Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, August 21, 2014

CORK AUL FIXTURES
Saturday 30th August Ko. 3.00pm Unless Otherwise Stated
Mossie Linnane League Cup
Group A
Glenthorn Celtic A v Cathedral Celtic, Glenthorn Pk, D.Deady
Group B
Macroom A v Coachford A, Murray Field, Paul O’Sullivan
Group D
Park Utd A v Carrigtwohill Utd A, Brigown, L.Buckley
AUL 1
Fairview v Strand Utd, Fairfield, D.Cronin
Rylane Celtic v Kanturk, Rylane, Pat Murphy
AUL 1A
St John Boscos v Buttevant, Billy Ahern Field, Midleton, D.O’Mahony
Knockraha v Central Rovers, GACA Pitches, Brooklodge, T.Thompson
Richmond v Waterloo, Garrandarragh,  Wilton K.Hennessy
Greenmount Rangers v Dunbar Celtic, Murphys Farm, John Thompson
AUL 2
CFC Banteer v Blackpool Celtic, Banteer Sports Field, B.Buckley
Rathcoole Rovers v Leeview Ath, Rathcoole, L.Murphy
Clougduv v Ballinhassig, Fr O Driscoll Pk, T.Collins
AUL 2A
Knocknaheeny Celtic v Shandon Celtic, Kilmore Road, Paul Braganza
AUL 3
Greenwood v Castlelack, Leaghanamore, D.Donovan
Macroom v Ard Na Laoi, Town Pk, H.McGovern
 AUL 3A
Corkbeg v City Wanderers, Whitegate, Christopher Brasganza
AUL 3B
Innishvilla v Coachford, Knokcnacurra, Innishannon, Finbar Murphy
Killumney Utd v Bweeng Celtic, Killeady, S.Madine
Waterloo v Strand Utd, Whitechurch Community Centre, N.Cuneen
Sunday 31st August Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated
Mossie Linnane League Cup
Group A
Killumney Utd A v Grattan Utd A, Killeady, D.O’Mahony
Group B
Innishvilla A v Kilreen Celtic, Knocknacurra, Innshannon, Pat Murphy
Group C
Dillon Cross Ath v Glen Celtic A, Silverheight Pk, L.Buckley
Group D
Greenwood A v Village Utd, Leaghanamore, D.Deady
AUL 1
Glenvale v Bohemians, Pophams Field, G.Stephens
Millstreet Celtic v Blackstone Rovers, Town Pk, T.Cottor
AUL 2
De Courcey Albion v Newmarket Town, Ballinadee, Alan McDonagh
AUL 2A
Park Utd v Watergrasshill Utd, Brigown, Finbar Murphy
Glenthorn Celtic v Glen Celtic, Glenthorn Pk, B.O’Regan
Grangevale v Glanworth Utd, Grangevale Pk, T.Mazur
Hillington v Donoughmore Ath, Hillington Pk, Liam Murphy
 AUL 3
Parkview Celtic v Afton Villa, Deerpark National School, Peter O’Sullivan
St John Boscos v Waterloo, Billy Ahern Field, Midleton, Tony Thompson
AUL 3
Glen Celtic v Carrigaline Utd, Glen Pk, M.Doody
Grattan Utd v St John Boscos, O’Neill Pk, R.Fitzgerald
Temple Utd v Pearse Celtic, Temple Pk, N.Cuneen
AUL 3B
Los Zarcos v Tower FC , Station Rd, Millstreet, P,Hennessy
Tuesday 2nd September Ko 6.30 pm Sharp
Mossie Linnane League Cup
Group A
Cathedral Celtic v Killumney Utd, Fairfield, Pat Murphy
Group C
Glen Celtic A v Pearse Celtic A, Glen Pk, G.Stephens
Group D
Village Utd v Park Utd A, Silverheights Pk, D.Cronin





No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.