Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, October 17, 2013

CORK AUL FIXTURES


CORK AUL FIXTURES

Friday 25th October Ko. 7.30pm
Munster Junior Cup 1st Round
Buttevant v Richmond B, Buttevant, B.Noonan

Saturday 26th October, Ko. 3.00pm, Unless Otherwise Stated
FAI Junior Cup 2nd Round
Fermoy FC v Kilreen Celtic, Carrik Pk, 2.30pm, MSL

Mossie Linnane League Cup Quarter Final
Grattan Utd v Innishvilla A, O’Neill Pk , D.O’Mahony

AOH Cup 2nd Round
Macroom B / Kanturk v Macroom A, Venue Later, E.McNally
St John Boscos A v CFC Banteer, Water Rock Pk, T.Kelleher
Cathedral Celtic v Carrigtwohill Utd B, Fairfield, J.Gaffney

St Michaels Cup 2nd Round
Richmond A v Ballinhassig A. Garran Darragh, Wilton, L.Buckley

Premier League
Blarney St Ath v Springfield, GACA Pitches, Brooklodge, J.Lyne

AUL 1
Lakewood Ath v Knockraha, Ovens, K.Hennessy

AUL 1A
UCC v Millstreet Celtic, The Farm, R.Murphy
Greenmount Rangers v Dunbar Celtic, Murphys Farm, D.Coleman
Hibernians v Donoughmore Ath, Shanbally, 2.00pm, J.Lenihan

AUL 2A
Glen Celtic v Hillington, Glen Pk, S.Barry
Corkbeg v City Wanderers, Whitegate, S.Madine

AUL 3B
Ballinhassig v Lakewood Ath, Gortnaglough, E.Mullins

Sunday 27th October, K.o 10.45 am Unless Otherwise Stated
FAI Junior Cup 2nd Round
Carrigtwohill Utd A v Pearse Celtic A, Ballyadam Pk, G.Stephens
 Pearse Celtic B v Rockmount, Lehenaghmore, J.Lyne

Mossie Linnane League Cup  Quarter Final
Killumney Utd v Glenthorn Celtic A, The Farm,  D.O’Mahony

AOH Cup 2nd Round
Blackstone Rovers v Bohemians, Fairfield, D.Klier
Dillons Cross Ath v Waterloo A, Silverheights Pk, G.Duffy

Saxone Cup 2nd Round
Grangevale v Central Rovers,  Grangevale Pk, D.Donovan

Presidents Cup 1st Round
Bweeng Celtic v Knocknaheeny Celtic, Bweeng Sports Center, M.O’Farrell

Presidents Cup 2nd Round
Glenthorn Celtic B v St John Boscos C, Glenthorn Pk, J.Quinn

Premier A League
Glenvale v Castleview, Regional Pk, L.Buckley

AUL 1
Watergrasshill Utd v Fairview, Skehanagh, T.Tully

AUL 2
Afton Villa v Blackpool Celtic, Killeady, B.Dowling
Strand Utd v Newmarket Town, Ballyanley, J.Gaffney
De Courcey Albion v  Rylane Celtic, Ballinadee, T.Kelleher

AUL 3
Castlelack v Greenwood, Castlelack, B.Stark
UCC v Innishvilla, The Farm, 3.00pm, N.Cunneen
Ard Na Laoi v Parkview Celtic, Leemount, J.Sweeney

AUL 3A
Crescent Ath v Leeview Ath, Regional Pk, M.Doody
St John Boscos v Carrigaline Utd, Water Rock Pk, P.O’Sullivan
Dunbar Celtic v Tower FC, Murphys farm, 3.00pm, R.Crean

AUL 3B
Glanworth Utd v Strand Utd, Glanworth, M.O’Connor
Los Zarcos v Waterloo, Station Rd, Millstreet, A.McDonagh

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.