Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, April 21, 2016

 CORK AUL FIXTURES
Friday 29th April Ko. 7.45pm
City Challenge Cup Quarter Final
Leeview Ath v Southcoast FC, Mayfield Community School, D.Cronin
County Cup Quarter Final
Buttevant v Strand Utd A , Buttevant, P.Buckley
AUL 3A
City Wanderers v Glen Celtic, CIT Bishopstown, Pat Hennessy
Saturday 30th April Ko. 2.00pm Unless Otherwise Stated
AOH Cup Semi Final 2nd Leg
Village Utd v Knocknaheeney Celtic, Silverheights Park, D.Cronin
Lakewood Ath v Park Utd A, Ovens, Ray Murphy
Corinthians Cup 2nd Round
Bohemians v Rathcoole Rovers, Fairfield, M.O’Flaherty
Carrigaline Utd v Greenmount Rangers , Ballea Pk, 3.00pm, D.Daly
Premier League
Pearse Celtic v Coachford, Leaghanamore, M.Barry
Glenthorn Celtic v Carrigtowhill Utd, Glenthorn Pk,  Timmy Kelleher
Grattan Utd v Blarney St Ath, O’Neill Pk, Ken Hennessy
Premier A League
Kanturk v Innishvilla, Kanturk, J.O’Reilly
Knockraha v Greenwood, GACA Pitches, Brooklodge, Richard Murphy
Glen Celtic v Macroom, Glen Pk,  P.Buckley
AUL 1A
UCC v Richmond, The Farm, K.O’Keeffe
AUL 2
Innishvilla v Hillington, Knocknacurra, Innishannon,  Pat Hennessy
AUL 2A
Corkbeg v CFC Banteer, Whitegate, T.Callanan
Cloughduv Celtic v Newmarket Town, Fr O’Driscoll Park, Jonathan Hennessy
AUL 3A
St John Boscos v Pearse Celtic, Billy Ahern Field, Paddocks, Midleton, P.O’Sullivan
Sunday 1st May Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated
County Cup 2nd Round
Waterloo A v St John Boscos A, Whitechurch Community Centre. M.Barry
Corinthians Cup 1st Round
Parkview Celtic v Dunbar Celtic, Garryduff, K.O’Keeffe
Corinthians Cup 2nd Round
 Ballinhassig v Tower FC, Gortnaclough, M.O’Flaherty
UCC B v Hibernians , The Farm , 2.00pm, D.Daly
Premier A League
Springfield v Cathedral Celtic, Pat O’Brien Pk, D.Cronin
AUL 1
Blackstone Rovers v Fairview, Fairfield, Ray Murphy
Crescent Ath v Castleview, Regional Pk, Richard Murphy
AUL 2
De Courcey Albion v Grangevale, Ballinadee, Jonathan Hennessy
AUL 2A
Park Utd  v Waterloo, Brigown, P.Buckley
AUL 3
Greenwood v Los Zarcos, Leaghanamore, J.O’Reilly
Bweeng Celtic v Blackpool Celtic, Bweeng Sports Centre, Yves Kriwan
Macroom v Ard Na Laoi, Town Pk, M.Doody
Castlelack v Donoughmore Ath, Castlelack, 2.00pm,  Jonathan Hennessy
Tuesday 3rd May Ko. 6.45pm Sharp
Premier League
Carrigtwohill Utd v Blarney St Ath, Ballyadam Pk, M.Barry
Grattan Utd v Village Utd, O’Neill Pk, Ray Murphy
Pearse Celtic v Park Utd, Leaghanamore, D.Coleman
Kilreen Celtic v Coachford, Murphys Farm, J.O’Reilly
Premier A League
Kanturk v Rylane Celtic, Kanturk, D.Cronin
Springfield v Greenwood, Pat O’Brien Pk, A.O’Connell
Glen Celtic v Dillons Cross Ath. Glen Pk, Pat Buckley
Innishvilla v Cathedral Celtic, Knocknacurra , Innsihannon, Liam Murphy
Macroom v Knockraha, Murray field, T.Cotter
AUL 1
Buttveant v Fairview, Buttevant, K.O’Keeffe
Blackstone Rovers v Crescent Ath, Fairfield, Yves Kriwan
Waterloo v Castlview, Whitechurch community Centre, Tony Murphy
Rathcoole Rovers v Bohemians, Rathcoole, N.Cunneen
AUL 1A
Richmond v Greenmount Rangers, Garrandarragh, Wilton, Pat Hennessy
Knocknaheeney Celtic v Strand Utd, Kilmore Rd, D.Daly
St John Boscos v Leeview Ath, Billy Ahern Field, Paddocks , Midleton, T.Callanan
Lakewood Ath v UCC, Ovens, Richard Murphy
AUL 3
Blackpool Celtic v Parkview Celtic, Pophams Field,
AUL 3A
City Wanderers v Knockraha, CIT, Bishopstown
 Wednesday 4th May Ko. 6.45pm Sharp
AUL 2A
Park Utd v Watergrasshill Utd, Brigown, J.O’Reilly
AUL 3A
UCC v Pearse Celtic, The Farm , T.Callanan
Temple Utd v Southcoast FC, Temple Pk, D.Daly
Grattan Utd v Glen Celtic, O’Neill Pk, Pat Hennessy
Carrigaline Utd v St John Boscos, Ballea Pk, Yves Kriwan
Thursday 5th May Ko. 6.45 pm Sharp
Premier League
Village Utd v Pearse Celtic, Silverheights Pk, Richard Murphy
Park Utd v Glenthorn Celtic. Brigown, M.Barry
Premier A League
Macroom v Innishvilla, Murray Field, Ray Murphy
AUL 1
Castleview v Buttevant, O’Sullivan Pk, D.Coleman
Blackstone Rovers v Bohemians, Fairfield, T.Cotter
AUL 1A
Knocknaheeny Celtic v UCC, Kilmore Rd, Alan O’Connell
Lakewood Ath v Greenmount Rangers,Ovens, Liam Murphy
Strand Utd v Richmond, Ballyanley, D.Cronin
AUL 2
Dunbar Celtic v Hibernians, Murphys Farm, P.Buckley
AUL 2A
Waterloo v Cloughduv Celtic, Whitechurch Community Centre, K.O’Keeffe
Tower FC v Corkbeg, Killowen, J.O’Reilly
CFC Banteer v Newmarket Town, Banteer Sport Field, N.Cunneen
AUL 3
Greenwood v Ballinhassig, Leaghanamore, D.Daly
Strand Utd v Ard Na Laoi, Ballyanley, Yves Kriwan
Donoughmore Ath v Macroom, Donoughmore, Pat Hennessy

   

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.