Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, February 12, 2015

CORK AUL FIXTURES

Saturday 21st February Ko. 2.00pm, Unless Otherwise Stated

AOH Cup 3rd Round

Buttevant v Glenthorn Celtic B, Buttevant, J.Waslh

Kilreen Celtic v Park Utd A, Murphys Farm, G.Stephens

AOH Cup 4th Round

Carrigtwohill Utd A v Lakewood Ath, Ballyadam Pk, D.O’Mahony

Greenwood B v Park Utd B, Leaghanamore, R,Crean

Glen Celtic B v Pearse Celtic A, Glen Park, Tony Thompson

Corinthians Cup  Quarter Final

Corkbeg v UCC A, Whitegate, Finbar Murphy

Premier League

Grattan Utd v Blarney St Ath, O’Neill Pk, Paul O’Sullivan

Premier A League

Village Utd v Castleview, Silverheights Pk, D.Cronin

AUL 1

Blackstone Rovers v Bohemians, Fairfield, T.Cotter

AUL 1A

Knockraha v Greenmount Ranagers, GACA Pitches, Brooklodge, D.Deady

Dunbar Celtic v Richmond, Murphys Farm, John Thompson

St John Boscos v Waterloo, Billy Ahern Field, Paddocks, Midleton, Tony Murphy

AUL 2

Newmarket Town v Blackpool Celtic, Rathcoole, B.Buckley

Cloughduv v Ballincollig, Fr O Driscoll Pk, B.O’Regan

AUL 3A

Carrigaline Utd v Grattan Utd, Ballea Pk, 3.00pm, P.Hennessy

AUL 3B

Killumnney Utd v Tower FC, Killeady, D.Donovan

Waterloo v Coachford, Whitechurch Community Centre, S.Madine

Sunday 22nd February, Ko .10.45am Unless Otherswsie Stated

AOH Cup 4th Round

Innishvilla A v Glenthorn Celtic A, Knocknacurra , Innishannon, D.O’Mahony

Crescent Ath v  Knocknaheeny Celtic, Regional Pk, J.Walsh

Corinthians Cup 3rd Round

Shandon Celtic v Temple Utd, Pophams Field, John Thompson

Corinthians Cup Quarter Final

St John Boscos B v Rathcoole Rovers, Billy Ahern Field, Midleton, Paul O’Sullivan

Premier A League

Dillon Cross Ath v Cathedral Celtic, Silverheights Pk, E.Harte

AUL 1

Strand Utd v Kanturk, Ballyanley, G.Stephens

Glenvale v Fairview, Regional Pk, D.Deady

AUL 2

De Courcey Albion v Leeview Ath, Ballinadee, A.McDonagh

 AUL 2A

Grangevale v Donoughmore Ath, Grangevale Pk, Christopher Braganza

Glanworth Utd v Hillington, Glanworth, D.Cronin

AUL 3

UCC V Afton Villa, The Farm, 2.00pm, H.McGovern

Ard Na Laoi v Macroom, Leemount, P.Hennessy

Parkview Celtic v Waterloo, Garryduff, Liam Murphy

AUL 3A

Pearse Celtic v City Wanderers, Leaghanamore, M.Doody

AUL 3B

Los Zarcos v Innishvilla, Station Rd, Millstreet, Peter O’Sullivan





No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.