Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, September 24, 2015

CORK AUL FIXTURES
Friday 2nd October Ko. 7.45pm
Munster Junior Cup 1st Round
Leeview Ath v Vilage Utd, Mayfield Community School, S.O’Connell
Saturday 3rd October Ko. 2.00pm Unless Otherwise Stated
Mossie Linnane League Cup
Section B
Park Utd A v Blarney St Ath, Brigown, T.Long
Munster Junior Cup 1st Round
Knockraha v Carrigtwohill Utd, GACA Pitches Brooklodge, M.Barry
Innishvilla v Waterloo B, Knocknacurra, Innishannon, D.O’Mahony
Munster Junior Cup 2nd Round
Glenthorn Celtic  A v Glen Celtic, Glenthorn Pk, Ray Murphy
Knocknaheeny Celtic v Fairview, Kilmore Road, D.Coleman
AOH Cup 2nd Round
Donoughmore Ath v Springfield, Donoughmore, 3.00pm, D.Cronin
Churchvilla v Blackstone Rovers, Kilmoy, Cloyne, Ken Hennessy
Dunbar Celtic v Kilreen Celtic, Murphys Farm, J.O’Reilly
Bohemians v Watergrasshill Utd, Fairfield, M.O’Flaherty
Newmarket Town v Kanturk, Rathcoole, T.Thompson
Premier A League
Macroom v Cathedral Celtic, Murray Field, P.Buckley
AUL 1A
St John Boscos  v Lakewood Ath, Billy Ahern Field, The Paddocks, Midleton, K.O’Keeffe
UCC  v Greenmount Rangers, The Farm, Richard Murphy
AUL 2A
Cloughduv Celtic v CFC Banteer, Fr. O’Driscoll Park, Pat Hennessy
AUL 3A
Southcoast FC v City Wanderers, Pfizer Pk, D.Daly
Sunday 4th October Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated
FAI  Junior Cup 2nd Round
Fermoy FC v Tower FC, Carrig Pk, MSL
MFA Champions Trophy Quarter Final
Drinagh Rangers v Grattan Utd A, Drinagh, 2.00pm, WCL
Munster Junior Cup Preliminary Round
Killumney Utd v Greenwood, The Farm, S.O’Connell
Munster Junior Cup 2nd Round
Strand Utd v Pearse Celtic, Ballyanley, T.Long
Grangevale v Rylane Celtic, Grangevale Pk, Ray Murphy
Glenvale v Coachford, Temple Pk, M.Barry
AOH Cup 2nd Round
Dillons Cross Ath v Richmond, Silverheights Pk, Richard Murphy
Carrigtwohill Utd B v Buttevant, Ballyadam Pk, Ken Hennessy
AUL 1
Crescent Ath v Rathcoole Rovers, Regional Pk, D.Cronin
Waterloo v Castleview, Whitechurch Community Centre, D.Coleman
AUL 2
Glenthorn Celtic v Hibernians, Glenthorn Pk, M.O’Flaherty
AUL 2A
Park Utd  v Corkbeg, Brigown, T.Thompson
AUL 3
Los Zarcos v Macroom, Station Rd, Millstreet, A.Browne
Ard Na Laoi v Parkview Celtic, Leemount, K.O’Keeffe
Ballinhassig v Castlelack, Gort na Glough, P.Walsh
Blackpool Celtic v Bweeng Celtic, Pophams Field, Jonathan Hennessy
AUL 3A
Pearse Celtic v Carrigaline Utd, Leaghanamore, M.Doody
UCC v St John Boscos, The Farm, 2.00pm, Jonathan Hennessy




No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.