Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, April 10, 2014

CORK AUL FIXTURES
Friday 18th April Ko. 7.45pm
AUL 3A
Leeview Ath v St John Boscos , Mayfield Community School, G.Duffy
Saturday 19th April Ko 3.00pm Unless Otherwise Stated
AOH Cup Semi Final First Leg
Coachford A v Kilreen Celtic, The Glebe, L.Buckley, G.Stephens, R.Murphy
County Cup 3rd Round
Carrigaline Utd v St John Boscos A, Ballea Pk, 2.00pm  Alan McDonagh
County Cup Quarter Final
Kanturk v Carrogtwohill Utd B, Kanturk, B.Dowling
Premier A  League
Glenthorn Celtic v Castleview, Glenthorn Pk, K.Hennessy
Blackstone Rovers v Grattan Utd, Fairfield, 1.00pm, D.O’Mahony
Village Utd v Glenvale, Silverheights Pk, D.Coleman
AUL 1
Bohemians v Watergrasshill Utd, Fairfield, 4.00pm, T.Tully
AUL 1A
Dunbar Celtic v Buttevant, Murphys Farm, B.Noonan
Greenmount Rangers v Rathcoole Rovers, Murphys Farm, E.McNally
Donoughmore Ath v Richmond, Donoughmore, D.Kleir
AUL 2
Macroom v Rylane Celtic, Town Pk, R.Crean
AUL 2A
Corkbeg v Glen Celtic, Whitegate, S.Madine
AUL 3
Innishvilla v UCC, Knocknacurra , Innishannon, P.O’Sullivan
AUL 3B
Waterloo v Los Zarcos, Whitechurch Community School, S.Barry
Sunday 20th April Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated
AOH Cup Semi Final First Leg
Killumney Utd v Blarney St Ath, The Farm, J.Jyne, D.O’Mahony, J.Lenihan
Corinthians Cup 3rd Round
Strand Utd A v Blackpool Celtic, Ballyanley, S.Barry
County Cup 2nd Round
De Courcey Albion v St John Boscos C, Ballinadee, J.Sweeney
County Cup 3rd Round
Waterloo A v Ballincollig, Whitechurch Community Centre, J.Gaffney
Premier League
Glen Celtic v Greenwood, Glen Pk, 3.00pm, T.Tully
Innishvilla v Park Utd, Knocknacurra, Innishannon,11.00 am, G.Stephens
Premier A League
Carrigtwohill Utd v Macroom, Ballyadam Pk, D.Coleman
AUL 1
Cathedral Celtic v Fairview, Fairfield, E.McNally
AUL 1A
Millstreet Celtic v UCC, Town Pk, T.Kelleher
AUL 2
Newmarket Town v  Afton Villa, Rathcoole, M.Doody
Hillington v Park Utd, Hillington Pk, M.O’Connor
AUL 3A
Dunbar Celtic v Crescent Ath, Murphys Farm, 3.00 pm , F.O’Neill
AUL 3B
Lakewood Ath, v Bweeng Celtic, Ovens, B.Stark
Ballincollig v Glanworth Utd, Regional Pk, 3.00 pm, D.Donovan
Tuesday 22nd April Ko. 6.45pm Unless Otherwise Stated
Presidents Cup Final
Glenthorn Celtic B v Pearse Celtic B, Turner Cross, 7.30pm, G.Stephens, B.Noonan, J.Sweeney
Premier League
Innishvilla v Killumney Utd, Knocknacurra, Innishannon, D. O’Mahony
Park Utd v Glen Celtic, Brigown, R.Murphy
Kilreen Celtic v Greenwood, Murphys Farm, T.Tully
Springfield v Blarney St Ath, Pat O Brien Pk, J.Lyne
Premier A League
Blackstone Rovers v Carrigtowhill Utd, Fairfield, E.McNally
AUL 3A
St John Boscos v Dunbar Celtic , Water Rock Pk, B.Dowling
Tower FC v  Carrigaline Utd, Killowen, N.Cunneen
Crescent Ath v Carrigtwohill Utd, Regional Pk, B.Stark
AUL 3B
Strand Utd v Ballincollig, Ballyanley, R.Crean
Ballinhassig v Coachford, Gortnaglough, T.Kelleher
Thursday 24th April Ko. 6.45 PM Sharp.
AUL 1
Fairview v Bohemians, Fairfield, K.Hennessy
Ballinhassig v Dillon Cross Ath, Gortnaglough, R.Murphy
AUL 1A
UCC v Hibernians, The Farm, J.Lenihan
Richmond v Waterloo, Garrandarragh, Wilton, L.Buckley
Dunbar Celtic v Greenmount Rangers, Murphys Farm, B.Noonan
AUL 2
Macroom v De Courcey Albion, Town Park, N.Cunneen
Blackpool Celtic v Strand Utd, Temple Park, T.Kelleher
CFC Banteer v Rylane Celtic, Banteer Sports Centre, G.Duffy
AUL 2A
Grangevale v St John Boscos, Grangevale Pk, G.Gaffney
Glen Celtic v Central Rovers, Glen Pk, D.Donovan







No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.