Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, March 30, 2017

CORK AUL FIXTURES
Friday 7th April Ko 7.45pm
AUL 1A
Leeview Ath v Knockraha, Mayfield Community School, D.Fogarty
Saturday 8th April Ko. 2.00pm
Corinthians Cup Quarter Final
Dunbar Celtic / Knockraha B v Rathcoole Rovers, Venue Later, M.O’Flaherty
Premier League
Innishvilla v Park Utd, Knocknacurra, Innishannon, E.McNally
Blarney St Ath v Pearse Celtic, Temple Pk, D.Deady
Village Utd v Glen Celtic, Silverheights Pk, J.Lenihan
Glenthorn Celtic v Coachford, Glenthorn Pk, Paul O’Sullivan
Grattan Utd v Carrigtwohill Utd, O’Neill Pk, Finbar Murphy
Premier A League
Bohemians v Crescent Ath, Fairfield, Richard Murphy
Greenwood v Rylane Celtic, Leaghanamore, Liam Murphy
Kanturk v Knocknaheeny Celtic, Kanturk, D.Fogarty
AUL 1
Tower FC v Cloughduv Celtic, Killowen, G.Duffy
AUL 1A
UCC v Cathedral Celtic, The Farm, Tony Thompson
AUL2
Hibernians v Grangevale, Shanbally, C.Braganza
Richmond v Donoughmore Ath, Garrandarragh Wilton. Tony Murphy
AUL 2A
Corkbeg v City Wanderers, Whitegate, M.O’Flynn
AUL 3A
Churchvilla v Leeview Ath, Kilmoy, Cloyne, S.Madine
Sunday 9th April Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated
St Michaels Cup Final
Buttevant v St John Boscos A, Turners Cross, 7.00pm, Finbarr Murphy, M.O’Flaherty, P,Hennessy
Premier A League
Springfield v Lakewood Ath, Pat O’Brien Pk, T.Cotter
AUL 1
Strand Utd v Blackstone Rovers, Ballyanley, Richard Murphy
Fairview v Waterloo, Fairfield, A.Buttimer
AUL 2A
Hillington v Castleview, Pophams Road, Yves Kriwan
Carrigtwohill Utd v Blackpool Celtic, Ballyadam Pk, J.O’Leary
AUL 3
Los Zarcos v Grattan Utd, Town Pk, Millstreet, Peter O’Sullivan
Waterloo v Knocknaheeny Celtic, Whitechurch Community Centre, M.Doody
Bweeng Celtic v Macroom, Bweeng Sports Centre, Tony Murphy
AUL 3A
Ucc v Carrigaline Utd, The Farm, 2.00pm, M.O’Flynn
Greenwood v Southcoast Ath, Leaghanamore, Pj Ahern
Parkview Celtic v Watergrasshill Utd, Garryduff, T.Callanan
Tuesday 11th April Ko. 6.30pm Unless Otherwise Stated
Village Utd v Grattan Utd, Silverheights Pk, D.Deady
Blarney St Ath v Park Utd, Temple Pk, Finbar Murphy
Pearse Celtic v Coachford, Leaghanamore, Richard Murphy
Glenthorn Celtic v Glen Celtic, Glenthorn Pk, E.McNally
 Premier A League
Crescent Ath v Lakewood Ath, Regonal Pk, T.Cotter
Macroom v Rylane Celtic, Murray Field, A.Buttimer
AUL 1
Fairview v Tower FC, Fairfield, Liam Murphy
Rathcoole Rovers v Cloughduv Celtic, Rathcoole, T.Thompson
Strand Utd v Buttevant, Ballyanley, J.Lenihan
Waterloo v Blackstone Rovers, Whitechurch Community Centre, C.Braganza
AUL 2A
City Wanderers v Castleview, CIT Bishopstown, 7.45pm, Paul O’Sullivan
Wednesday 12th April Ko. 6.30pm Sharp Unless Otherwise Stated
Saxone Cup Final
Park Utd B v Pearse Celtic B, Turners Cross, 7.30 pm D.Fogarty, Liam Murphy, G.Duffy
Premier A League
Bohemians v Greenwood, Fairfield, Paul O’Sullivan
Thursday 13th April Ko 6.30pm sharp
AUL 1A
Dunbar Celtic v Greenmount Rangers, Murphys Farm, T.Cotter
Cathedral Celtic v Leeview Ath, Fairfield, A.Buttimer
Knockraha v UCC, GACA Pitches Brooklodge, J.Lenihan
AUL 2
Donoughmore Ath v Grangevale, Donoughmore, M.O’Flynn
AUL 2A
Glenthorn Celtic v Blackpool Celtic, Glenthorn Pk, C.Braganza
AUL 3
Waterloo v Macroom, Whitechurch Community Centre, G.Duffy
Knocknaheeny Celtic v Temple Utd, Kilmore Rd, Tony Murphy
Grattan Utd v Ballinhassig, O’Neill Pk, Yves Kriwan
AUL 3A
Greenwood v Knockraha, Leaghanamore, Pj Ahern
St John Boscos v Churchvilla, Billy Ahern Field, Paddocks, Midleton, T.Callanan
Southcoast Ath v UCC, Shanbally, P.Hennessy
Parkview Cetic v Leeview Ath, Garryduff, J.O’Leary



No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.