Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Sunday, September 03, 2017

Cork Youth Results

Wednesday, August 30
Daly Industrial Supplies U18 Premier League: Douglas Hall 3 Mallow United 2, Fermoy 4 Avondale United 0, Rockmount 1 Carrigaline United 2, St Mary’s 1 College Corinthians 0.
Daly Industrial Supplies U18 League 1: Bandon 3 Leeds 2, Corkbeg 1 Macroom 2, Crosshaven 2 Carrigtwohill United 5.
Daly Industrial Supplies U18 League 1A: Carrigaline United A 2 Douglas Hall A 2, Park United 1 Pearse Celtic 1, Riverstown 2 Youghal United 0, Tramore Athletic 0 Kilreen Celtic 6.

Friday, September 1
Daly Industrial Supplies U17 Premier League: Buttevant 0 College Corinthians 2, Douglas Hall 1 Carrigaline United 4, Greenwood 4 Leeside 1, Lakewood Athletic 0 Ringmahon Rangers 2, Springfield Ramblers 1 St Mary’s 1.
Daly Industrial Supplies U17 League 1: Blarney United 2 Coachford 3, Castleview 5 Ballincollig 3, College Corinthians A 0 Carrigaline United 1, Everton 0 Springfield Ramblers 3.
Daly Industrial Supplies U17 League 1A: Churchvilla 0 Mayfield United 3, Leeds 0 Kilreen Celtic 1, Midleton 4 Avondale United 0.
Daly Industrial Supplies U17 League 2: Richmond 3 Lakewood Athletic 5, Riverstown 2 Greenwood A 2, St Mary’s 3 Carrigaline United B 1, Watergrasshill United 3 Kinsale 2.
Daly Industrial Supplies U19 League Cup preliminary round: Leeside 2 Passage 5.

Saturday, September 2
Daly Industrial Supplies Youths League Cup second round: College Corinthians 1 Carrigtwohill United 2, Douglas Hall 11 Leeds 2, Fermoy 11 Douglas Hall A 0, Kilreen Celtic 6 Carrigaline United A 1, Mayfield United 0 Carrigaline United 9, Pearse Celtic 3 Bandon 2, Rockmount 4 Mallow United 2, St Mary’s 1 Youghal United 0.
Daly Industrial Supplies U18 League 1: Corkbeg 9 Crosshaven 2.
Daly Industrial Supplies U19 League Cup: Blarney United 0 Ballincollig 5, Carrigaline United 1 Everton 6.

Sunday, September 3
Gussie Walsh Perpetual Trophy first round: Douglas Hall A 1 Carrigaline United A 4.
Gussie Walsh Perpetual Trophy third round: Ballincollig 1 Blarney United 3, Castleview 4 Buttevant 3, Greenwood 4 Mayfield United 2, Leeside 10 Richmond 0, St Mary’s 9 Carrigtwohill United 0.
Daly Industrial Supplies U17 League 1: Coachford 4 Everton 2, Springfield Ramblers A 3 Mallow United 3.
Daly Industrial Supplies U17 League 1A: Kilreen Celtic 3 Avondale United 0, Midleton 3 Churchvilla 0, Passage 2 Leeds 4.
Daly Industrial Supplies U17 League 2: Carrigaline United B 3 Riverstown 2.
Daly Industrial Supplies U19 League Cup: Greenwood 0 Passage 6, Tramore Athletic 1 Mayfield United 2.

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.