Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, November 14, 2013


CORK AUL FIXTURES
Friday 22nd November  Ko. 7.30pm

FAI Junior Cup 4th Round
Rockmount v Glen Celtic A, Rockmount Park, MSL
Mayfield Utd v Leeview Ath, Mayfield Utd Pk , MSL

Premier A League
Douglas Hall v Village Utd, Moneygourney, Provisional, J.Lyne

AUL 1A
Buttevant v UCC, Buttevant, J.Lenihan

Saturday 23rd November Ko. 2.00pm Unless Otherwise Stated
FAI Junior Cup 4th Round
Cobh Wanderers v Blarney St Ath, Old Church Road, Provisional, MSL
Kilreen Celtic v Blarney St Ath, Murphys Farm, Provisional, E.NcNally
Fairview v UCC Utd, Fairfield, K.Hennessy
Richmond A v Douglas Hall Ath, Garrandarragh Wilton, T.Tully
Greenwood A v Glentorn Celtic / Blackstone Rovers, Leghenamore, Provisional, R.Murphy

Saxone Cup 3rd Round
Glen Celtic B v Rylane Celtic, Glen Pk, D.O’Mahony

Premier League
Coachford v Killumney Utd, The Glebe, J.Lyne
Kilreen Celtic v Park Utd, Murphys Farm, Provisional, E.McNally

Premier A League
Macroom v Castlview, Murray Field, T.Mazur

AUL 1
Lakewood Ath v Kanturk, Ovens, B.Noonan

AUL 1A
Greenmount Rangers v Hibernians, Murphys Farm, M.O’Farrell
Dunbar Celtic v Rathcoole Rovers, Murphys Farm, S.Barry

AUL 2
CFC Banteer v Blackpool Celtic, Banteer Sports Centre, J.Quinn

AUL  2A
St John Boscos v Park Utd, Water Rock Pk, F.O’Neill
Central Rovers v Hillington, Central Pk, G.Duffy
Corkbeg v Shandon Celtic, Whitegate, J.Gaffney

AUL 3A
Carrigaline Utd v Tower FC, Ballea Pk, E.Mullins

AUL 3B
Strand Utd v Coachford, Ballyanley, S.Madine

Sunday 24th November Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated

FAI Junior Cup 4th Round
College Corinthians Ath v Grattan Utd, Corinthians Pk, MSL
Waterloo A v Glenthorn Celtic / Blackstone Rovers, Whitechurch Community Centre, Provisional, D.Klier

Munster Junior Cup 2nd Round
Carrigtwohill Utd A v Village Utd / Springfield, Ballyadam Pk, D.O’Mahony

AOH Cup 2nd Round
Bohemians v Blackstone Rovers, Fairfield, Provisional, J.Lyne

Presidents Cup 2nd Round
Ballincollig v Bweeng Celtic / Knocknaheeny Celtic, Regional Pk, 2.00pm, D.Donovan

Premier League
Innishvilla v Pearse Celtic , Knocknacurra , Innishannon, R.Murphy

AUL 1
Dillons Cross Ath v Cathedral Celtic, Silverheights Pk, G.Duffy
Ballinhassig v Knockraha, Gortnaglough, T.Kelleher

AUL 2
Afton Villa v De Courcey Albion, Killeady, P.O’Sullivan
Strand Utd v Newmarket Town, Ballyanley, N.Cuneen

AUL 2A
Grangevale v City Wanderers, Grangevale Pk, R.Crean

AUL 3
Castlelack v Richmond, Castlelack, B.Dowling
Ard Na Laoi v St John Boscos, Leemount, M.Doody
Glenthorn Celtic v UCC, Glenthorn Pk, J.Sweeney

AUL 3A
Pearse Celtic v Crescent Ath, Leghenamore, Tony Mc Donagh
Dunbar Celtic v Carrigtwohill Utd , Murphys Farm, 2.00pm, B.Stark

AUL 3B
Lakewood Ath v Ballinhassig, Ovens, M.O’Connor
Los Zarcos v Waterloo, Station Rd, Millstreet, Alan McDonagh

 

 

  

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.