Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Sunday, September 06, 2015

Cork Youth League Results

Tuesday, September 1
Daly Industrial Supplies U17 League 1A: Richmond 2 Temple United 3.
Wednesday, September 2
Daly Industrial Supplies U18 Premier League: Ballincollig 5 Avondale United 1, Carrigtwohill United 1 Rockmount 2, Ringmahon Rangers 3 Blarney United 1, College Corinthians 8 Passage 0.
Daly Industrial Supplies U18 League 1: Douglas Hall 3 College Corinthians A 1, Greenwood 1 Riverstown 2, Carrigaline United 4 Youghal United 0.
Daly Industrial Supplies U18 League 1A: Bandon 2 Avondale United A 2, Evergreen 1 Macroom 2, Lakewood Athletic 5 Strand United 1.
Thursday, September 3
Daly Industrial Supplies U18 League 1: Fermoy 1 Springfield Ramblers 1.
Friday, September 4
Gussie Walsh Perpetual Trophy Group A: Coachford 2 Richmond 4, Lakewood Athletic 4 Castleview 3.         
Group B: Blarney United 1 College Corinthians 0, Rockmount w/o St Mary’s scr.
Group C: Mayfield United 0 Leeside 1.
Group D: Carrigaline United w/o Douglas Hall scr.
Group E: Springfield Ramblers 0 Fermoy 2, College Corinthians A 2 Kanturk 7.
Group F: Kilreen Celtic 4 Tramore Athletic 2.
Group G: Carrigtwohill United 3 Glounthaune United 1, Evergreen 1 Watergrasshill United 3.
Group H: Douglas Hall 3 Temple United 5, Ringmahon Rangers 6 Blarney United A 0.
Saturday, September 5
Daly Industrial Supplies U18 Premier League: Blarney United 3 Ballincollig 3, Carrigtwohill United 1 Avondale United 2, College Corinthians 0 Ringmahon Rangers 2, Rockmount 1 Passage 2.
Daly Industrial Supplies U18 League 1: Carrigaline United 1 Springfield Ramblers 1, Fermoy 3 College Corinthians A 0, Greenwood 2 St Mary’s 4, Riverstown 5 Youghal United 3.
Daly Industrial Supplies U18 League 1A: Avondale United 5 Castleview 4, Bandon 7 Strand United 0, Macroom v Lakewood Athletic, Park United 7 Evergreen 0.
Daly Industrial Supplies U19 League Cup quarter-final: Midleton 0 Leeside 4.
Sunday, September 7
Daly Industrial Supplies U17 Premier League: Blarney United 8 Carrigaline United 0, Lakewood Athletic 0 College Corinthians 1, Rockmount 4 Passage 1, Wilton United 3 Leeside 0.
Daly Industrial Supplies U17 League 1: Carrigaline United A 1 College Corinthians A 0, Castleview 2 Tramore Athletic 1, Fermoy 2 Springfield Ramblers 1, Kanturk 2 Greenwood 1, Kilreen Celtic 4 Youghal United 3, St Mary’s 0 Midleton 8.
Daly Industrial Supplies U17 League 1A: Coachford 1 Carrigtwohill United 0, Douglas Hall 3 Evergreen 0, Glounthaune United 1 Everton 7, Richmond  2 Blarney United A 2, Ringmahon Rangers 2 Riverstown 0, Temple United 4 Watergrasshill United 6.
Daly Industrial Supplies U19 League Cup quarter-finals: Carrigaline United 1 Rockmount 3, Douglas Hall 4 St Mary’s 2, Innishvilla 5 Kilreen Celtic 1.

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.