Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Sunday, September 04, 2016

Cork Youth League Results,

Monday, August 29
Daly Industrial Supplies U19 League Cup first round: Avondale United 9 Greenwood 3.

Wednesday, August 31
Daly Industrial Supplies U18 Premier League: Ballincollig 5 Everton 2, Castleview 3 College Corinthians 5, Leeside 5 Kilreen Celtic 0.
Daly Industrial Supplies U18 League 1: Carrigaline United 3 Midleton 2, Carrigtwohill United 4 Riverstown 1, Fermoy 4 Mayfield United 1, Greenwood 0 Mallow United 6, Youghal United 5 Richmond 2. 
Daly Industrial Supplies U18 League 1A: College Corinthians A 1 Park United 1, St Mary’s 2 Macroom 2, Temple United 2 Blarney United 1, Tramore Athletic 4 Glounthaune United 4. 

Friday, September 2
Daly Industrial Supplies U17 Premier League: Douglas Hall 5 Leeside 2, Lakewood Athletic 0 College Corinthians 1, Ringmahon Rangers 2 Carrigaline United 1, Rockmount 3 Innishvilla 0. 
Daly Industrial Supplies U17 League 1: Blarney United 2 Mayfield United 0, Greenwood 1 Avondale United 4, Tramore Athletic 3 Fermoy 6.
Daly Industrial Supplies U17 League 1A: Carrigaline United A 1 Bandon 0, Passage 1 Lakewood Athletic 3, Riverstown 1 Kilreen Celtic 1. 

Saturday, September 3 
Daly Industrial Supplies U17 League 1: Corkbeg 5 Leeds 3
Daly Industrial Supplies U17 League 1A: Pearse Celtic 1 Douglas Hall 4.
Daly Industrial Supplies U18 League Cup second round: Ballincollig 5 Mayfield United 0, Greenwood 2 Everton 5, Leeside 3 Carrigtwohill United 1, Riverstown 1 Midleton 4, St Mary’s 0 College Corinthians 8, Temple United 3 Youghal United 1, Wilton United 4 Kilreen Celtic 1.
Daly Industrial Supplies U18 League 1: Richmond 0 Carrigaline United 1.
Daly Industrial Supplies U18 League 1A: Douglas Hall 3 Glounthane United 1, Tramore Athletic 1 Macroom 0.
Daly Industrial Supplies U19 League: Carrigaline United 2 Rockmount 3.

Sunday, September 4
Gussie Walsh Perpetual Trophy second round: Carrigaline United 5 Rockmount 0, Carrigtwohill United 2 Kilreen Celtic 1, College Corinthians 3 Fermoy 1, Innishvilla 2 Lakewood Athletic 3 (aet), Leeside 3 Riverstown 1, Richmond 3 Greenwood 0, Ringmahon Rangers 8 Carrigaline United A 0, Springfield Ramblers 2 Douglas Hall 6. 
Daly Industrial Supplies U17 League 1: Tramore Athletic 3 Avondale United 2.
Daly Industrial Supplies U17 League 1A: Bandon 4 Passage 4, Lakewood Athletic A 4 College Corinthians A 2.
Daly Industrial Supplies U18 League Cup second round: Park United 7 Blarney United 0. 
Daly Industrial Supplies U19 League: Avondale United A 9 Greenwood 2, Ballincollig 2 Avondale United 4, Blarney United 0 Springfield Ramblers 4, Coachford 3 St Mary’s 1, Douglas Hall 4 Mayfield United 2, Passage 3 Lakewood Athletic 2.

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.