Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, March 20, 2014

AUL Fixtures


CORK AUL FIXTURES

Tuesday 26th March Ko. 7.30 pm
AUL 1A
UCC v Greenmount Rangers, The Mardyke, D.O’Mahony

Friday 28th March Ko 7.45pm
AUL 3A
Leeview Ath v Dunbar Celtic, Mayfield Community School, J.Sweeney

Saturday 29th March Ko. 3.00pm

AOH Cup Quarter Final
St John Boscos A v Kilreen Celtic, Water Rock Pk, R.Murphy
Blarney St Ath v Waterloo A, GACA Pitches, Brooklodge, D.O’Mahony
Coachford A v Carrigtwohill Utd A, The Glebe, L.Buckley

Corinthians Cup 2nd Round
Greenmount Rangers v Parkview Celtic, Murphys Farm, E.McNally

County Cup 2nd Round
Macroom B v Bweeng Celtic, Town Pk, T.Kelleher

Premier League
Greenwood v Springfield, Leaghanamore, G.Stephens

Premier A League
Grattan Utd v Blackstone Rovers, O’Neill Pk, T.Mazur

AUL 1
Fairview v Cathedral Celtic, Fairfield, D.Coleman

AUL 1A
Rathcoole Rovers v Buttevant, Rathcoole, J.Lenihan
Richmond v Donoughmore Ath, Garrandarragh, Wilton, T.Tully
Hibernians v Millstreet Celtic, Shanbally, B.Noonan

AUL 2
CFC Banteer v Strand Utd, Banteer Sports Field, B.Dowling

AUL 2A
Central Rovers v Shandon Celtic, Central Pk, J.Gaffney
Park Utd v City Wanderers, Brigown, S.Barry
Glen Celtic v Corkbeg, Glen Pk, F.O’Neill

AUL 3
Innishvilla v Knocknaheeny Celtic, Knocknacurra, Innshannon, J.Sweeney

AUL 3B
Waterloo v Ballincollig, Whitechurch Community School, S.Madine
Ballinhassig v Lakewood Ath, Gortnaglough, P.O’Sullivan

Sunday 30th March Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated

AOH Cup Quarter Final
Killumney Utd v Glen Celtic A, The Farm, G.Stephens

City Challenge Cup 2nd Round
Grangevale v Dunbar Celtic A, Grangevale Pk, J.Lenihan
Dillons Cross Ath v Lakewood Ath A, Silverheights Pk, T.Tully
Glenthorn Celtic B v Greenwood B, Glenthorn  Pk, R.Murphy

Corinthians Cup 2nd Round
Afton Villa  / Ard Na Laoi v Castlelack Celtic, Venue Later, M.O’Connor
UCC B v Blackpool Celtic, The Farm, 3.00pm, T.Kelleher

Premier League
Innishvilla v Park Utd, Knocknacurra,  Innishannon, D.Kleir

Premier A League
Village Utd v Glenthorn Celtic , Silverheights  Pk,3.00pm, J.Lyne
Glenvale v Douglas Hall, Regional Pk, K.Hennessy
Castleview v Macroom, O’Sullivan Pk, D.O’Mahony

AUL 1
Ballinhassig v Bohemians, Gortnaglough, E.McNally
Watergrasshill Utd v Kanturk, Skehanagh, J.Lyne

AUL 2
De Courcey Albion v Rylane Celtic, Ballinadee, Alan McDonagh

AUL 3
St John Boscos v Richmond, Water Rock Pk, 3.00pm, F.O’Neill

AUL 3A
Tower FC v Carrigaline Utd, Killown, 3.00pm, S.Barry
Carrigtwohill Utd v Crescent Ath, Ballyadam Pk, D.Mulcahy
Pearse Celtic v St John Boscos, Leaghanamore, M.Doody

AUL 3B
Los Zarcos v Glanwoth Utd, Station Rd, Millstreet, 11.00am, N.Cunneen

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.