Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, March 06, 2014


CORK AUL FIXTURES

Friday 14th March Ko. 7.30 pm

Premier A League

Douglas Hall v Village Utd, Moneygourney, R.Murphy

AUL  1A

Buttevant v Richmond, Buttevant, E.McNally

Saturday 15th March Ko 3.00pm

Corinthians Cup 2nd Round
Dunbar Celtic A v St John Boscos B, Murphys Farm, J.Gaffney
UCC A  v  Carrigtwohill Utd B, The Farm, S.Barry

Premier League
Pearse Celtic v Kilreen Celtic, Leaghanamore, J.Lyne
Coachford  v Springfield, The Glebe, L.Buckley
Park Utd v Greenwood, Brigown, T.Tully

Premier A League
Macroom v Blackstone Rovers, Murray Field, T.Mazur
Grattan Utd v Castleview, O’Neill Pk, K.Hennessy

AUL1A
Greenmount Rangers v Millstreet Celtic, Murphys Farm, D.Coleman
Donoughmore Ath v Rathcoole Rovers, Donoughmore, J.Lenihan

AUL 2A
Central Rovers v Park Utd, Central Pk, D.Donovan

AUL 3
Richmond v Innishvilla, Ballyhank, Waterfall, S.Madine
Knocknaheeny  Celtic v Parkview Celtic, Kilmore Road, J.Sweeney

AUL 3A
Carrigaline Utd v Leeview Ath, Ballea Pk, P.O’Sullivan

AUL 3B
Bweeng Celtic v Ballincollig, Bweeng Sport Centre, N.Cuneen
Coachford v Waterloo, Carrigadrohid, F.O’Neill

Sunday 16th March Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated
AOH Cup 4th Round
Killumney Utd v Fairview, The Farm, L.Buckley
Glen Celtic A v Glenthorn Celtic  A, Glen Pk, 3.00pm, G.Stephens

County Cup 2nd Round
Waterloo A v Ballinhassig A, Whitechurch Community Centre, R.Murphy
Glanworth Utd v Strand Utd A, Glanworth, M.O’Connor
Watergrasshill Utd v Knockraha, Skehanagh, J.Lenihan
Tower FC v St John Boscos A, Killowen, 3.00pm ,T.Kelleher
Castlelack v Rylane Celtic, Castlelack, P.O’Sullivan

City Challenge Cup 1st Round
Glenthorn Celtic B v Cathedral Celtic, Glenthorn Pk, S.Barry

City Challenge Cup 2nd Round
City Wanderers v Glen Celtic B, CIT Bishopstown, J.Lyne
Dillon Cross Ath v Lakewood Ath A, Silverheights Pk, E.McNally

Corinthians Cup 2nd Round
Newmarket Town v Kanturk, Rathcoole, J.Gaffney
Bohemians v CFC Banteer, Fairfield, B.Noonan

Premier League
Innishvilla v Blarney St Ath , Knocknacurra, Innishannon, D.Kleir

Premier A League
Carrigtwohill Utd v Glenvale, Ballyadam Pk, K.Hennessy

AUL 2
Blackpool Celtic v De Courcey Albion, Temple PK, T.Kelleher
Afton Villa v Macroom, Killeady, D.Donovan

AUL 2A
Hillington v Corkbeg, Hillington Pk, M.Doody
Grangevale v Shandon Celtic, Grangevale Pk, Alan McDonagh

AUL 3
St John Boscos v UCC, WaterRock Pk, 3.00pm, R.Crean

AUL3A
Dunbar Celtic v Pearse Celtic, Murphys Farm, 3.00pm, N.Cuneen

AUL 3B
Lakewood Ath v Strand Utd, Ovens, B.Stark

 

 

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.