Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, November 28, 2013


CORK AUL FIXTURES
Friday 6th December Ko. 7.30 pm

AUL 1A
Buttevant v Donoughmore Ath, Buttevant, J.Gaffney

Saturday 7th December Ko. 2.00pm
Munster Junior Cup 3rd Round

Village Utd v Pearse Celtic A, Silverheights Pk, G.Stephens
Kilreen Celtic v Glen Celtic B, Murphys Farm, R.Murphy

AOH Cup 3rd Round
Greenmount Rangers v Afton Villa, Murphys Farm, D.O’Mahony

St Michaels Cup 2nd Round
Richmond A v Ballinhassig A, Garrandarragh, Wilton, J.Lyne

Premier A League
Glenthorn Celtic v Blackstone Rovers, Glenthorn Pk, E.McNally

AUL 1
Knockraha v Dillons Cross Ath, GACA Pitches, Brooklodge, J.Lenihan
Kanturk v Cathedral Celtic, Kanturk, T.Tully

AUL 1A
Rathcoole Rovers v Hibernians, Rathcoole, D.Kleir

AUL 2
CFC Banteer v Newmarket, Banteer Sports Center, M.O’Farrell

AUL 2A
Park Utd v Central Rovers, Brigown, E.Mullins

AUL 3B
Ballinhassig v Waterloo, Gortnaglough, B.Stark

Sunday 8th December Ko. 10.45 am Unless Otherwise stated
Munster Junior Cup 3rd Round

Glen Celtic A v Park Utd A, Glen Pk, 2.00pm, D.O’Mahony
Strand Utd v Grangevale, Ballyanley, J.Lenihan
Killumney Utd v Macroom A, The Farm, D.Coleman

AOH Cup 3rd Round
St John Boscos B v Lakewood Ath A, Water Rock Pk, T.Tully
Coachford A v Grattan Utd, The Glebe, J.Lyne
De Courcey Albion v Blarney St Ath, Ballinadee, S.Barry

St Michaels Cup 2nd Round
Waterloo A v UCC A, Whitechurch Community Center, B.Bowling

Presidents Cup Quarter Final

Greenwood B v Leeview Ath, Leghenamore, G.Duffy
Crescent Ath v Glenthorn Celtic B, Regional Pk, T.Kelleher

Premier League
Innishvilla v Greenwood, Knocknacurra, Innishannon, G.Stephens

Premier A League
Castleview v Glenvale, O’ Sullivan Pk, E.McNally

AUL 1
Bohemians v Fairview, Fairfield, K.Hennessy

AUL 2
Blackpool Celtic v Rylane Celtic, Temple Park, Alan McDonagh

AUL 2A
City Wanderers v Corkbeg, CIT Bishopstown, J.Quinn
Hillington v Shandon Celtic, Hillington Pk, P.O’Sullivan

AUL 3
UCC v St John Boscos, The Farm, 2.00pm, R.Crean
Castlelack v Knocknaheeney Celtic , Castlelack, R.Crean.

AUL 3A
Carrigtwohill Utd v Pearse Celtic, Ballyadam Pk, 2.00pm, D.Donovan
Dunbar Celtic v Tower FC, Murphys Farm , 2.00pm, J.Sweeney

AUL 3B
Los Zarcos v Bweeng Celtic, Station Rd, Millstreet, M.O’Connor
Ballincollig v Lakewood Ath, Regional Pk, 2.00pm, N.Cuneen

 

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.