Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, January 30, 2014

AUL Fixtures


CORK AUL FIXTURES

Friday 7th February Ko. 7.45pm
St Michaels Cup 3rd Round
Buttevant v Watergrasshill Utd, Buttevant, J.Gaffney

AUL 3A
Leeview Ath v Carrigtwohill Utd, Mayfield Community School, G.Duffy

Saturday 8th February Ko. 2.00pm
FAI Junior Cup 7th Round
Blarney St Ath v Liffey Wanderers, Venue Later, FAI

Munster Junior Cup 5th Round
Park Utd A v Clonmel Celtic, Brigown, L.Buckley, G.Duffy,B.Dowling

AOH Cup 4th Round
Kilreen Celtic v Greenmount Rangers, Murphys Farm, D.O’Mahony

Presidents Cup Quarter Final
Pearse Celtic B v Knocknaheeny Celtic, Leaghanamore, S.Barry

Corinthians Cup 2nd Round
Bohemians v CFC Banteer, Fairfield, J.Gaffney
Carrigaline Utd v Ballinhassig A, Ballea Pk, J.Lenihan
Bweeng Celtic v Rathcoole Rovers, Bweeng Sports Centre, B.Noonan
Kanturk v Newmarket Town, Kanturk, T.Mazur

Premier A League
Macroom v Blackstone Rovers, Murray Field, E.McNally
Glenthorn Celtic v Castleview, Glenthorn Pk, J.Lyne

AUL 1A
UCC v Richmond, The Farm, T.Tully

AUL 2A
Central Rovers v City Wanderers, Central Pk, S.Madine

AUL 3B
Ballinhassig v Coachford, Gortnaglough, P.O’Sullivan

Sunday 9th February, Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated
FAI Junior Cup 7th Round
Glen Celtic A v St Michaels, Mayfield Community School, 2.00pm, FAI

AOH Cup 4th Round
Waterloo A v Lakewood Ath A, Whitechurch Community Centre, M.O’Farrell
Killumney Utd v Fairview, The Farm, D.Klier
Carrigtwohill Utd A v Dunbar Celtic A, Ballyadam Pk, D.O’Mahony
Corinthians Cup 1st Round
Afton Villa v Ard Na Laoi, Killeady, D.Donovan
Dillons Cross Ath v Innishvilla B, Silverheights Pk, F.O’Neill

Corinthians Cup 2nd Round
Ballincollig v Macroom B, Regional Pk, 2.00pm, J.Sweeney
Shandon Celtic v Glanworth Utd, Pophams Field, T.Kelleher
Strand Utd A v Donoughmore Ath, Ballyanley, B.Dowling
UCC B v Blackpool Celtic, The Farm, 2.00pm, T.Kelleher
De Courcey Albion v Strand Utd B, Ballinadee, M.O’Connor
Millstreet Celtic v Waterloo B, Town Pk, J.Quinn

Premier League
Innishvilla v Greenwood, Knocknacurra , Innishannon, R.Murphy
Coachford v Pearse Celtic, The Glebe, D. Coleman.

Premier A League
Glenvale v Grattan Utd, Regional Pk, E.McNally

AUL 2A
Grangevale v Glen Celtic, Grangevale Pk, S.Barry
Hillington v Corkbeg, Hillington Pk, G.Stephens

AUL 3
Castlelack v Glenthorn Celtic, Castlelack, Alan McDonagh
Greenwood v St John Boscos, Leaghanamore, J.Sweeny
Parkview Celtic v Richmond, Pfizer Pk, M.Doody

AUL 3A
Crescent Ath v Tower FC, Regional Pk, R.Crean
Dunbar Celtic v St John Boscos, Murphys Farm, 2.00pm, R.Crean

AUL 3B
Los Zarcos v Lakewood Ath, Station Rd, Millstreet, N.Cunneen.

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.