Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, October 01, 2015

CORK AUL FIXTURES
Saturday 10th October Ko. 2.00pm Unless Otherwise Stated
Munster Junior Cup 1st  Round
Greewood v Temple Utd, Leaghanamore, Provisional, Mark Barry
Kilreen Celtic v Grattan Utd, Murphys Farm, D.O’Mahony
Munster Junior Cup 2nd Round
Innishvilla / Waterloo B v Park Utd, Venue Later, Ray Murphy
Knockraha / Carrigtwohill Utd v City Wanderers, Venue Later, T.Long
AOH Cup 1st Round
CFC Banteer v Glen Celtic A, Banteer Sports Centre, P.Buckley
Lakewood Ath v Innishvilla B, Ovens, D.Coleman
Tower FC v Castlelack, Killowen, A.Browne
AOH Cup 2nd Round
Cloughduv Celtic v Village Utd, Fr O’Driscoll Park, J.O’Reilly
Fairview v Corkbeg, Fairfield, 4.00pm, M.O’Flaherty
St Michaels Cup 1st Round
Richmond v Waterloo A, Garrandarragh Wilton, Richard Murphy
St John Boscos A v Rathcoole Roevers, Billy Ahern Field, The Paddocks, Midleton, T.Thompson
Blackstone Rovers v Castleview, Fairfield, 1.00pm, D.Daly
Knocknaheeney Celtic v Strand Utd A, Kilmore Road, K.O’Keeffe
Saxone Cup 2nd Round
Newmarket Town v Hibernians, Rathcoole, Pat Hennessy
Premier League
Glenthorn Celtic v Pearse Celtic, Glenthorn Pk, D.Cronin
AUL 2
Dunbar Celtic v Hillington, Murphys Farm, Jonathan Hennessy
AUL 3
Strand Utd v Donoughmore Ath, Ballyanley, T.Callanan
Sunday 11th October Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated
FAI Junior Cup 2nd Round
Cathedral Celtic v Blarney St Ath, Fairfield, Ray Murphy
Munster Junior Cup 1st Round
Killumney Utd v Temple Utd, The Farm, Provisional, M.Barry
Buttevant v Macroom, Buttevant, T.Long
AOH Cup 2nd Round
Glenvale v Leeview Ath, Temple Pk, D.Cronin
St Michaels Cup 1st Round
Crescent Ath v Bohemians, Regional Pk, D.O’Mahony
Saxone Cup 1st Round
De Courcey Albion v Waterloo B, Ballinadee, Provisional, P.Buckley
Saxone Cup 2nd Round
Grangevale v Watergrasshill Utd, Grangevale Pk, J.O’Reilly
Carrigtwohill Utd B v Glenthorn Celtic B, Ballyadam  Pk, D.Coleman
Presidents Cup 1st Round
Glen Celtic B v Ard Na Laoi, Glen Pk, A.Browne
Pearse Celtic B v Greenwood B, Leaghanamore, Jonathan Hennessy
Parkview Celtic v Grattan Utd B, Garryduff, Yves Kriwan
Blackpool Celtic v St John Boscos B, Pophams Field, T.Thompson
Premier A League
Dillons Cross  Ath v Springfield, Silverheights Pk, Ken Hennessy
Rylane Celtic v Kanturk, Rylane, S.O’Connell
AUL 3
Ballinhassig v Los Zarcos, Gortnaglough, M.Doody
AUL 3A
UCC v Knockraha, The Farm, 2.00pm, Pat Hennessy
  





No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.