Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, November 07, 2013

AUL Fixtures, AUL Tables

Tables
CORK AUL FIXTURES

Wednesday 13th November Ko. 7.30pm
FAI Oscar Traynor Trophy
Kerry District League v Cork AUL, Mounthawk Pk,  Tralee, KDL.

Saturday 16th November K.o 2.00pm
FAI Junior Cup 3rd Round
Kilreen Celtic v Cobh Wanderers, Murphys Farm, R.Murphy
Blackstone Rovers v Glenthorn Celtic, Fairfield, T.Tully

Munster Junior Cup 2nd Round
Glen Celtic B v Fairview, Glen Pk, G.Stephens

St Michael Cup 2nd Round
Dunbar Celtic A v Cathedral Celtic, Murphys Farm, J.Lenihan

Saxone Cup 3rd Round
Park Utd B v Cathedral Celtic , Brigown. S.Barry

Presidents Cup 3rd Round
Richmond B v Los Zarcos, Ballyhank, Waterfall, T.Kelleher

Premier League
Blarney St Ath v Innishvilla, GACA Pitches, Brooklodge, J.Lyne
Pearse Celtic v Coachford, Leghenamore, L.Buckley

Premier A League
Grattan Utd v Macroom, O’Neill Pk, D.O’Mahony

AUL 1
Kanturk v Dillon Cross Ath, Kanturk, T.Mazur

AUL 1A
Richmond v Greenmount Rangers, Garrandarragh, Wilton, D.Coleman
Hibernians v Donoughmore Ath, Shanbally, K.Hennessy
Millstreet Celtic v Buttevant, Town Pk, Millstreet, D.Klier
UCC v Rathcoole Rovers, The Farm, M.O’Farrell

AUL 3A
Carrigaline Utd v St John Boscos, Ballea Pk, S.Madine

AUL 3B
Coachford v Ballinhassig, Carrigadrohid, E.Mullins

Sunday 17th November Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated
FAI Junior Cup 3rd Round
Waterloo A v Greenwood A, Whitechurch Community Centre, E.McNally

Munster Junior Cup 2nd Round
Carrigtwohill Utd A v Village Utd / Springfield, Ballyadam Pk, L.Buckley
Strand Utd v Glenvale, Ballyanley, D.O’Mahony

Presidents Cup 2nd Round
St John Boscos C v Glenthorn Celtic B, Water Rock Pk, 2.00pm, F.O’Neill
Ballincoillig v Knocknaheeny Celtic / Bweeng Celtic, Regional Pk, 2.00pm, G.Duffy

Premier League
Glen Celtic v Park Utd, Glen Pk, 2.00pm, R.Murphy

Premier A League
Castleview v Douglas Hall, O’Sullivan PK, G.Stephens

AUL 1
Watergrasshill v Bohemians, Skehenagh, J.Gaffney
Ballinhassig v Lakewood Ath, Gortnaglough, B.Noonan

AUL 2
Afton Villa v CFC Banteer, Killeady, D.Donovan
Newmarket Town v Macroom, Rathcoole, B.Dowling
De Courcey Albion v Blackpool Celtic, Ballinadee, B.Stark

AUL 2A
Hillington v St John Boscos, Hillington Pk, M.O’Connor
City Wanderers v Corkbeg, CIT Bishopstown, J.Quinn

AUL 3
Greenwood v Ard Na Laoi, Leghenamore, N.Cuneen
Parkview Celtic v UCC , Pfizer Pk, T.McDonagh
Castlelack v Innishvilla, Castlelack, R.Crean

AUL 3A
Carrigtwohill Utd v Pearse Celtic, Ballyadam Pk, J.Sweeney
Crescent Ath v Leeview Ath , Regional Pk, M.Doody
Tower FC v Dunbar Celtic, Killowen, P.O’Sullivan

AUL 3B
Lakewood Ath v Glanworth Utd, Ovens, A.McDonagh

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.