Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at (search under AUL).

Thursday, February 27, 2014

Friday 7th March Ko. 7.45pm

Presidents Cup Semi Final
Leeview Ath v Knocknaheeny Celtic / Pearse Celtic B, Mayfield Community School, B.Noonan

Saturday 8th March Ko. 3.00pm

St Michaels Cup Semi Finals

Fairview v Richmond A, Fairfield, J.Lyne

Knockraha v Watergrasshill Utd / Buttevant, GACA Pitches Brooklodge, D.Coleman

Presidents Cup Semi Final

Richmond B v Glenthorn Celtic B, Ballyhank, Waterfall, T.Mazur

County Cup 2nd Round

CFC Banteer v Millstreet Celtic, Banteer Sports Centre, D.Donovan

Bweeng Celtic v Macroom B, Bweeng Sports Centre, B.Dowling

Carrigtwohill Utd B v Corkbeg, Ballyadam Pk, F.O’Neill

Hibernians v Rathcoole Rovers, Shanbally, J.Gaffney

Park Utd B v Los Zarcos, Brigown, D.Kleir

Ballinhassig B v Kanturk, Gortnaglough, T.Kelleher

Premier League

Pearse Celtic v Blarney St Ath, Leaghanamore, R.Murphy

Premier A League

Grattan Utd v Glenvale, O’Neill Pk, D.O’Mahony

Macroom v Glenthorn Celtic, Murray Field, G.Stephens


Lakewood Ath v Ballinhassig, Ovens, J.Lenihan


UCC v Waterloo, The Farm, K.Hennessy

Donoughmore Ath v Dunbar Celtic, Donoughmore, E.McNally


Central Rovers v City Wanderers, Central Pk, S.Barry


Strand Utd v Glanworth Utd, Ballyanley, S.Madine

Sunday 9th March Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated

Munster Junior Cup Quarter Final

St Michaels v Park Utd, Cooke Pk, 3.00pm, TDSL

AOH Cup 4th Round

Village Utd v St John Boscos A, Silverheights Pk, 3.00pm, E.McNally

City Challenge Cup 1st Round

UCC B v Greenmount Rangers, The Farm, 3.00pm, S.Barry

Grangevale v Afton Villa, Grangevale Pk, P.O’Sullivan

Blackpool Celtic v Dunbar Celtic B, Temple Pk, Alan McDonagh

County Cup 1st Round

St John Boscos C v Waterloo B, Water Rock Pk, 3.00pm, J.Gaffney

County Cup 2nd Round

Ballincollig v St John Boscos B, Regional Pk, 3.00pm, N.Cuneen

Premier League

Innishvilla v Greenwood, Knocknacurra, Innishannon, J.Lyne

Springfield v Glen Celtic , Pat O’ Brien Pk, D.Klier

Killumney Utd v Kilreen Celtic, The Farm, G.Stephens

Premier A League

Blackstone Rovers v Castleview, Fairfield, D.O’Mahony


Dillons Cross Ath v Bohemians, Silverheights Pk, J.Lenihan


Newmarket Town v Rylane Celtic, Rathcoole, B.Dowling

De Courcey Albion v Strand Utd, Ballinadee, M.O’ Connor


Hillington v Glen Celtic, Hillington Pk, M.Doody

AUL  3

Castlelack v Greenwood, Castlelack, B.Stark

Parkview Celtic v Ard Na LAoi, Pfizer Pk, J.Sweeney


Tower FC v Crescent Ath, Killowen, 3.00pm, R.Crean



No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.