Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, February 06, 2014


CORK AUL FIXTURES

Friday 14th February Ko. 7.45pm
Premier A League
Douglas Hall v Carrigtwohill Utd, Moneygourney, R.Murphy

AUL 3A
Leeview v Crescent Ath, Mayfield Community School, J.Gaffney

Saturday 15th February Ko. 2.30pm
AOH Cup 4th Round
Blarney St Ath v Park Utd A, GACA Pitches, Broioklodge, G.Stephens

St Michaels Cup Quarter Final
Fairview v Waterloo A, Fairfield, D.O’Mahony
City Challenge Cup 1st Round
Greenmount Rangers v UCC B, Murphys Farm, T.Mazur

County Cup 1st Round
Waterloo B v St John Boscs C, Whitechurch Community Centre, D.Coleman

County Cup 2nd Round
Carrigaline Utd v Newmarket Town, Ballea Pk, M.O’Farrell
Macroom B v Bweeng Celtic, Town Pk, B.Noonan
St John Boscos A v Tower FC, Water Rock Pk, R.Murphy
Corkbeg v Carrigtwohill Utd B, Whitegate, D.Kleir
Rathcoole Rovers v Hibernians, Rathcoole, B.Dowling
Kanturk v Ballinhassig B, Kanturk, T.Tully

Premier League
Pearse Celtic v Innishvilla, Leaghanamore, E.McNally

Premier A League
Grattan Utd v Blackstone Rovers, O’Neill Pk, L.Buckley

AUL 1A
UCC v Dunbar Celtic, The Farm, K.Hennessy

AUL 3
Knocknaheeney Celtic v Parkview Celtic, Kilmore Rd, J.Sweeney
Innishvilla v Richmond, Knocknacurra,  Innshannon, N.Cunneen

AUL 3B
Strand Utd v Glanworth Utd, Ballyanley, S.Madine

Sunday 16th February, Ko. 10.45 am Unless Other Wise Stated

Munster Junior Cup 5th Round
St Michaels (Tipperary) v Kilreen Celtic, Cooke Pk, 2.30pm, TDSL
Newmarket Celtic (Clare) v Village Utd, Newmarket, 2.00pm, CDL

AOH Cup 4th Round
Coachford A v Richmond A, The Glebe, J.Lenihan
Glen Celtic A v Glenthorn Celtic A, Glen Pk, 2.30pm, G.Stephens

City Challenge Cup 1st Round
Cathedral Celtic v Glenthorn Celtic B, Fairfield, S.Barry
Afton Villa v Grangevale, Killeady, D.Donovan
Dunbar Celtic B v Blackpool Celtic, Murphys Farm, 2.30pm, G.Duffy
City Wanderers v Shandon Celtic, CIT Bishopstown, B.Dowling

County Cup 1st Round
Ard na Laoi v Watergrasshill Utd, Leemount, P.O’Sullivan

County Cup 2nd Round
Millstreet Celtic v CFC Banteer, Town Pk, T.Kelleher
St John Boscos B v Ballincollig, Water Rock Pk, M.Doody
Los Zarcos v Park Utd B, Station Rd Millstreet, B.Stark

Premier League
Killumney Utd v Springfield, The Farm, D.O’Mahony

Premier A League
Glenvale v Macroom, Regional Pk, E.Mc Nally

AUL 1
Dillon Cross  Ath v Lakewood Ath, Silverheights Pk, J.Quinn
Ballinhassig v Bohemians, Gortnaglough, F.O’Neill

AUL 2
De Courcey Albion v Rylane Celtic, Ballinadee, M.O’Connor

AUL 2A
Hillington v Glen Celtic, Hillington Pk, Alan McDonagh

AUL 3
Greenwood v Castlack, Leaghanamore, R.Crean

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.