Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, August 07, 2014

CORK AUL FIXTURES
Friday 15th August Ko .7.45 pm
Mossie Linnane League Cup
Group A
Douglas Hall v Glenthorn Celtic A, Moneygourney, L.Buckley
Saturday 16th August Ko. 3.00pm Unless Otherwise Stated
Mossie Linnane League Cup
Group B
Coachford A v Blarney St Ath, The Glebe, Pat Murphy
Kilreen Celtic v Macroom A, Murphys Farm, D.O’Mahony
Mossie Linnane League Cup
Group  C
Springfield V Dillons Cross Ath, Pat O Brien Pk, G.Stephens
Glen Celtic A v Pearse Celtic A, Glen Pk, D.Cronin
AUL 1
Bohemians v Blackstone Rovers, Fairfield, 1.00pm, Paul O’Sullivan
Fairview v Lakewood Ath, Fairfield, 4.00pm, T.Cotter
AUL 1A
Central Rovers v Buttevant, Central Pk, Finbarr Murphy
Greenmount Rangers v Richmond, Murphys Farm, K.Hennessy
Knockraha v St John Boscos, GACA Pitches, Brooklodge, J.Thompson
AUL 2
CFC Banteer v Leeview Ath, Banteer Sports Centre, E.Harte
Cloughduv v De Courcey Albion,  Fr.O’Driscoll Pk, T.Thompson
AUL 3
Greenwood v St John Boscos, Leaghanamore, P.Hennessy
Macroom v Richmond, Town Pk, S.Madine
Waterloo v Parkview Celtic, Whitechurch Community Centre, H.McGovern
AUL 3A
Carrigtwohill Utd v Carrigaline Utd, Ballyadam Park, B.Buckley
St John Boscos v City Wanderers, Billy Ahern Field, Midleton, R.Crean
Corkbeg v Pearse Celtic, Whitegate, J.Walsh
AUL 3B
Innishvilla v Waterloo, Knocknacurra, Innishannon, T.Collins
Killumney Utd v Tower FC, Killeady, L.Murphy
Sunday 17th August Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated
Mossie Linnane League Cup
Group A
Cathedral Celtic v Killumney Utd A, Fairfield, Pat Murphy
Group D
Greenwood Ath A  v Park Utd A, Leaghanamore, D.Deady
Castleview v Carrigtwohill Utd A, O’Sullivan Pk, D.O’Mahony
AUL 1
Glenvale v Strand Utd, Regional Pk, G.Stephens
Millstreet Celtic v Kanturk, Town Pk, T.Mazur
AUL 1A
Waterloo v Dunbar Celtic, Whitechurch Community Centre, Paul O’Sullivan
AUL 2
Ballinhassig v Ballincollig, Gortnaglough, Liam Murphy
Blackpool Celtic v Newmarket Town, Temple Pk, Alan McDonagh
Crescent Ath v Rathcoole Rovers, Regional Pk, R.Fitzgerald
AUL 2A
Glanworth Utd v Donougmore Ath, Glanworth, Tony Thompson
Shandon Celtic v Glen Celtic, Pophams Field, D.Donovan
Glenthorn Celtic v Park Utd, Glenthorn Pk, Peter O’ Sullivan
Grangevale v Knocknaheeny Celtic, Grangevale PK, N.Cunneen
Hillington v Watergrasshill Utd, Hillington Pk, M.Doody
AUL 3A
Glen Celtic v Temple Utd, Glen Pk, Paul Braganza
AUL 3B
Coachford v Bweeng Celtic, Carrigadrohid, 3.00pm, Christopher Braganza
Lakewood Ath v Strand Utd, Ovens, J.Walsh
Tuesday 19th August Ko. 6.45pm Sharp
Mossie Linnane League Cup
Group A
Grattan Utd A v Glenthorn Celtic A, O’Neill Pk, D.Deady
Cathedral Celtic v Douglas Hall, Fairfield, D.O’Mahony
Group B
Blarney St Ath v Kilreen Celtic, GACA Pitches, Brooklodge, E.Harte
Macroom A v Innishvilla A, Murray Field, D.Cronin
Group C
Pearse Celtic A v Springfield, Leaghanamore, Tony Murphy
Dillons Cross Ath v Hibernians, Silverheights Pk, Pat Murphy
Group D
Park Utd A v Castleview, Brigown, K.Hennessy
Carrigtwohill Utd A v Village Utd, Ballyadam Pk, J.Thompson
 AUL 2
Leeview Ath v Cloughduv, Mayfield Community School, B.Buckley
Newmarket Town v CFC Banteer, Rathcoole, R.Crean
AUL 2A
Grangevale v Park Utd, Grangevale Pk, P.Hennessy
AUL 3
Castlelack v Ard Na Laoi, Castlelack, R.Fitzgerald
Afton Villa v Greenwood, Killeady, Finbarr Murphy
Waterloo v Richmond, Whitechurch Community Centre, T.Thompson
AUL 3A
Carrigaline Utd v City Wanderers, Ballea Pk, T.Collins
St John Boscos v Corkbeg, Billy Ahern Field, Midleton, J.Walsh
Temple Utd v Carrigtwohill Utd, Temple Pk, B.O’Regan
Thursday 21st August Ko. 6.45 pm Sharp
AUL 2
Rathcoole Rovers v Ballinhassig, Rathcoole, N,Cuneen
Ballincollig v Blackpool Celtic, Regional Pk, T.Cotter
De Courcey Albion v Crescent Ath, Ballinadee, T.Mazur
AUL 2A
Donoughmore Ath v Glen Celtic, Donoughmore, R.Fitzgerald
Knocknaheeny Celtic v Hillington, Kilmore Road, Christopher Braganza
Shandon Celtic v Glenthorn Celtic, Pophams Field, Finbarr Murphy
Watergrasshill Utd v Glanworth Utd, Skehanagh, D.Donovan
AUL 3
St John Boscos v Parkview Celtic, Billy Ahern Field, Midleton , L.Murphy
AUL 3A
Grattan Utd v Glen Celtic, O.Neill Pk, H.McGovern


No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.