Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, January 29, 2015

Cork AUL Fixtures

TEAM OF THE MONTH - JANUARY:
Do you want to be in the running for the Murphy’s Irish Stout Team of the Month for January? Get your entries in to Henry Healy, 19 Inniscarra Road, Fairhill, before Friday, February 13.
Results of matches played on Sunday, February 1 will be included for the January team of the month award.


CORK AUL FIXTURES
Saturday 7th February Ko .2.00pm
AOH Cup 2nd Round
Park Utd A v Strand Utd A, Brigown, G.Stephens
AOH Cup 3rd Round
Glen Celtic B v Newmarket Town, Glen Pk, R.Crean
Corinthians Cup 2nd Round
Grenmount Rangers v Blackpool Celtic, Murphys Farm, B.Buckley
Premier League
Grattan Utd v Coachford, O’Neill Pk, Paul O’Sullivan
Pearse Celtic v Glenthorn Celtic, Leaghanamore, D.Deady
Blarney St Ath v Kilreen Celtic, GACA Pitches ,Brooklodge, D.O’Mahony
Premier A League
Carrigtwohill Utd v Village Utd, Ballyadam Pk, John Thompson
AUL 1
Kanturk v Lakewood Ath, Kanturk, Finbar Murphy
Bohemians v Glenvale, Fairfield, Tony Thompson
AUL 1A
Central Rovers v Dunbar Celtic, Central Pk, D.Cronin
St John Boscos v UCC, Billy Ahern Field, Paddocks, Midleton, Tony Murphy
AUL 2
Cloughduv v Leeview Ath, Fr O’Driscoll Pk, J.Walsh
CFC Banteer v Ballinhassig, Banteer Sports Field, Paul Braganza
AUL 2A
Donoughmore Ath v Park Utd, Donoughmore, P.Hennessy
AUL 3
Waterloo v Ard Na Laoi, Whitechurch Community Centre, S.Madine
Macroom v UCC, Town Pk, H.McGovern
AUL 3A
Corkbeg v Temple Utd, Whitegate, Liam Murphy
AUL 3B
Strand Utd v Waterloo, Ballyanley, Peter O’Sullivan
Tower FC v Bweeng Celtic, Killowen, D.Donovan
Sunday 8th February Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated
AOH Cup 3rd Round
Glenthorn Celtic B v Buttevant, Glenthorn Pk, John Thompson
Innishvilla B v Killumney Utd A, Knocknacurra, Innishannon, E.Harte
Rylane Celtic v Crescent Ath, Rylane, Liam Murphy
Premier A League
Dillons Cross Ath v Castleview, Silverheights Pk, Tony Murphy
Springfield v Macroom, Pat O’Brien Pk, D.O’Mahony
Cathedral Celtic v Innishvilla, Fairfield, G.Stephens
AUL 1A
Waterloo v Richmond, Whitechurch Community Centre, D.Deady
AUL 2
De Courcey Albion v Ballincollig, Ballinadee, Christopher Braganza
AUL 2A
Hillington v Knocknaheeny Celtic, Hillington Pk, B.O’Regan
Shandon Celtic v Glanworth Utd, Pophams Field, A.McDonagh
Watergrasshill Utd v Grangevale, Skehanagh, Finbar Murphy
AUL 3
Parkview Celtic v St John Boscos, Garryduff, P.Hennessy
Castlelack v Afton Villa, Castlelack, B.Buckley
AUL 3A
Pearse Celtic v St John Boscos, Leaghanamore, M.Doody
Carrigtwohill Utd v Grattan Utd O’Neill Pk, R.Crean
Glen Celtic v City Wanderers, Glen Pk, Tony Thompson
AUL 3B

Coachford v Killumney Utd, Carrigadrohid, 2.00pm, J.Walsh

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.