Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, October 24, 2013

Cork AUL Fixtures


CORK AUL FIXTURES

Wednesday 30th October Ko. 7.30 pm

Oscar Traynor Trophy
Cork AUL v MSL, Turners Cross, J.Lyne, D.O’Mahony, G.Stephens

Friday 1st November Ko. 7.30 pm
FAI Junior Cup 3rd Round
Douglas Hall Ath v Killumney Utd, Moneygourney, MSL
Leeview Ath v Coachford A, Mayfield Community School, R.Murphy
Rockmount v Dunbar Celtic, Rockmount Park, Provisional, MSL

AUL 1
Buttevant v Rathcoole Rovers, Buttevant, J.Gaffney

Saturday 2nd November K.o 2.00pm
FAI Junior Cup 3rd Round
Wilton Utd v Blarney St Ath, Lee Road, MSL
Glenthorn Celtic v Blackstone Rovers, Glenthorn Pk, D.O’Mahony
Greenwood v Waterloo A , Leghanaghmore, E.McNally
Fermoy / Kilreen Celtic v Cobh Wanderers, Venue Later, D.Coleman

Munster Junior Cup 2nd Round
Park Utd A v Hillington, Brigown, K.Hennessy

Saxone Cup 3rd Round
Corkbeg  v St John Boscos A,Whitegate, M.O’Farrell
Rylane Celtic v Glen Celtic B, Rylane, J.Quinn

Premier A League
Macroom v Village Utd, Murray Field, T.Tully

AUL 1
Bohemians v Kanturk, Fairfield, J.Jenihan

AUL 1A
Greenmount Rangers v Donoughmore Ath, Murphys Farm, D.Klier
Hibernians v UCC, Shanbally, G.Duffy

AUL 2
CFC Banteer v Macroom, Banteer Sports Centre, T.McDonagh

AUL 3A
St John Boscos v Carrigtwohill Utd, Water Rock Pk, E.Mullins

AUL 3B
Strand Utd v Lakewood Ath, Ballyanley, S.Madine
Waterloo v Coachford, Whitechurch Community Centre, F.O’Neill

Sunday 3rd November Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated

FAI Junior Cup 3rd Round
Pearse Celtic B v Dunbar Celtic, Leghenaghmore, Provisional, T.Tully
Springfield v Grattan Utd, Pat O Brien Pk, R.Murphy
Dillons Cross Ath v Richmond A, Silverheights Pk, G.Stephens
Innishvilla v Fairview, Knocknacurra, Innishannon, D.O’Mahony
Glen Celtic A v Douglas Hall, Glen Pk, 2.00pm, J.Lyne
Carrigtwohill Utd A/ Pearse Celtic A v College Corinthians A, Venue Later, K.Hennessy

Munster Junior Cup 2nd Round
Glen Vale v Strand Utd , Regional Pk, D.Kleir

Saxone Cup 3rd Round
Park Utd B v Grangevale / Central Rovers, Brigown, B.Noonan

Presidents Cup 2nd Round
Los Zarcos v Richmond B, Station Rd, Millstreet, B.Dowling

Premier A League
Carrigtwohill Utd v Castleview, Ballyadam Pk, Provisional, D.Coleman


AUL 1
Ballinhassig v Watergrasshill Utd, Gort Na Glough, J.Lenihan
Cathedral Celtic v Lakewood Ath, Fairfield, E.McNally

AUL 2
De Courcey Albion v Blackpool Celtic, Ballinadee, T.Kelleher
Afton Villa v Newmarket, Killeady, J.Sweeney

AUL 3
UCC v Castlelack, The Farm, 2.00pm, Provisional, D.Donovan
Parkview Celtic v St John Boscos, Pfizer Pk, S.Barry
Ard Na Laoi v Glenthorn Celtic, Leemount, M.O’Connor

AUL 3A
Crescent Ath v Carrigaline Utd, Regional Pk, M.Doody

AUL 3B
Glanworth Utd v Ballinhassig, Glanworth , P.O’Sullivan
Ballincollig v Bweeng Celtic, Regional Pk, 2.00pm, R.Crean

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.