Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, March 31, 2016

CORK AUL FIXTURES
Friday 8th April Ko. 7.45pm
AUL 1
Leeview Ath v Knocknaheeny Celtic, Mayfied Community School, P.Buckley
Saturday 9th April Ko. 2.00pm Unless Otherwise stated
City Challenge Cup 2nd Round
Dunbar Celtic v Temple, Murphys Farm, K.O’Keeffe
Crescent Ath v Grattan Utd B, Regonal Pk, Pat Hennessy
Bohemians v Pearse Celtic B, Fairfield, Jonathan Hennessy
County Cup Quarter Finals
CFC Banteer v Macroom B, Banteer Sports Field, T.Callanan
Park Utd B v Tower FC, Brigown, P.O’Sullivan
Premier League
Glenthorn Celtic v Park Utd, Glenthorn Pk, M.Barry
Coachford v Blarney St Ath, The Glebe, K.Hennesy
Village v Kilreen Celtic, Silverheights Pk, D.Coleman
Carrigtwohill Utd v Killumney Utd, Ballyadam Pk, Ray Murphy
Grattan Utd v Pearse Celtic, O’Neill Pk, J.O’Reilly
Premier A League
Macroom v Glen Celtic, Murray Field, D.Cronin
Greenwood v Knockraha, Leaghanamore, Richard Murphy
Innishvilla v Kanturk, Knocknacurra, Innshannnon, P.Buckley
AUL 1
Rathcoole Rovers v Fairview, Rathcoole, M.O’Flaherty
AUL 1A
UCC v Lakewood Ath, The Farm,
Richmond v Greenmount Rangers, Garrandarragh, Wilton, D.Daly
AUL 2
Hibernians v Innishvilla, Shanbally
Hillington v Grangevale, Pophams Field
Sunday 10th April Ko. 10.45am Unless  Otherwise Stated
County Cup 2nd Round
Innishvilla B v Strand Utd A, Knocknacurra, Innishannon, M.Barry
County Cup Quarter Final
Waterloo A / St John Boscos A v Corkbeg, Venue Later, Ray Murphy
Premier A League
Springfield v Cathedral Celtic, Pat O’ Brien Pk, D.Cronin
AUL 1
Blackstone Rovers v Castlview, Fairfield, D.Coleman
AUL 2
Carrigtwohill Utd v De Courcey Albion, Ballyadam Pk, Ken Hennessy
Glenvale v Glenthorn Celtic, Temple Pk, M.O’Flaherty
AUL 2A
Watergrasshill Utd v Cloughduv Celtic, Skehanagh, Yves Kriwan
AUL 3
Bweeng Celtic v Blackpool Celtic, Bweng Sports Centre, Pat Hennessy
Parkview Celtic v Greenwood, Garryduff, M.Doody
Ard Na Laoi v Castlelack, Leemount, Jonathan Hennessy
Los Zarcos v Donoughmore Ath, Town Pk, Millstreet, P.O’Sullivan
AUL 3A
St John Boscos v UCC, Billy Ahern Field, Paddocks Midleton, 2.00pm, D.Daly
Glen Celtic v City Wanderers, Glen Pk, K.O’Keeffe
Tuesday 12th April Ko. 6.30pm Sharp Unless Otherwise Stated
St Michaels Cup Final
Crescent Ath v Knocknaheeny Celtic, Turners Cross, 7.30pm, Ray Murphy, P.Buckley, D.Coleman
Premier League
Coachford v Killumney Utd, The Glebe, M.Barry
Grattan Utd v Park Utd, O’Neill Pk, D.Cronin
Carrigtwohill Utd  v Village Utd, Ballyadam Pk, Ken Hennessy
Pearse Celtic v Glenthorn Celtic, Leaghanamore, Richard Murphy
Blarney St Ath v Kilreen Celtic, Mayfield Community School, J.O’Reilly
Premier A League
Knockraha v Kanturk, GACA Pitches Brooklodge, T.Cotter
Macroom v Innishvilla, Knocknacura, Innishannon, Liam Murphy
Dillons Cross Ath v Greenwood, Silverheights Pk, K.O’Keeffe
Glen Celtic v Cathedral Celtic, Glen Pk, Alan O’Connell
Springfield v Ryalne Celtic, Pat O’Brien Pk, B.Dolwing
AUL 1
Rathcoole Rovers v Castleview, Rathcoole, Tony Murphy
Blackstone Rovers v Bohemians, Fairfield, D.Daly
Waterloo v Buttevant, Whitechurch Community Centre, Yves Kriwan
AUL 1A
Greenmount Rangers v UCC, Murphys Farm, T.Callanan
Lakewood Ath v St Johns Boscos, Ovens, Jonathan Hennessy
Strand Utd v Richmond, Ballyanley, Pat Hennessy
AUL 3A
Temple Utd v City Wanderers, Temple Pk, N.Cunneen
Wednesday 13th April Ko. 6.30pm Sharp
AUL 2A
Corkbeg v Park Utd, Whitegate, D.Daly
AUL 3A
St John Boscos v Churchvilla, Billy Ahern Field, Paddocks, Midleton, K.O’Keffe
Thursday 14th April Ko 6.30pm sharp
AUL 2
Hibernians v Dunbar Celtic, Shanbally, M.Barry
Glenthorn Celtic v Glenvale, Glenthorn Pk, Ray Murphy
Grangevale v De Courcey Albion, Grangevale Pk,  P.Buckley
Innishvilla v Carrigtwohill Utd, Knocknacurra, Innishannon,  D.Cronin
AUL  2A
Tower FC v Newmarket Town, Killowen, J.O’Reilly
Watergrasshil Utd v Waterloo, Skehanagh, Ken Hennessy
AUL 3
Macroom v Los Zarcos, Town Pk, Pat Hennessy
Donoughmore Ath v Blackpool Celtic, Donoughmore, Richard Murphy
Castlelack v Ballinhassig, Castlelack, Jonathan Hennessy
Strand Utd v Bweeng Celtic, Ballyanley, Liam Murphy
Parkview Celtic v Ard Na Laoi, Garyduff, Alan O’Connell
AUL 3A
Southcoast FC v Carrigaline Utd, Pfizer Pk, T.Cotter
Grattan Utd v Knockraha, O’Neill Pk, B.Dowling
UCC v Glen Celtic, The Farm, Tony Murphy


No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.