Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, May 08, 2014

CORK AUL FIXTURES
Friday 16th May Ko. 7.45 PM
AUL 3A
Leeview Ath v St John Boscos, Mayfield Community School, R.Crean , Provisional
Saturday 17th May Ko. 3.00pm Unless Otherwise Stated
County Cup Semi Final
CFC Banteer v Knockraha / Richmond A, Banteer Sports Field, T.Tully
Corinthians Cup Semi Final
Lakewood Ath A v Ballincollig / St John Boscos B, Ovens, J.Lyne
Strand Utd B v Dillon Cross Ath, Ballyanley, E.McNally
Premier League
Kilreen Celtic v Park Utd, Murphys Farm, D. Coleman
Premier A League
Grattan Utd v Glenthorn Celtic, O’Neill Pk, L.Buckley
AUL 1
Fairview v Cathedral Celtic, Fairfield, D.O’Mahony
AUL 1A
Greenmount Rangers v Dunbar Celtic, Murphys Farm, G.Stephens
Donoughmore Ath v Richmond, Donoughmore, R.Murphy, Provisional
AUL 2A
Glen Celtic v St John Boscos, Glen Pk, J.Gaffney
AUL 3
Innishvilla v Ard Na Laoi, Knocknacurra, Innishannon, S.Madine
AUL 3A
Pearse Celtic v Dunbar Celtic, Leaghanamore, S.Barry
 Sunday 18th May Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated
Premier League
Killumney Utd v Blarney St Ath. Killeady, T.Tully
AUL 1A
Waterloo v Millstreet Celtic, Whitechurch Community Centre, J.Lenihan
AUL 2
De Courcey Albion v Newmarket Town, Ballinadee, D.Donovan
Strand Utd v Afton Villa. Ballyanley, J.Sweeney
AUL 3
St John Boscos v Castlelack, Water Rock Pk, 3.00pm, N.Cunneen
Glenthorn Celtic v Richmond, Glenthorn Pk, Alan McDonagh
AUL 3B
Glanworth  Utd v Bweeng Celtic, Glanworth, T.Kelleher
Tuesday 20th May Ko. 7.00pm
Premier League
Innishvilla v Killumney Utd, Knocknacurra, Innishannon, E.McNally
AUL 1A
Richmond v Millstreet Celtic, Garrandarragh, Wilton, J.Gaffney
AUL 2A
St John Boscos v Central Rovers, Water Rock Pk, K.Hennessy
AUL 3
Greenwood v Knocknaheeney Celtic , Leaghanamore, G.Duffy
AUL 3A
Leeview Ath v Dunbar Celtic, Mayfield Community School, B.Dowling
AUL 3B
Strand utd v Ballinhassig, Ballyanley, D.Donovan
 Wednesday 21st May Ko. 7.00pm
AUL 3A
St John Boscos v Carrigtwohill Utd, Water Rock Pk, D.Donovan
Thursday 22nd May Ko. 7.00pm
County Cup Semi Final
Kanturk v Hibernians, Kanturk, J.Lenihan
AUL 1
Ballinhassig v Bohemians, Gortnaglough, B.Noonan
Fairview v Knockraha, Fairfield, K.Hennessy
AUL 1A
Richmond v Donoughmore Ath, Garrandarragh, Wilton, D.Klier
Buttevant v Waterloo, Buttevant, B.Dowling
AUL 2
Strand Utd v CFC Banteer, Ballyanley, J.Gaffney
Blackpool Celtic v De Courcey Albion, Temple Pk, T.Kelleher
AUL 3A
Dunbar Celtic v Pearse Celtic, Murphys Farm, R.Crean
 AUL 3B
Waterloo v Ballinhassig, Whitechurch Community Centre, F.O’Neill


No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.