Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, April 24, 2014

CORK AUL FIXTURES
Friday 2nd May Ko. 7.45pm Unless Otherwise Stated
St Michaels Cup Final
Knockraha v Richmond, Turners Cross, 7.30pm, J.Lyne, J.Gaffney, T.Kelleher
AUL 3A
Leeview Ath v Carrigaline Utd, Mayfield Community School, G.Duffy
Saturday 3rd May Ko. 3.00pm Unless otherwise stated
AOH Cup Semi Final 2nd Leg
Blarney St Ath v Killumney Utd, GACA Pitches, Brooklodge, D.O’Mahony,T.Tully, B.Noonan
County Cup Quarter Final
CFC Banteer v St John Boscos A, Banteer Sports Centre, Provisional, F.O’Neill
Corinthians Cup Quarter Final
Strand Utd B v Blackpool Celtic, Ballyanley, Provisional, J.Sweeney
Kanturk v Greenmount Rangers, Kanturk, Provisional, S.Barry
Lakewood Ath A / Carrigtwohill Utd B v Bohemians, Venue Later, R.Murphy
Premier League
Kilreen Celtic v Pearse Celtic, Murphys Farm, D.Coleman
Premier A League
Glenthorn Celtic v Village Utd, Glenthorn Park, 2.00pm L.Buckley
Blackstone Rovers v Macroom, Fairfield, J.Lenihan
AUL1A
Rathcoole Rovers v Dunbar Celtic, Rathcoole, G.Duffy
Donoughmore Ath v UCC, Donoughmore, D.Klier
AUL 2
Macroom v Newmarket Town, Town Pk, D.Donovan
Rylane Celtic v Afton Villa, Rylane, B.Dowling
AUL 2A
Park Utd v Grangevale, Brigown, K.Hennessy
Glen Celtic v Corkbeg, Glen Pk, T.Mazur
AUL 3B
Ballinhassig v Glanworth Utd, Gortanglough, S.Madine
Sunday 4th May Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated
County Cup Quarter Final
De Courcey Albion v St John Boscos A, Ballinadee, Provisional, F.O’Neill
Corinthians Cup Quarter Final
Castlelack v Blackpool Celtic, Castlelack, Provisional, J.Sweeney
Dillon Cross Ath v Greenmount Rangers, Silverheights Pk, Provisional, S.Barry
Premier League
Innishvilla v Glen Celtic, Knocknacurra, Innishannon, E.McNally
Springfield v Park Utd, Pat O Brien Pk, D.O’MAhony
Premier A League
Glenvale v Carrigtowhill Utd, Regional Pk, T.Tully
Castleview v Grattan Utd, O’Sullivan Pk, G.Stephens
AUL 1
Cathedral Celtic v Ballinhassig, Fairfield, D. Coleman
Watergrasshill Utd v Fairview, Skehanagh, L.Buckley
AUL 1A
Waterloo v Millstreet Celtic, Whitechurch Community Centre, J.Lyne
AUL 2
Strand Utd v CFC Banteer, Ballyanley, Provisional, P.O’Sullivan
AUL 2A
Hillington v Central Rovers, Hillington Pk, B.Dowling
AUL 3
UCC v Glenthorn Celtic, The Farm, 3.00pm, J.Sweeney
Greenwood v St John Boscos, Leaghanamore, M.O’Connor
Ard Na LAoi v Knocknaheeny Celtic, Leemount, Alan McDonagh
AUL 3A
St John Boscos v Tower FC, Water rock Pk, 3.00pm, R.Crean
Crescent Ath v Pearse Celtic, Regional Pk, T.Kelleher
AUL 3B
Los Zarcos v Ballincollig, Station Rd, Millstreet, M.Doody
Tuesday 6th May Ko. 6.45pm.
Premier League
Innishvilla v Kilreen Celtic, Knocknacurra, Innishannon, T.Tully
Springfield v Killumney Utd, Pat O’ Brien Pk, J.Lyne
Glen Celtic v Coachford, Glen Pk, R.Murphy
Greenwood v Blarney St Ath, Leaghanamore, G.Stephens
Premier A
Glenthron Celtic v Macroom, Glenthorn Pk,J.Lenihan
Blackstone Rovers v Glenvale, Fairfield, D.O’Mahony
Village Utd v Douglas Hall, Silverheights Pk, E.McNally
Carrigtwohill Utd v Castlview, Ballyadam Pk, K.Hennessy
AUL 3
Castlelack v Glenthorn Celtic, Castlelack, T.Kelleher
AUL 3A
Crescent Ath v Tower FC, Regional Pk, N.Cunneen
St John Boscos v Carrigtwohill, Water Rock Pk, J.Gaffney
AUL 3B
Ballincollig v Bweeng Celtic, Regional Pk, J.Sweeney
Strand Utd v Ballinhassig, Ballyanley, D.Donovan
Thursday 8th May Ko. 6.45 pm
AUL 1
Lakewood Ath v Bohemians, Ovens, D.Klier
Knockraha v Kanturk, GACA Pitches, Brooklodge, J.Lenihan
Fairview v Ballinhassig, Fairfield, T.Mazur
AUL 1A
Dunbar Celtic v UCC, Murphys Farm, R.Murphy
Richmond v Buttevant, Garrandarragh Wilton, L.Buckley
Greenmount Rangers v Waterloo, Murphys Farm, B.Noonan
AUL 2
De Courcey Albion v Strand Utd, Ballinadee, B.Dowling
Rylane Celtic v Blackpool Celtic, Rylane, N.Cunneen
Macroom v Afton Villa, Town Pk, R.Crean
AUL 2A
St John Boscos v Hillngton, Water Rock Pk, F.O’Neill
Park Utd v Glen Celtic, Brigown, J.Gaffney
AUL 3A
Pearse Celtic v Carrigaline Utd, Leaghanamore, B.Stark


No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.