Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, September 11, 2014

CORK AUL FIXTURES
Friday 19th September Ko  7.45 pm
Munster Junior Cup Preliminary Round
Leeview Ath v Buttevant, Mayfield Community School, Tony Murphy
AUL 3A
City Wanderers v Pearse Celtic, CIT Bishopstown, P.Hennessy
Saturday 20th September Ko. 3.00pm
Munster Junior Cup Preliminary Round
Knocknaheeney Celtic v Coughduv, Kilmore Road, L.Buckley
Munster Junior Cup 1st Round
Castleview v Greenwood A, O Sullivan Pk, T.Cottor
Donoughmore Ath v Killumney Utd A, Donoughmore, D.Cronin
Kanturk v Blackstone Rovers, Kanturk, E.Harte
Dunbar Celtic v Glen Celtic B, Murphys Farm, Tony Murphy
Blarney St Ath v Cathedral Celtic, GACA Pitches, Brooklodge, D.Deady
Temple Utd v Ballincollig, Temple Pk, Liam Murphy
Glen Celtic A v Tower FC, Glen Pk, Finbar Murphy
Pearse Celtic A v Greenmount Rangers, Leaghanamore, Pat Murphy
Richmond v Bweeng Celtic, Garrandarragh, Wilton, J.Thompson
Park Utd A v Greenwood B, Brigown, G.Stephens
Grattan Utd A v Marcoom A, O’Neill Pk, D.O’Mahony
Glenthorn Celtic A, Lakewood Ath, Glenthorn Pk, Paul O’Sullivan
AUL 1
Rylane Celtic v Millstreet Celtic, Rylane, Tony Thompson
AUL 1A
Central Rovers v  St John Boscos  Central Pk, J.Walsh
AUL 2
Newmarket v Ballinhassig, Rathcoole, B.O’Regan
CFC Banteer v Crescent Ath, Banteer Sports Field, B.Buckley
AUL 3A
St John Boscos v Glen Celtic, Billy Ahern Field, Paddocks, Midleton, R.Crean
AUL 3B
Innishvilla v Los Zarcos, Knocknacurra, Innishannon, T.Collins
Sunday 21st September Ko. 10.45am Unless  Otherwise Stated
Munster Junior Cup 1st Round
Glenvale v Kilreen Celtic, Pophams Field, L.Buckley
Blackpool Celtic v Grangevale, Temple Park, G.Stephens
Hillington v Village Utd, Hillington Pk, D,Deady
Strand Utd A v Waterloo C, Ballyanley, D.O’Mahony
Innishvilla A v Carrigtwohill Utd A, Knocknacurra, Inniishannon, Pat Murphy
AUL 1
Fairview v Bohemians, Fairfield, Paul O’Sullivan
AUL 1A
Waterloo v Knockraha, Whitechurch Community Centre, E,Harte
AUL 2
De Courcey Albion v Rathcoole Rovers, Ballinadee, R,Crean
AUL 2A
Watergrasshill Utd v Glenthorn Celtic, Skehanagh, Christopher Braganza
AUL 3
Parkview Celtic v Macroom, Garryduff, A.McDonagh
Castlelack v UCC, Castlelack, B. O’ Regan
Ard Na Laoi v Afton Villa, Leemount, M.Doody

AUL 3A
Carrigtwohill Utd v Corkbeg, Ballyadam Pk, R.Fitzgerald
Grattan Utd v Carrigaline Utd, O’Neill Pk, H.McGovern
AUL 3B

Coachford v Waterloo, Carrigadrohid, 3.00pm, D.Donovan

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.