Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, March 24, 2016

CORK AUL FIXTURES
Friday 1st April Ko 7.45pm
AOH Cup Quarter Final
Buttevant  v Knocknaheeny Celtic, Buttevant, Ray Murphy
Premier League
Blarney St Ath v Grattan Utd, Mayfield Community School, Mark Barry
Saturday 2nd April Ko. 2.00pm Unless Otherwise Stated.
AOH Cup Quarter Final
Corkbeg v Village Utd, Whitegate, D.Cronin
Corinthians Cup 1st Round
Carrigaline Utd v Richmond, Ballea Pk, 3.00pm, K.O’Keeffe
Rathcoole Rovers v UCC A, Rathcoole, P.Buckley
Knockraha B v Lakewood Ath, GACA Pitches, Brooklodge, T.Callanan
Strand Utd B v Greenmount Rangers, Ballyanley, D.Daly
Innishvilla B v Southcoast FC, Knocknacurra, Innishannon, Jonathan Hennessy
Dunbar Celtic v Parkview Celtic, Murphys Farm, Pat Hennessy
St John Boscos B v Glen Celtic B, Billy Ahern Field, Paddocks, Midleton, P.O’Sullivan
Premier League
Kilreen Celtic v Glenthorn Celtic, Murphys Farm, Ray Murphy
Park Utd v Coachford, Brigown, D.Coleman
Pearse Cetic v Carrigtwohill Utd, Leaghanamore, Ken Hennessy
Premier A League
Glen Celtic v Innishvilla, Glen Pk, Richard Murphy
Kanturk v Dillon Cross Ath, Kanturk, J.O’Reilly
AUL 1
Blackstone Rovers v Fairview, Fairfield, M.Barry
Sunday 3rd April Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated
Presidents Cup Semi Finals
Blackpool Celtic v Donoughmore Ath, Pophams Field, Pat Hennessy
Grattan Utd B v City Wanderers, O’Neill Pk, D.Cronin
Corinthians Cup 1st Round
Greenwood B v Bohemians, Leaghanamore, T.Callanan
Castlelack v Ballinhassig, Castlelack, 2.00pm, D.Daly
Bweeng Celtic v Strand Utd A, Bweeng Sports Centre, P.O’Sullivan
UCC B v Castleview, The Farm, 2.00pm, Yves Kriwan
Watergrasshill Utd v Hibernians, Skehanagh, K.O’Keeffe
County Cup 2nd Round
Waterloo A v St John Boscos A, Whitechurch Community Centre, M.O’Flaherty
Premier A League
Cathedral Celtic v Knockraha, Fairfield, Richard Murphy
Rylane Celtic v Macroom, Rylane, P.Buckley
Springfield v Greenwood, Pat O’ Brien Pk, Ken Hennessy
AUL 2
Carrigtwohill Utd v Glenthorn Celtic, Ballyadam Pk, Yves Kriwan
De Courcey Albion v Grangevale, Ballinadee, Jonathan Hennessy
Glenvale v Hillington, Temple Pk, M.Doody
AUL 2A
Park Utd v CFC Banteer, Brigwon, J.O’Reilly
Cloughduv Celtic v Newmarket Town, Fr O’Driscoll Pk. 2.30pm, Jonathan Hennessy
Tower FC v Waterloo, Killowen, 2.30pm, Pat Hennessy
Tuesday 5th April Ko. 6.30 Sharp Unless Otherwise Stated
Mossie Linnane Cup Final: Kilreen Celtic v Carrigtwohill Utd A / Pearse Celtic A, Turners Cross 7.30pm, M.Barry, Richard Murphy, D.Cronin.
Premier League: Killumney Utd v Carrigtwohill Utd / Pearse Celtic, The Farm, Ray Murphy
Glenthorn Celtic v Coachford, Glenthorn Pk, P.Buckley
Village Utd v Grattan Utd, Silverheights Pk, D.Coleman
Park Utd v Blarney St Ath, Brigown, Ken Hennessy
Premier A League
Glen Celtic v Springfield, Glen Pk, J.O’Reilly
Greenwood v Dillons Cross Ath, Leaghanamore, K.O’Keeffe
Innishvilla v Cathedral Celtic, Knocknacurra ,Innishannon, Liam Murphy
Kanturk v Rylane Celtic, Kanturk, T.Cotter
Knockraha v Marcoom, GACA Pitches Brooklodge, A.O’Connell
AUL 1
Crescent Ath v Bohemians, Regional Pk, Tony Murphy
Rathcoole Rovers v Buttevant, Rathcoole, B.Dowling
Waterloo v Blackstone Rovers, Whitechurch Community Centre, D.Daly
AUL 1A
UCC v Leeview Ath, The Farm, T.Callanan
Strand Utd v Greenmount Rangers, Ballyanley, Pat Hennessy
St John Boscos v Knocknaheeny Celtic, Billy Ahern field, Paddocks, Midleton, Jonathan Hennessy
Wednesday 6th April Ko. 6.30 pm Sharp
AUL 1
Fairview v Castleview, Fairfield, D.Daly
Thursday 7th April Ko 6.30pm Sharp
AUL 2
Carrigtwohill Utd v Glenvale, Ballyadam Pk, M.Barry
Hibernians v Glenthorn Celtic, Shanbally, Ray Murphy
Hillington v Dunbar Celtic, Pophams Field, P.Buckley
Innishvilla  v De Courcey Albion, Knocknacurra, Innishannon, D.Cronin
AUL 2A
Waterloo v Cloughduv Celtic, Whitechurch Community Centre, Ken Hennessy
Park Utd v Tower FC, Brigown, D.Coleman
CFC Banteer v Newmarket Town, Banteer Sports Centre, J.O’Reilly
Corkbeg v Watergrasshill Utd, Whitegate, Richard Murphy
AUL 3
Donoughmore Ath v Bweeng Celtic, Donoughmore, K.O’Keeffe
Greenwood v Blackpool Celtic, Leaghanamore, T.Cotter
Los Zarcos v Ballinhassig, Town Pk, Millstreet, Liam Murphy
Macroom v Ard Na Laoi. Town Pk, Tony Murphy
Parkview Celtic v Strand Utd, Garryduff, B.Dowling
AUL 3A
Carrigaline Utd v Pearse Celtic, Ballea Pk, A.O’Connell
Temple Utd v St John Boscos, Temple Pk, T.Callanan
Grattan Utd v City Wanderers, O’Niell Pk, Yves Kriwan
Knockraha v Churchvilla, GACA Pitches, Brooklodge, Jonathan Hennessy
Southcoast FC v UCC, Pfizer Pk, Pat Hennessy  



No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.