Celtic v Buttevant, Rylane, Provisonal, P.Buckley
Kanturk v Greenwood, Kanturk, A.Buttimer
AUL 1
Cloughduv Celtic v Temple Utd, Fr O Driscoll Pk, D.Keeler
Fairview v Blackstone Rovers, Fairfield, Liam Murphy
AUL 1A
UCC v Pearse Celtic, The Farm, B.O’ Regan
Dunbar Celtic v City Wanderers, Murphys Farm, B.Forde
AUL 3
Kilmichael Rovers v Lakewood Ath, Kilmichael, B.Noonan
AUL 3A
Knockraha v Watergrasshill Utd, GAGA Pitches, Brooklodge, D.Daunt
Sunday 12th November Ko 10.45am Unless Otherwise stated
FAI Junior Cup 4th Round
Ringmahon Rangers / Buttevant v Lakewood Ath, Venue Later, MSL
AOH Cup 2nd Round
UCC B v Richmond, The Farm, 2.00pm, P.O’Keeffe
AOH Cup 3rd Round
Bohemians v Tower FC, Fairfield, Liam Murphy
Saxone Cup 2nd Round
Carrigtwohill Utd v Churchvilla, Ballyadam Pk, T.Thompson
AUL 1
Rathcoole Rovers v Donoughmore Ath, Rathcoole, G.Duffy
AUL 1A
Springfield v Glenthorn Celtic, Pat O’Brien Pk, Provisional, P.Buckley
AUL 3
Ballinhassig v Bweeng Celtic, Gortnaglough, B.O’Regan
Ard Na Laoi v Killumney Utd, Leemount, B.Noonan
Buttevant v Greenwood, Buttevant, P.O’Sulivan
AUL 3A
Grangevale v Grattan Utd, Grangevale Pk, J.O’Leary
Parkview Celtic v Southcoast Ath, Garryduff, T.Callanan
St John Boscos v Greenmount Rangers, Bliiy Ahern Field, Paddocks , Midleton, 2.00pm, M.O’Flaherty

Murphy's Irish Stout League Premier
Pld W D L GF GA Pts
Lakewood Ath A 3 2 0 1 11 10 6
Carrigtohill Ut 3 1 1 1 5 8 4
Glenthorn Cel A 1 1 0 0 6 0 3
Village Utd 1 1 0 0 5 0 3
Grattan Utd A 1 1 0 0 1 0 3
Pearse Cel A 1 0 1 0 2 2 1
Knocknaheeny Ce 1 0 0 1 0 1 0
Coachford 1 0 0 1 1 4 0
Innishvilla A 2 0 0 2 4 10 0
Murphy's Irish Stout League Premier A
Pld W D L GF GA Pts
Bohemians 2 2 0 0 12 2 6
Rylane Cel 3 1 2 0 5 4 5
Macroom A 1 1 0 0 5 3 3
Buttevant A 2 1 0 1 2 5 3
Leeview Ath 1 0 1 0 3 3 1
Kanturk 1 0 1 0 2 2 1
Crescent Ath 2 0 1 1 1 2 1
Greenwood A 4 0 1 3 10 19 1
St John Boco A 0 0 0 0 0 0 0
Murphy's Irish Stout League 1
Pld W D L GF GA Pts
Donoughmore Ath 5 4 0 1 19 8 12
Tower 5 4 0 1 11 3 12
Temple Utd 6 4 0 2 15 10 12
Waterloo 5 4 0 1 15 13 12
Rathcoole Rvrs 7 4 0 3 14 14 12
Blackstone Rvrs 6 1 2 3 10 15 5
Fairview 7 1 1 5 11 20 4
Cloughduv Cel 3 0 1 2 3 9 1
Strand Utd 4 0 0 4 5 11 0
Murphy's Irish Stout League 1A
Pld W D L GF GA Pts
Cathedral Cel 5 3 2 0 7 4 11
Springfield 5 3 1 1 8 4 10
Corkbeg 6 3 0 3 16 13 9
City Wanderers 4 2 1 1 9 7 7
Pearse Cel B 3 2 0 1 7 2 6
Dunbar Cel 5 2 0 3 9 11 6
Glenthorn Cel B 5 1 1 3 12 16 4
Knockraha A 4 0 1 3 4 11 1
UCC A 1 0 0 1 1 5 0
Murphy's Irish Stout League 2
Pld W D L GF GA Pts
Central Rovers 8 5 1 2 21 15 16
Carrigtohill B 8 5 1 2 17 14 16
CFC Banteer 6 4 2 0 20 9 14
Blackpool Cel 7 4 0 3 15 11 12
Richmond 8 3 1 4 21 19 10
Hibernians 6 2 1 3 9 14 7
Churchvilla 3 2 0 1 8 5 6
Leeview Ath B 6 2 0 4 9 14 6
Knocknaheeny B 6 1 1 4 9 18 4
Castleview 6 0 1 5 7 17 1
Murphy's Irish Stout League 3
Pld W D L GF GA Pts
Lakewood Ath B 8 8 0 0 34 11 24
Kilmichael Rovs 6 4 1 1 13 8 13
Macroom B 6 4 0 2 22 10 12
Killumney Utd 7 3 2 2 19 11 11
Bweeng Celtic 5 3 1 1 16 11 10
Los Zarcos 3 2 0 1 4 5 6
Ballinhassig 7 2 0 5 12 21 6
Greenwood Cel B 6 1 1 4 8 18 4
Innishvilla B 3 1 0 2 7 8 3
Ard-na-Laoi 6 0 2 4 6 20 2
Buttevant B 7 0 1 6 5 23 1
Murphy's Irish Stout League 3A
Pld W D L GF GA Pts
Grattan Utd B 8 8 0 0 27 9 24
St John Bosc B 6 4 1 1 11 7 13
Grangevale 8 3 2 3 19 18 11
South Coast Ath 5 2 0 3 14 8 6
Watergrasshill  6 2 0 4 17 18 6
Hillington 6 2 0 4 13 23 6
Parkview Cel 5 1 2 2 7 9 5
Greenmount Rang 5 1 2 2 4 9 5
UCC B 2 1 1 0 5 2 4
Knockraha B 5 0 0 5 4 18 0

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.