Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, October 31, 2013

CORK AUL FIXTURES


CORK AUL FIXTURES

Friday 8th November Ko 7.30 pm
Munster Junior Cup 2nd Round
Buttevant v Glen Celtic A , Buttevant, T.Mazur

AOH Cup 2nd Round
Leeview Ath v Kilreen Celtic, Mayfield Community School, G.Duffy

Premier A League
Douglas Hall v Glenvale, Moneygourney, E.McNally

Saturday 9th November, Ko. 2.00pm Unless Otherwise Stated
AOH Cup 2nd  Round
Macroom A v Kanturk, Murray Field, J.Lyne
CFC Banteer v St John Boscos A, Banteer Sports Center, D.Donovan

Mossie Linneane League Cup Quarter Final
Pearse Celtic A v Blarney St Ath, Leghenamore, D.O’Mahony

St Michaels Cup 1st Round
Waterloo A v Bohemians, Whitechurch Community Centre, M.O’Farrell

President Cup 1st Round
Knocknaheeny Celtic v Bweeng Celtic, Kilmore Rd, G.Duffy
Presidents Cup 2nd Round
Ballinhassig B v Dunbar Celtic B, Gortnaglough, T.Kelleher

Premier League
Coachford v Park Utd, The Glebe, G.Stephens

Premier A League
Grattan Utd v Blackstone Rovers, O’Neill Pk, J.Lenihan

AUL 1
Lakewood Ath v Dillons Cross Ath, Ovens, K.Hennessy

AUL 1A
UCC v Donoughmore Ath, The Farm, D.Coleman
Millstreet Celtic v Rathcoole Rovers, Town Pk, J.Quinn

AUL 2A
Corkbeg v Hillington, Whitegate, S.Barry
Central Rovers v Shandon Celtic, Central Pk, J.Gaffney

AUL 3
Richmond v Ard Na Laoi, Ballyhank, Waterfall, J.Sweeney

AUL 3A
Carrigaline Utd v Pearse Celtic B, Ballea Pk, E.Mullins
St John Boscos v Tower FC, Water Rock Pk, R.Crean

AUL 3B
Los Zarcos v Strand Utd, Station Rd, Millstreet, S.Madine

Sunday 10th November Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated

Munster Junior Cup 1st Round
Springfield v Village Utd, Pat O ‘Brien Pk, R.Murphy

Munster Junior Cup 2nd Round

Grangevale v Dunbar Celtic A, Grangevale Pk, L.Buckley
AOH Cup 2nd Round
Carrigtwohill Utd B v Cathedral Celtic, Ballyadam Pk, S.Barry

St Michaels Cup 2nd Round
Ballinhassig A v Richmond A, Gortnaglough, T.Tully

Premier Legaue
Killumney Utd v Greenwood, The Farm, J.Lyne

Premier A League
Castleview v Carrigtwohill Utd, O’Sullivan Pk, D.O’Mahony

AUL 1
Watergrasshill Utd v Knockraha, Skehanagh, B.Noonan

AUL 2
Blackpool Celtic v Macroom, Temple Pk, M.O’Connor
Strand Utd v De Courcey Albion, Ballyanley, T.Kelleher
Newmarket Town v Rylane Celtic, Rathcoole, A.McDonagh

AUL 2A
City Wanderers v Park Utd, CIT , Bishopstown, F.O’Neill

AUL 3
Greenwood v Innishvilla, Leghenamore, M.Doody
Parkview Celtic v Castlelack, Pfizer Pk, E.Mullins
St John Boscos v UCC, Water Rock Park, 2.00pm, N.Cunnen

AUL 3B
Glanworth Utd v Waterloo, Glanworth, P.O’Sullivan
Lakewood Ath v Coachford, Ovens, J.Gaffney

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.