Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, October 05, 2017

Fixtures for W\E 15th Oct 2017

CORK AUL FIXTURES
Friday 13th October Ko 7.45pm
Munster Junior Cup 1st Round
Leeview Ath B v Cathedral Celtic, Mayfield Community School, Provisonal, T.Thompson
St Michaels Cup 2nd Round
City Wanderers v Waterloo, CIT Bishopstown, P.Buckley
AUL 2
Leeview Ath v Churchvilla, Mayfield Community School, Provisional, T.Thompson
Saturday 14th October Ko 2.00pm
Munster Junior Cup 1st Round
Bohemians v Grattan Utd, Fairfield, K.Callanan
Kilmichael Rovers v Glenthorn Celtic / Village, Kilmichael, T.Kelleher
Munster Junior Cup 2nd Round
Kanturk v Los Zarcos / Coachford, KantUrk, A.Buttimer
AOH Cup 2nd Round
UCC A v Parkview Celtic, The Farm, M.O’Flaherty
President Cup 2nd Round
Los Zarcos v Southcoast Ath, Town Pk, Millstreet, Provisional, B.O’Regan
Premier League
Innishvilla v Village Utd, Knocknacurra, Innishannon, Provisional, J.Lenihan
Knocknaheeny Celtic v Lakewood Ath, Kilmore Rd, D.Coleman
Pearse Celtic v Carrigtwohill Utd, Leaghanamore, Finbarr Murphy
AUL 1
Tower FC v  Fairview, Killowen, T.Cotter
Donoughmore Ath v Blackstone Rovers, Donoughmore, D.Keeler
AUL 1A
Corkbeg v Prease Celtic, Whitegate, P.Buckley
Dunbar Celtic v Knockraha, Garryduff, J. O’Conner
AUL 2
Central Rovers v Knocknaheeny Celtic, Central Pk, B.Forde
Hibernians v Carrigtwohill Utd, Shanbally, Liam Murphy
Richmond v CFC Banteer, Garrandarragh Wilton, B.Noonan
AUL 3A
Greenmount Rangers v St John Boscos, Murphys Farm, P.Hennessy
Sunday 15th October Ko 10.45am Unless Otherwise Stated
FAI Junior Cup 2nd Round
Riverstown FC v Macroom B, GACA Pitches Brooklodge, MSL
Munster Junior Cup 1st Round
Stand Utd v Cathedral Celtic, Ballyanley, Provisional, T.Thompson
Premier A League
Crescent Ath v Leeview Ath, Temple Pk, J.Lenihan
St John Boscos v Buttevant, Billy Ahern Field, Paddocks, Midleton, 2.00pm, K.Callanan
Macroom v Greenwood, Murray Field, A.Buttimer
AUL 1
Temple Utd v Cloughduv Celtic, Temple Pk, Liam Murphy
Strand Utd v Rathcoole Rovers, Ballyanley, Provisional, Finbarr Murphy
AUL 2
Blackpool Celtic v Castleview, Pophams RD, G.Duffy
AUL 3
Ard Na Laoi v Innishvilla, Leemount, P.O’Sullivan
Ballinhassig v Killumney Utd, Gort Na Glough, D.Daunt
Lakewood Ath v Bweeng Celtic, Ovens, 2.00pm, T.Callanan
AUL 3A
Grangevale v Watergrasshill Utd, Grangevale Pk, J.O’Leary
Grattan Utd v Knockraha, O’Neill Pk, P.O’Keeffe
UCC v Hillington, The Farm , 2.00pm, B.Noonan


No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.