Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, October 16, 2014

AUL Fixtures

CORK AUL FIXTURES
Friday 24th October Ko . 7.45 pm Sharp
Saxone Cup 2nd Round
Leeview Ath v Glenthorn Celtic B, Mayfield Community School, J.Walsh
AUL 1A
Buttevant v Knockraha, Buttevant, Liam Murphy
Saturday 25th October Ko 3.00pm Unless Otherwise Stated
FAI Oscar Traynor Trophy
Cork AUL v Desmond League, Turners Cross, 7.00pm, Pat Murphy, D.O’Mahony, G.Stephens
AOH Cup 2nd Round
Blarney St Ath v Ballinhassig, GACA Pitches, Brooklodge, Finbarr Murphy
Blackstone Rovers v Richmond A, Fairfield, J.Thompson
Pearse Celtic B v Central Rovers, Leaghanamore, R.Crean
Saxone Cup Quarter Finals
Knocknaheeny Celtic v Crescent Ath, Kilmore Road, Christopher Braganza
Newmarket Town v Cloughduv, Rathcoole, T.Collins
Donoughmore Ath v Watergrasshill Utd, Donoughmore, B.O’Regan
Premier A League
Village Utd v Cathedral Celtic, Silverheights Park, D.Deady
Castleview v Macroom, O’Sullivan Pk, Paul O’Sullivan
AUL 1
Rylane Celtic v Lakewood Ath, Rylane, D.Cronin
AUL 1A
Dunbar Celtic v UCC, Murphys Farm, B.Buckley
AUL 2
CFC Banteer v Rathcoole Rovers, Banteer Sports Centre, Paul Braganza
AUL 2A
Park Utd v Grangevale, Brigown, L.Murphy
AUL 3
Macroom v Greenwood, Town Pk, P.Hennessy
St John Boscos v UCC, Billy Ahern Field, The Paddocks, Midleton, H.McGovern
AUL 3A
Temple Utd v Carrigaline Utd, Temple Park, S.Madine
Corkbeg v Grattan Utd, Whitegate, Peter O’Sullivan
AUL 3B
Waterloo v Los Zarcos, Whitechurch Community Centre, D.Donovan
Sunday 26th October, Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated
AOH Cup 2nd Round
Bweeng Celtic v City Wanderers, Bweeng Sports Centre, A.MC Donagh
Bohemians v Tower FC, Fairfield, E.Harte
St Michael Cup Quarter Final
Strand Utd A v Waterloo A, Ballyanley, Finbarr Murphy
AUL 1
Millstreet Celtic v Fairview, Town Pk, D.O’Mahony
AUL 2
De Courcey Albion v Blackpool Celtic, Ballinadee, T.Thompson
AUL 2A
Hillington v Glanworth Utd, Hillinton Pk, R.Crean
AUL 3
Afton Villa v Waterloo, Killeady, M.Doody
Parkview Celtic v Castlelack, Garryduff, R.Fitzgerald

AUL 3A
Carrigtwohill Utd v Glen Celtic, Ballyadam Pk, T.Collins
AUL 3B
Coachford v Innishvilla, Carrigadrohid, 3.00pm, R.Fitzgerald
Killumney Utd v Strand Utd, Killeady, H.McGovern




No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.