Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, January 09, 2014


CORK AUL FIXTURES

Friday 17th January Ko. 7.45pm
Premier A League
Douglas Hall v Castleview, Moneygourney, R.Murphy

AUL 3A
Leeview Ath v Pearse Celtic, Mayfield Community School, J.Sweeney

Saturday 18th January Ko. 2.00pm Unless Otherwise Stated
Munster Junior Cup 4th Round
Kilreen Celtic v Charleville, Murphys Farm, D.O’Mahony, B.Dowling, T.Kelleher
Park Utd v Peakevilla, Brigown, J.Lyne, J.Quinn, J.Gaffney
Village Utd v Clodiagh Rangers, Mayfield Utd Park. 4.00pm , E.McNally, D.Donovan,J.Sweeney

AOH Cup 3rd Round
Lakewood Ath A v St John Boscos B, Ovens, J.Lenihan

St Michaels Cup Quarter Finals
Fairview v Waterloo A / UCC A, Fairfield, G.Stephens
Knockraha v Hibernians, GACA Pitches, Brooklodge, K.Hennessy

Premier League
Greenwood v Coachford, Leghenamore, D.Coleman

Premier A League
Glenthorn Celtic v Grattan Utd, Glenthorn Pk, T.Tully

AUL 1A
Donoughmore Ath v Dunbar Celtic, Donoughmore, M.O’Farrell

AUL 2
Macroom v Afton Villa, Town Pk, B.Noonan
CFC Banteer v Strand Utd, Banteer Sports field, S.Barry

AUL 2A
St John Boscos v Central Rovers, Water Rock Pk, D.Kleir

AUL 3
Knocknaheeney Celtic v St John Boscos, Kilmore Road, S.Madine

AUL 3B
Ballinhassig v Coachford, Gortnaglough, R.Crean
Waterloo v Glanworth Utd, Whitechurch Community School, N.Cuneen

Sunday 19th January Ko. 10.45am Unless Other Wise Stated

Munster Junior Cup 4th Round
Janesboro v Killumney Utd, Janesboro, 2.00pm, LDL

St Michaels Cup Quarter Finals
Watergasshill Utd v Buttevant, Skehanagh, J.Lenihan
Cathedral Celtic v Richmond A, Fairfield, T.Tully

Premier League
Glen Celtic v Blarney St Ath, Glen Pk, 2.00pm, J.Lyne
Springfield v Pearse Celtic, Pat O’Brien Pk, R.Murphy

Premier A League
Casrrigtwohill Utd v Blackstone Rovers, Ballyadam Pk, G.Stephens
Glenvale v Macroom, Regional Pk, D.O’Mahony

AUL 1
Dillons Cross Ath v Bohemians, Silverheights Pk, E.McNally

AUL 2
Blackpool Celtic v De Courcey Albion, Temple Pk, S.Barry
Newmarket Town v Rylane Celtic, Rathcoole, G.Duffy

AUL 2A
Shandon Celtic v Park Utd, Pophams Field, J.Quinn
Grangevale v Corkbeg, Grangevale Pk, B.Dowling
City Wanderers v Glen Celtic, CIT Bishopstown, J.Gaffney

AUL 3
UCC v Greenwood, The farm, 2.00pm, T.Kelleher
Parkview Celtic  v Richmond, Pfizer Pk, F.O’Neill
Castlelack v Glenthorn Celtic, Castlelack, Tony McDonagh
Ard Na Laoi v Innishvilla, Leemount, M.Doody

AUL 3A
Crescent Ath v Dunbar Celtic, Regional Pk, M.O’Connor

AUL 3B
Los Zarcos v Ballincollig, Station Rd, Millstreet, P.O’Sullivan
Bweeng Celtic v Strand Utd, Bweeng Sports Centre, D.Donovan

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.