Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, January 22, 2015

CORK AUL FIXTURES
Friday 30th January Ko. 7.45pm
AUL 3A
City Wanderers v Temple Utd, CIT Bishopstown, B.Buckley
Saturday 31st January Ko. 2.00pm
Munster Junior Cup 4th Round
Park Utd A v Riverstown Brooklodge, Brigown, Paul O’Sullivan, D.Deady, D.O’Mahony
City Challenge Cup 1st Round
Knocknaheeny Celtic v Blackpool Celtic, Kilmore Road, R.Crean
City Challenge Cup 2nd Round
Greenmount Rangers v Fairview, Murphys Farm, Tony Murphy
County Cup 3rd Round
Newmarket Town v St John Boscos C, Rathcoole, Liam Murphy
Strand Utd B v Corkbeg, Ballyanley, Paul Braganza
Premier League
Glenthorn Celtic v Greenwood, Glenthorn Pk, G.Stephens
Blarney St Ath v Pearse Celtic, GACA Pitches, Brooklodge, D.Cronin
AUL 1
Kanturk v Rylane Celtic, Kanturk, J.Thompson
AUL 1A
Central Rovers v Knockraha, Central Pk, Finbarr Murphy
UCC v Richmond, The Farm, B.Buckley
St John Boscos v Dunbar Celtic, Billy Ahern Field, Paddocks , Midleton, T.Cotter
AUL 2
Cloughduv v Crescent Ath, Fr O’Driscoll Pk, B.O’Regan
AUL 2A
Glen Celtic v Park Utd, Glen Pk, H.McGovern
AUL 3
Waterloo v Afton Villa, Whitechurch Community Centre, P.Hennessy
Greenwood v Macroom, Leaghanamore, D.Donovan
AUL 3B
Tower FC v Waterloo, Killowen, Peter O’Sullivan
Sunday 1st February Ko. 10.45 Am Unless Otherwise Stated
Premier League
Glen Celtic v Grattan Utd, Glen Pk, D.O’Mahony
Killumney Utd v Kilreen Celtic, The Farm, G.Stephens
Premier A League
Dillons Cross Ath v Cathedral Celtic, Silverheights Pk, John Thompson
Innishviila v Castleview, Knocknacurra, Innishannon, Tony Murphy
Macroom v Carrigtwohill Utd, Murray Field, E.Harte
Springfield v Village Utd, Pat O’Brien Pk, D.Deady
AUL1
Blackstone Rovers v Lakewood Ath, Fairfield, D.Cronin
AUL 1A
Waterloo v Buttevant, Whitechurch Community Centre, Paul O’Sullivan
AUL 2
Ballincollig v Ballinhassig, Regional Pk, Liam Murphy
De Courcey Albion v Leeview Ath, Ballinadee, Finbar Murphy
AUL 2A
Shandon Celtic v Donoughmore Ath, Pophams Field, Tony Thompson
AUL 3
UCC v Ard Na Laoi, The Farm, 2.00pm, D.Donovan
Castlelack v Parkview Celtic, Castlelack, P.Hennessy
AUL 3A
St John Boscos v Grattan Utd, Billy Ahern Field, Paddocks, Midleton, S.Madine
Prease Celtic v Carrigtwohill Utd, Leaghanamore, H.McGovern
AUL 3B
Bweeng Celtic v Killumney Utd, Bweeng Sports Field, M.Doody
Los Zarcos v Innishvilla, Station Road, Millstreet, B.O’Regan


No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.