Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, November 20, 2014

CORK AUL FIXTURES
Friday 28th November Ko. 7.45pm
AUL 2
Leeview Ath v Ballinhassig, Mayfield Community School, Liam Murphy
AUL 3A
City Wanderers v St John Boscos, CIT Bishopstown, B.Buckley
Saturday 29th November Ko. 2.00pm Unless Otherwise Stated
FAI Junior Cup 4th Round
Castleview v Kilreen Celtic, O’Sullivan Pk, Pat Murphy
Munster Junior Cup 2nd Round
Park Utd A v Blackstone Rovers, Brigown, G.Stephens
Munster Junior Cup 3rd Round
Glenthorn Celtic A v Greenmount Rangers, Glenthorn Pk, D.O’Mahony
Glen Celtic B v Carrigtwohill Utd A, Glen Pk, Paul O’Sullivan
AOH Cup 2nd Round
Lakewood Ath v Cathedral Celtic, Ovens, John Thompson
Premier League
Coachford v Killunney Utd, The Glebe, Tony Murphy
Grattan Utd v Pearse Celtic, O’Neill Pk, T.Cotter
Premier A League
Village Utd v Innishvilla, Silverheights Pk, D.Cronin
AUL 1
Kanturk v Bohemians, Kanturk, Liam Murphy
AUL 1A
Knockraha v Waterloo, GACA Pitches, Brooklodge, Finbar Murphy
Central Rovers v UCC, Central Pk, R.Crean
Richmond v Dunbar Celtic, Garrandarragh, Wilton, Tony Thompson
 AUL2
CFC Banteer v De Courcey Albion, Banteer Sports Field, Paul Braganza
Newmarket Town v Cloughduv Celtic, Rathcoole, H.McGovern
AUL 3
Afton Villa v UCC, Kileady, J.Walsh
St John Boscos v Greenwood, Billy Ahern Field,Paddocks, Midleton, P.Hennessy
Macroom v Castlelack, Town Pk, S.Madine
AUL 3A
Carrigthowhill Utd v TempleUtdk, Ballyadam Pk, B.O’Regan
AUL 3B
Tower FC v Strand utd, Killowen, T.Collins
Waterloo v Innishvilla, Whitechurch Community Centre, D.Donovan
Killumney Utd v Coachford, Killeady, Peter O’Sullivan
Sunday 30th November Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated
AOH Cup 2nd Round
Springfield v Knocknaheeny Celtic, Pat O Brien Pk, Paul O’ Sullivan
Glen Celtic A v Waterloo C, Glen Pk, Pat Murphy
Saxone Cup Semi Final
Crescent Ath v Donoughmore Ath, Regional Pk, A.MCDonagh
Premier League
Greenwood v Blarney St Ath. Leaghanamore, G.Stephens
Premier A Leauge
Dillons Cross Ath v Macroom, Silverheights Pk, D.O’Mahony
AUL 1
Strand Utd v Fairview, Ballyanley, Finbar Murphy
AUL 2
Blackpool Celtic v Ballincollig, Temple Pk, Christopher Braganza
AUL  2A
Grangevale v Watergrasshill Utd, Grangevale Pk, B.Buckley
Glenthorn Celtic v Glanworth Utd, Glenthron Pk, R.Crean
Hillington v Shandon Celtic, Hillington Pk, Tony Thompson
AUL 3A
Grattan Utd v Pearse Celtic, O’Neill Pk, H.MCGovern
AUL 3B
Bweeng Celtic v Los Zarcos, Bweeng Sport Centre, M.Doody



No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.